کد مطلب: 30365

بانک‌های متخلف به زودی جریمه می شوند

بانک‌هایی که در اجرای تعهدات قانونی، مبنی بر اعطای 20 درصد از تسهیلات خود به بخش مسکن تخلف داشته‌اند، برابر 20 درصد از این رقم جریمه شده و این جرایم در قالب مالیات از سوی سازمان امور مالیاتی از آنها وصول شود.

بانک‌های متخلف به زودی جریمه می شوند

رئیس جمهور با گلایه از عدم اجرای تعهدات برخی بانک‌ها به‌ویژه بانک‌های خصوصی در اعطای تسهیلات مسکن گفت: طبق قانون همه بانک‌ها موظفند 20 درصد از تسهیلات اعطایی خود را به حوزه مسکن اختصاص دهند و بانک‌های متخلف باید برابر 20 درصد این رقم جریمه شوند.

به گزارش بانک اول، در جلسه ظهر دیروز شنبه شورای‌عالی مسکن که با حضور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، مسئولان مربوط از پیشرفت طرح‌های در حال اجرای مسکن در کشور و همچنین مطالعات انجام شده درباره اختصاص زمین در مناطق مختلف کشور برای ساخت مسکن گزارش دادند و سپس گزارشی از عملکرد بانک‌ها در عمل به تعهدات در حوزه اعطای تسهیلات مسکن ارائه شد.

رئیس جمهور با گلایه از عدم اجرای تعهدات برخی بانک‌ها به‌ویژه بانک‌های خصوصی در این زمینه افزود: طبق قانون همه بانک‌ها موظفند 20 درصد از تسهیلات اعطایی خود را به حوزه مسکن اختصاص دهند و بانک‌های متخلف باید برابر 20 درصد این رقم جریمه شوند. وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی موظف است به فوریت جریمه‌های بانک‌های متخلف را طبق قانون در قالب مالیات وصول و گزارش آن را ارائه کند.

رئیسی همچنین رئیس کل بانک مرکزی را موظف کرد با دعوت از مسئولان بانک‌های خصوصی آنها را نسبت به الزام اجرای نظامات قانونی مجاب کند و در صورت عدم پایبندی آنها به اجرای این نظامات قانونی، تصمیمات مناسب اتخاذ شود.

رئیس جمهور تاکید کرد که اجرای نهضت ملی مسکن و همه پروژه‌های مرتبط با بخش زمین و مسکن به‌عنوان پیشران اقتصاد کشور همچنان با قوت و جدیت از سوی دولت دنبال خواهد شد.

در این جلسه مقرر شد در تکمیل مطالعات و تمهید زمینه‌های اجرایی طرح‌های شهرک‌های ساحلی تسریع شده و همچنین بانک‌هایی که در اجرای تعهدات قانونی، مبنی بر اعطای 20 درصد از تسهیلات خود به بخش مسکن تخلف داشته‌اند، برابر 20 درصد از این رقم جریمه شده و این جرایم در قالب مالیات از سوی سازمان امور مالیاتی از آنها وصول شود.

در این جلسه همچنین استاندار هرمزگان گزارشی از طرح نهضت ملی مسکن، تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر در استان و بهسازی و نوسازی واحدهای روستایی ارائه داد که رئیس جمهور از اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته قدردانی کرد.

بر اساس این گزارش از مجموع 65 هزار و 950 واحد تعهد مسکن استانداری هرمزگان، 49 هزار و 950 واحد مسکن شهری و 16 هزار واحد مسکن روستایی است که اجرای آنها در قالب 48 طرح دنبال می‌شود.

در این راستا استانداری و اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان 3 هزار و 609 هکتار زمین برای 81 هزار و 593 واحد مسکن تامین کرده‌اند که برابر با 123 درصد تعهدات این استان می‌باشد. همچنین برای 59 هزار و 591 واحد مسکونی پروانه ساختمانی صادر شده و صدور پروانه حدود 5 هزار واحد مسکونی دیگر نیز در دست اقدام است.

حدود 6 هزار و 500 واحد از تعهدات استان هرمزگان در طرح نهضت ملی مسکن تاکنون تکمیل و تحویل شده و حدود 10 هزار واحد دیگر نیز تا پایان امسال تکمیل خواهد شد.

استانداری هرمزگان 3 هزار و 416 قطعه زمین در ابعاد 200 متری نیز در قالب طرح جوانی جمعیت تامین و آماده کرده که به زودی به متقاضیان و افراد دارای شرایط واگذار خواهد شد.

بنا بر این گزارش در استان هرمزگان حدود 7 هزار مسکن مهر نیمه تمام باقی‌مانده بود که از این تعداد تنها 1126 واحد باقی‌مانده که آن هم تا قبل از پایان سال تکمیل و تحویل خواهد شد.

منبع: فارس

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

   تبلیغات متنی