کد مطلب: 30808

هواشناسی | برنامه هواشناسی | هواشناسی تهران

هشدار وحشتناک سطح قرمز هواشناسی به مردم ایران | سیل و یخ بندان بی سابقه در راه کشور

سازمان هواشناسی تا آخر هشدار سطح قرمز به چند استان کشور داد.

هشدار وحشتناک سطح قرمز هواشناسی به مردم ایران | سیل و یخ بندان بی سابقه در راه کشور

هواشناسی شاخه‌ای از علوم جوی است که شامل ماهیت و فیزیک اتمسفری با هدف تمرکز بر پیش‌بینی آب‌وهوا است. پدیده‌های هواشناسی با تغییرات اتمسفر زمین توضیح و تفسیر می‌شوند. سازمان هواشناسی برای این هفته هشدار نارنجی اعلام کرده است. آخرین اخبار هواشناسی را با هم در سایت دیجی سرگرمی می خوانیم.

هشدار هواشناسی به این استان ها

شهردار منطقه 5 : هشدار به ساکنان محدوده رودخانه کن و فرحزاد / نگرانی از وقوع سیل در این محدوده تهران

شهردار منطقه 5 : 

در رابطه با نشستن و تردد افراد در حاشیه رودخانه کن و فرحزاد هشدار صادر و بنر نصب کرده‌ایم.

در سطح شهر نیز تمام همکاران امشب در حال آماده باش هستند و هشدارهای لازم را داده‌ایم. سناریوهای لازم برای فعالیت نیروها در نظر گرفته شده است.

هشدار قرمز هواشناسی استان برای مناطق شمال غرب فارس

با توجه به ورود سامانه بارشی جدید برای روز دوشنبه و سه‌شنبه، ۲۹ الی ۳۰ آبان‌ماه جاری به استان فارس، اداره‌کل هواشناسی فارس هشدار قرمز برای مناطق شمال غرب استان فارس صادر کرد.

هواشناسی

به گزارش ایلنا، مدیرکل هواشناسی فارس از فعالیت سامانه جدید بارشی از امروز دوشنبه، ۲۹ آبان‌ ماه به‌ مدت دو روز در این استان خبر داد.

مسعود حقیقت با بیان اینکه این سامانه تمام استان را تحت پوشش خود قرار می‌دهند؛ اما در مناطق نیمه غربی استان و شیراز فعالیت بیشتری خواهد داشت، گفت: از جمله اثراتی که این سامانه بارشی برای استان به همراه دارد می‌توان به بارش باران، ورزش باد، گاهی رگبار و رعد و برق و بارش برف در ارتفاعات نام برد.

حقیقت با اشاره به اینکه در روز سه‌شنبه، ۳۰ آبان نیز این سامانه مناطق جنوبی و جنوب شرق استان را تحت پوشش خواهد داشت، اظهار کرد: شهرستان‌های لارستان، لامرد، اوز، گراش، زرین‌دشت و داراب تحت پوشش این سامانه قرار می‌گیرند. 

مدیرکل هواشناسی فارس تأکید کرد: آب‌گرفتگی معابر، لغزندگی جاده‌ها، جاری‌شدن آب روان، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها از جمله مخاطرات احتمالی این سامانه بارشی است.

وی در پایان یادآور شد: پس از وقوع این سامانه در انتهای هفته کاهش محسوس دما را در مناطق نیمه شمالی استان خواهیم داشت لذا کشاورزان تمهیدات لازم را جهت جلوگیری از یخ‌زدگی محصولات خود در دستور کار داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس نیز از آماده‌باش ستاد مدیریت بحران در پی صدور هشدار قرمز هواشناسی در این استان خبر داد.

فرهاد سعدی تصریح کرد: در چند ماه اخیر ۴ جلسه ستادی مدیریت بحران و تقریبا به همین میزان جلسات شهرستانی در هریک از شهرستان‌های تابعه استان برگزار شده و دستورالعمل‌های پاییزه و زمستانه  برای اعضای ستاد بحران استان و فرمانداری‌ها ارسال شده است.

وی از هم‌استانی‌ها خواست تا به نکاتی نظیر خودداری از توقف و تردد در بستر و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها توجه کرده و از سفرهای برون‌شهری و کوهنوردی و سکونت در حریم و بستر رودخانه‌ها خودداری کنند و سپس افزود: همچنین بازگشایی کانال‌ها و آبروهای درون و برون شهری، آمادگی کامل دستگاه‌های اجرایی و امدادرسان نیز در دستور کار قرار گرفته است.

سعدی در  ادامه از آمادگی کامل ستاد مدیریت بحران استان و شهرستان‌ها در پی صدور هشدار سطح قرمز هواشناسی در این استان خبر داد و گفت: عشایر نیز از چرای احشام در دامنه کوه‌ها و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع خودداری کنند.

هشدار هواشناسی / تهران پس‌فردا یخ می‌زند

اقتصادنیوز: اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: آسمان تهران فردا ۳۰ آبان‌ ابری، در بعضی ساعت‌ها رگبار و رعد و برق و وزش باد شدیدپیش‌بینی می‌شود که از بامداد چهارشنبه اول آذر با یخبندان معابر همراه خواهد بود.

بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگوهای همدیدی از بعد از ظهر امروز تا فردا (۲۹ و ۳۰ آبان‌ماه) با عبور سامانه بارشی در بیشتر نواحی استان، آسمان نیمه ابری تا ابری و مه آلود، در بعضی ساعات رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید تا خیلی شدید به‌ویژه در نیمه جنوبی استان، در نیمه شمالی استان بارش باران و برف، در ارتفاعات بارش برف، گاهی کولاک برف و در مناطق مستعد بارش تگرگ مورد انتظار است.

کاهش محسوس دما در سطح استان از ۷ تا ۱۲ درجه سلسیوس پیش‌بینی می‌شود که از بامداد چهارشنبه (اول آذرماه) با یخبندان معابر همراه خواهد بود.

از بعدازظهر روز چهارشنبه تا روز جمعه آسمان صاف تا قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد و روند افزایش غبار محلی پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، فیروزکوه با کمینه دمای ۲- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۳۰ آبان‌ماه) ابری، در بعضی ساعت‌ها رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد و طی ‌چهارشنبه (اول آذرماه) صاف تا کمی ابری، همراه با وزش باد، گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع: ایلنا و ایسنا

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی