کد مطلب: 30487

معما | تست هوش | معما

حل کردن این معما خیلی هوش میخواد | فقط 10 درصد ادما میتونن این معما رو حل کنن

تست هوش تصویری با معادلات دنباله دار: با توجه به ناکام بودن 98 درصدی در رمزگشایی این دنباله عددی، آیا تمایل دارید که شما نیز شانس خود را امتحان کنید؟ آیا برای تشخیص عدد معادله آخر در این دنباله معادله ای توانایی کافی را دارید؟

حل کردن این معما خیلی هوش میخواد | فقط 10 درصد ادما میتونن این معما رو حل کنن

ما شرط می‌بندیم که نمی‌توانید در برابر این چالش مجله خبری چشمک مقاومت کنید! چالش شما این است که عدد را در یک دنباله معادله ای منطقی که در تصویر ارائه شده است، پیدا کنید. 

باید بدانید که تصویر تست هوش تصویری با معادلات دنباله دار فقط یک پازل تصویری نیست، این آزمون یا تست یک بازی فکری است که شما برای جل و رمزگشایی آن لازم است از تمام توانائیهای شناختی علی الخصوص منطق و تمرکز خود استفاده کنید. بر همین اساس این چالش یا آزمون که با عنوان تست هوش تصویری با معادلات دنباله دار در مجله خبری چشمک منتشر شده است می تواند به تقویت مهارت های تفکر انتقادی، بهبود حافظه و سرعت بخشیدن به مهارت های پردازشی شما کمک می کنند. پس حواس خودتان را جمع کنید.

تست هوش تصویری با معادلات دنباله دار

با توجه به آنچه که اشاره شد این چالش که یکی از چالش های محبوب در شبکه های اجتماعی است هم مهارت های تحلیلی و هم مهارت های ریاضی شما را آزمایش می کند، هدف چالش یافتن عدد گمشده در یک دنباله منطقی است. این کار مستلزم آن است که شما یک الگو یا قاعده ای را شناسایی کنید که بر توالی داده شده حاکم است.

به عنوان مثال، یک تصاعد حسابی، پیشروی هندسی، یا حتی قوانین پیچیده تر که شامل عملیات ریاضی مانند جمع، تفریق، ضرب یا تقسیم است. سطح دشواری این چالش می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد، چرا که می توان زمان پاسخگویی آن را افزایش یا کاهش داد. این چالش سخت تر می شود زیرا ما محدودیت زمانی را اعمال می کنیم: 15 ثانیه!

به این ترتیب، این پازل نه تنها توانایی های عددی شما را آزمایش می کند، بلکه صبر و پشتکار شما را نیز آزمایش می کند. اگر 5+5=35 باشد و 4+4=25 باشد 3+3 +؟ است؟

تست هوش

.

.

.

.

.

.

.

.

جواب تست هوش تصویری با معادلات دنباله دار: پاسخ صحیح 15 است. برای دستیابی به این نتیجه ، لازم بود که عملیات را روی تصویر انجام شود. سپس،شما مجبور بودید مبلغ 3 را کم کنید و در نهایت در 5 ضرب کنید.  این روش در واقع ساده است.

مورد معادله اول و دوم را بگیرید:

(5+5-3)*5 = 35

(4+4-3)*5 = 25

(3+3-3)*5= 15

تست-هوش-تصویری-با-معادلات-دنباله-دار-1

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

تبلیغات متنی