کد مطلب: 30656

تعطیلی مدارس | تعطیلی مدارس تهران | تعطیلی مدارس فردا

خبر فوری درباره تعطیلی مدارس و ادارت | احتمال تعطیلی مدارس تهران تا آخر هفته

آلودگی هوا همیشه باعث تعطیلی مداراس و گاها ادارات می شود. در چند روزه گذشته شاهد دستور دولت برای غیرحضوری شدن کلاس های درس دانش آموزان بوده ایم. امروز هم خبرهایی مبنی بر احتمال تعطیلی مدارس و ادارت فردا 23 آبان ماه بدلیل آلودگی هوا در فضای مجازی پیچیده است. جزئیات خبر تعطیلی مدارس و ادارات را با هم در مطلب زیر می خوانیم.

خبر فوری درباره تعطیلی مدارس و ادارت | احتمال تعطیلی مدارس تهران تا آخر هفته

در زمستان همیشه شهرهای پر جمعیت و مرکزی ایران دچار آلودگی هوا می شود. این آلودگی هوا گاهی به درجه هشدار رسیده و آژیر خطر را برای کودکان و میانسالان و افراد دچار بیماری خاص بصدا در می‌آورد. دولت سالهای زیادی است که تنها راه مبارزه با این معضل آلودگی را تعطیلی مدارس و گاها ادارات میدانسته است. امسال هم با آلوده شدن هوا و ایجاد مشکل تنفسی برای مردم مخصوصا در استان اصفهان و خوزستان و شهرستان های دیگر راهکار تعطیلی مدارس روی میز آمد و دانش آموزان غیرحضوری بر سر کلاس درسشان حاضر شدند.جزئیات جدید از احتمال تعطیلی مدارس و ادارات 23 آبان و چهارشنبه 24 آبان را با هم در سایت دیجی سرگرمی می خوانیم.

فردا سه‌شنبه ۲۳ آبان ماه دانشگاه ها مدارس نواحی ۶ گانه شهرستان اصفهان و ۱۰ شهرستان دیگر استان به دلیل آلودگی هوا تعطیل اعلام شد.

منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تداوم پایداری وسکون مطلق جو همچنان اصفهان و چند شهرستان را دربر گرفته و ابرناکی شدن، افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش میدان را به همراه دارد.

شیشه فروش افزود: براساس مصوبه کارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوای استان اصفهان، کلاس‌های آموزشی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و نیز تمامی مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش در مناطق شش گانه شهر اصفهان و نواحی و مناطق آموزش وپرورش خمینی شهر، فلاورجان، شاهین شهر، زرین شهر، مبارکه، نجف آباد، پیربکران، فولادشهر و برخوار و سجزی در روز سه شنبه ۲۳ آبان ماه غیرحضوری خواهد بود.

وی افزود: براساس پیش بینی سازمان هواشناسی، با ورود یک سامانه ناپایدار طی ۲۴ ساعت آینده، پایداری جو کاهش یافته و با کاهش غلظت آلاینده‌ها، وضعیت مناسبی برای روز چهارشنبه پیش بینی شده است.

شیشه فروش تأکید کرد: همچنان طرح محدودیت تردد خودروهای با پلاک زوج وفرد در شهر اصفهان از درب منزل اجرایی خواهد شد و ضمن جلوگیری از تردد خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی، متخلفان توسط پلیس راهور اعمال قانون خواهند شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با تأکید بر اینکه کلیه مصوبات قبلی این کارگروه همچنان پابرجاست، تصریح کرد: دستگاه‌های ناظر عضوکارگروه هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوای استان اصفهان به صورت شبانه روزی درحال پایش منابع آلاینده، بررسی میدانی شرایط و برخورد با متخلفان هستند.

منبع: دیجی سرگرمی / مهر

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

تبلیغات متنی