کد مطلب: 30397

معجزه سلامتی | خواص آب ولرم

معجزه آب ولرم در درمان این بیماری | خواص آب ولرم در سلامتی بدن

با ما همراه باشید تا از فواید نوشیدن آب ولرم در صبح و تاثیر آن بر درمان بیماری ها بهتون بگیم.

معجزه آب ولرم در درمان این بیماری | خواص آب ولرم در سلامتی بدن

نوشیدن آب ولرم در صبح بعد از بیدارشدن به دفع سموم بدن کمک می‌کند. فواید نوشیدن آب ولرم در بسیاری از فرهنگ‌ها و تاریخ‌ها مورد توجه قرار گرفته است. گرمی آب برخی از مزایا و تأثیرات مثبت روی بدن انسان دارد، اما باید به مواردی مانند دمای آب، محدودیت‌ها و توصیه‌ها نیز توجه کرد. در این مطلب علاوه بر بررسی فواید نوشیدن آب ولرم در صبح، به موضوعاتی همچون تاثیر آن بر درمان بیماری ها، کاهش استرس و … خواهیم پرداخت.

آبی که به مدت سه دقیقه جوشانده شود، باکتری‌ها از جمله ارگانیسم‌های عامل بیماری و کیست ژیاردیا را از بین می‌برد. با این حال، جوشاندن، ناخالصی‌های معدنی مانند نیترات و سولفات‌ها را غلیظ می‌کند. برخی از مطالعات نشان می‌دهد که با نوشیدن آب ولرم، برخی از رسوبات ساخته شده در سیستم عصبی ما از بین می‌رود.

آب جوشیده ولرم احتقان بینی در سیستم تنفسی شما را تسکین می‌دهد. یک فنجان آب جوشیده ولرم در صبح غشاهای سیستم تنفسی شما را گرم می‌کند و سینوس‌های شما را باز می‌کند. به طور خلاصه، آب جوشانده ولرم، داروی گلودرد، آبریزش بینی و سرفه است. نوشیدن آب آشامیدنی ولرم در صبح نیز ممکن است به دستگاه گوارش شما کمک کند تا غذا را به راحتی هضم کند. آب گرم غذایی را که به راحتی توسط بدن هضم نمی‌شود حل می‌کند.آب ولرم باعث می‌شود غذا راحت‌تر وارد سیستم گوارشی شما شود. اگر هر گونه درد معده یا گرفتگی شکمی دارید، آب گرم ممکن است درمان مناسبی برای آن باشد.

چه کسانی باید صبح ها آب ولرم بخورند؟

1. افرادی که کمر درد دارند

آب ولرم + شیره خرما یا تخم شنبلیله درمان شماست.

2. افرادی که زود عصبی می شوند

 آب ولرم + گلاب و کمی عرق گل گاو زبان عالیه.

3. افرادی که بیماری عفونی دارند 

آب ولرم + عسل و چند قطره آب لیمو ترش درمان شماست.

4. افرادی که زیاد استرس دارند

آب ولرم + کشمش  یا عرق کشمش عالیه.

منبع: سلامت نیوز

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی