کد مطلب: 30790

سهمیه بنزین | سهمیه بنزین ۳۰۰۰تومانی | سهمیه بنزین روزانه

سهمیه بنزین 3000تومانی دو برابر شد ؟ | خبر مهم مجلس درباره تعیین تکلیف قیمت بنزین یارانه‌ای

امروز خبر مهمی درباره افزایش سهمیه بنزین و رقم نهایی یارانه بنزین توسط مجلس منتشر شد. با این حساب هر ایرانی مبلغ قابل توجه ای یارانه بنزین ار ماه دریافت خواهد کرد. جزئیات خبر یارانه بنزین و سهمیه بنزین را با هم در ادامه مطلب می خوانیم.

سهمیه بنزین 3000تومانی دو برابر شد ؟ | خبر مهم مجلس درباره تعیین تکلیف قیمت بنزین یارانه‌ای

سهمیه بنزین در طی چند سال گذشته تقریبا ثابت بوده است. خبرهای جدیدی از احتمال افزایش سهمیه بنزین از سمت وزارت نفت به گوش میرسد. مجلس به بررسی سهمیه بنزین پرداخته است. وزارت نفت با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هیچ تصمیم تازه‌ای درباره تخصیص سهمیه بنزین گرفته نشده است.

سهمیه بنزین 3000تومانی تغییر کرد

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم گفت:قیمت بنزین یارانه‌ای نباید در طول برنامه هفتم تغییر کند،دولت درباره حامل‌های انرژی و شیوه پرداخت آن‌ها اختیار تصمیم‌گیری دارد بنابراین تکلیفی به دولت در کمیسیون تلفیق نشده است.

محسن زنگنه درباره مصوبه شب گذشته کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه درباره حامل‌های انرژی، گفت: یک پیشنهادی در کمیسیون تلفیق از سوی کمیته انرژی مطرح  شد مبنی بر اینکه دولت مکلف است از ابتدای برنامه هفتم یارانه بنزین را به کارت ملی افراد واریز کند و افراد می‌توانند سهمیه و یارانه خود را در بازاری که تشکیل می‌شود، با یکدیگر مبادله کنند، که این پیشنهاد در کمیسیون تلفیق رای نیاورد بنابراین تکلیفی به دولت نشده است.

سهمیه بنزین

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی در تشریح مصوبه شب گذشته کمیسیون تلفیق، توضیح داد: در لایحه پیشنهاد شده بود که دولت اجازه دارد درخصوص یارانه حامل‌های انرژی و شیوه پرداخت آن‌ها به افراد، خودرو و... تصمیم‌گیری کند که این موضوع در کمیسیون تلفیق رای آورد توجه به این نکته نیز مهم است که دولت پیش از این نیز در قانون هدفمندی یارانه‌ها این اجازه را داشت.

وی اضافه کرد: در واقع عملا مجلس و دولت مازاد بر اختیارات دولت در قانون هدفمندی یارانه‌ها چیزی اضافه نکردند فقط در این مصوبه این مجوز به دولت داده شده که  دولت در هیات وزیران طرح خود را مصوب و اجرا کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه تصریح کرد: براساس تصمیم کمیسیون تلفیق قیمت بنزین یارانه‌ای نباید در طول برنامه هفتم تغییر کند اما میزان سهیمه آن در اختیار دولت است.

منبع: خانه ملت

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

تبلیغات متنی