کد مطلب: 30750

وام مسکن | وام مسکن ۱۴۰۲ | وام مسکن زوجین | وام مسکن جوانان

پرداخت وام مسکن 550 میلیون و 2 میلیاردی از شنبه | خبر مهم دولت رئیسی برای بی خانه ها

معاون وزیر دولت رئیسی خبرهای خوشی درخصوص پرداخت وام مسکن ویژه به این خانوارها و کارمندان برای خرید خانه داد. مستاجرها می توانند با دو وام 550 میلیون و 2 میلیارد تومانی دولت اقدام به خرید خانه کنند. جزئیات این خبر مهم را با هم در سایت دیجی سرگرمی می خوانیم.

پرداخت وام مسکن 550 میلیون و 2 میلیاردی از شنبه | خبر مهم دولت رئیسی برای بی خانه ها

وام مسکن برای افراد که از مسکن محروم هستند مهم است. رقم جدید وام مسکن بدستور دولت رئیسی در نیمه دوم سال اوج گرفت. وام مسکن از سود کارمزد مناسبی برخوردار است. جزئیات واریز وام مسکن جدید دولتی با اقساط بلند مدت را با هم در سایت دیجی سرگرمی می خوانیم.

مستاجرها با وام مسکن ۵۵۰ میلیونی صاحبخانه شوید

معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی گفت: مبالغ جدید وام‌های مسکن کارکنان صنعت نفت شامل وام خرید، تبدیل به احسن و تعمیرات به‌طور نهایی تصویب و ابلاغ شد.

 مهدی علی مددی با اشاره به اینکه مبالغ جدید وام‌های مسکن کارکنان صنعت نفت ابلاغ شده است، افزود: وام‌های مسکن شامل وام خرید، تبدیل به احسن و وام تعمیرات پس از تصویب در هیئت امنای صندوق‌ها و تأیید وزیر نفت سرانجام در شورای اداری و استخدامی صنعت نفت نیز تصویب نهایی شد.

وی ادامه داد: تسهیلات مسکن شامل تسهیلات خرید به مبلغ ۵.۵ میلیارد ریال، تبدیل به احسن به مبلغ ۲.۳ میلیارد ریال و تسهیلات تعمیرات مسکن به مبلغ ۷۵۰ میلیون ریال تصویب شد.  

علی مددی تصریح کرد: این بخشنامه برای اجرا در شرکت‌ها و معرفی متقاضیان برای پرداخت در صندوق‌های بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت ابلاغ شد.

وام مسکن

خبر خوش دولت برای متقاضیان وام مسکن 2 میلیاردی 

در حالی اخیرا وام مسکن به حدود ۲ میلیارد تومان افزایش یافته که با این مبلغ می‌توان در برخی مناطق تهران آپارتمان‌های به اصطلاح نقلی را خریداری کرد.

اخیرا وام خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم (تسه) به یک میلیارد و 920 میلیون تومان افزایش یافته است. این سقف وام برای خرید مسکن تهرانی‌هاست. متقاضیان واجد شرایط برای وام مذکور باید حدود 400 میلیون تومان آورده اولیه برای خرید اوراق داشته باشند.

حال این پرسش مطرح می‌شود که با این مبلغ در چه مناطقی از تهران و چه متراژی می توان خانه خرید. بررسی آگهی‌های منتشر شده در سایت‌‌های املاک حاکی از آن است که بیشترین واحدهای عرضه شده حدود 40 متر به پایین مساحت دارند، البته در شهرهای جدید اطراف تهران از جمله پردیس متراژ تا 87 متر افزایش می‌یابد.

بر این اساس یک واحد مسکونی حدود 30 سال ساخت با مساحت 33 متر در خیابان زنجان با قیمت 2 میلیارد تومان یعنی هر مترمربع حدود 60 میلیون تومان برای فروش آگهی شده است.

واحد مسکونی 36 متری 20 سال ساخت واقع در مسعودیه بدون آسانسور و با پارکینگ 1.9 میلیارد تومان (هر مترمربع حدود 52.7 میلیون تومان) قیمت‌گذاری شده است.

در فاز 11 شهر جدید پردیس واحد 87 متری با آسانسور، پارکینگ و انباری که  وضعیت وام آن مشخص نیست 1.8 میلیارد تومان یعنی به ازای هر مترمربع حدود 20 میلیون و 600 هزار تومان برای فروش فایل شده است.

آپارتمان 87 متری در همین فاز 2 میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است. در شهرک ولیعصر واحد مسکونی 41 متری 13 ساله با قیمت یک میلیارد و 930 میلیون تومان آگهی شده است. این واحد نه پارکینگ دارد و نه انباری.

همچنین یک واحد مسکونی 50 متری در خانی‌آباد با عمر 16 سال 2 میلیارد تومان، آپارتمان  40 متری در نواب 20 سال ساخت 1.85 میلیارد تومان و سوئیت 36 متری 28 سال ساخت در استاد معین یک میلیارد و 950 میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است. مورد آخر نه آسانسور دارد و نه پارکینگ.

منبع: اقتصاد آنلاین

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

تبلیغات متنی