کد مطلب: 30273

یارانه معیشتی | یارانه معیشتی مهر | یارانه معیشتی کی واریز میشود

واریز یارانه معیشتی 33 میلیونی دولت از امشب | یارانه معیشتی هر ایرانی 764 هزارتومان شد

خبرهای مهمی درباره پرداخت واریز یارانه معیشتی جدید از آخر آبان ماه بحساب این خانوارها منتشر شده است. این یارانه نفری 764 هزارتومان است.

واریز یارانه معیشتی 33 میلیونی دولت از امشب | یارانه معیشتی هر ایرانی 764 هزارتومان شد

یارانه معیشتی برای کمک به اقشار کم درآمد جامعه طراحی شده است. یارانه معیشتی آبان ماه به زودی بحساب خانوارها واریز خواهد شد. بنابر گفته های دولت رئیسی رقم یارانه معیشتی آبان ماه ممکن است از ماه های گذشته بیشتر واریز شود .رقم یارانه معیشتی بعضی از خانوارها از آخر این ماه 2 برابر می شود . آخرین اخبار از یارانه معیشتی را با هم در سایت دیجی سرگرمی می خوانیم.

برای یارانه معیشتی 33 میلیونی در این سایت ثبت نام کنید

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد برحمایت از خانواده‌های دارای فرزند چندقلو تأکید کرد و گفت: تا‌کنون بیش از ۴۰۰ خانواده تحت پوشش این طرح قرار گرفته‌اند و سایر هموطنان هم می‌توانند با مراجعه به سامانه iranejavan.1542.ir ثبت نام کنند.

حمیدرضا علیان‌زادگان، مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام که در آئین تقدیر از فعالان حوزه جمعیت و خانواده استان قم سخن می‌گفت،‌ اظهار کرد: مراکز کالا و خدمات «مثبت ۵» با هدف ارائه با تخفیف ملزومات مادر و کودک در سراسر کشور راه‌اندازی می‌شود.

علیان‌زادگان اظهار امیدواری کرد که اولین مرکز ماه آینده در شهر مقدس قم افتتاح شود.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد افزود: فروشگاه‌های بنیاد ۱۵ خرداد که دهه شصت و هفتاد در استان‌ها فعال بوده‌اند قرار است با تغییر کاربری، به عنوان مراکز مادر و کودک «مثبت ۵» به مدار خدمت‌رسانی بازگردند.

وی با اشاره به سابقه تاسیس این بنیاد ۱۵ خرداد و ۴۰ سال فعالیت در حوزه‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی گفت: بنیاد ۱۵ خرداد در دوره جدید فعالیت‌های خود با حفظ‌ ماموریت‌های قبلی، در حوزه‌های جمعیت و سلامت نیز کارویژه‌های متعددی را برنامه‌ریزی و اجرا کرده است.

علیان‌زادگان درخصوص برنامه‌های حوزه جمعیت گفت: در افق طرح ملی «لبخند مادری» در نظر داریم ضروریات مورد نیاز کودک از تولد تا دو سالگی را با مشارکت مردم و خیرین در قالب بسته‌های لبخند مادری به عنوان چشم روشنی به خانواده‌هایی که فرزند سوم به بعد آن‌ها به دنیا می‌آید اهدا نماییم.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد افزود: در طرح ملی «ایران جوان» نیز ۱۰ هزار زوج دارای فرزند سوم و بیشتر را برای استفاده از بسته حمایتی موضوع این طرح به بانک عامل معرفی کردیم.

وی با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره «طراحی برای کودک» اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های والدین برای زندگی فرزندان در محیط‌های کوچک آپارتمانی، بهینه شدن و افزایش ایمنی وسایل و ملزومات خانه است که ما از طراحان صنعتی دعوت کردیم طرح‌های خودشان را در زمینه تغییر ملزومات خانه و بازطراحی لوازم آشپزخانه، مبلمان و... ارائه دادند و ۲۰ اثر برگزیده شد که در مرکز نوآوری بنیاد، بحث تجاری‌سازی برخی از این طرح‌ها در دستور کار است.

 علیان‌زادگان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از طرح‌های جمعیتی بنیاد ۱۵ خرداد، حمایت از خانواده‌های دارای فرزند چندقلو است که به والدینی که فرزند سوم یا بیشتر آن‌ها در سال ۱۴۰۲ به دنیا آمده باشد هدایایی به ارزش ۳۳ میلیون تومان شامل بسته لبخند مادری، کارت هدیه به مادر و تامین پوشک نوزدان به مدت شش ماه تقدیم می‌شود.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد ادامه داد: تا‌کنون بیش از ۴۰۰ خانواده تحت پوشش این طرح قرار گرفته‌اند و سایر هموطنانی که مشمول این طرح هستند نیز می‌توانند با مراجعه به سامانه iranejavan.1542.ir ثبت نام کنند.

علیان‌زادگان از نمایشگاه ملی جمعیت، اطلس ملی جمعیت و رویدادهای روایت‌محور و مساله‌ محور جمعیت، راه‌اندازی تلویزیون تعاملی ایران جوان، راه‌اندازی بخش ویژه ایران جوان در جشنواره‌های فرهنگی و هنری به عنوان دیگر کارویژه‌های بنیاد ۱۵ خرداد در حوزه جمعیت نام برد و افزود: حمایت از تولیدات رسانه‌ای در حوزه جوانی جمعیت که با اهدای جایزه «ایران جوان» در چهلمین دوره جشنواره فیلم کوتاه تهران آغاز شد قرار است در سایر جشنواره‌ها و رویدادهای فرهنگی نیز ادامه داشته باشد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم نیز ضمن تقدیر از فعالیت‌های بنیاد ۱۵ خرداد به بیان فعالیت نهادهای حاکمیتی و تشکل‌های مردمی در حوزه جمعیت پرداخت.

زینب عبداللهی یادآور شد: ۱۱ تشکل مردمی به طور مستقیم و ۵۰ تشکل به طور غیرمستقیم در حوزه جمعیت در سطح استان مشغول به فعالیت هستند.

گفتنی است، آئین تقدیر از فعالان حوزه جمعیت و خانواده استان قم با حضور مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد، سیدمحمد آقامیری استاندار قم، احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، احمد عبدی مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در قم و جمعی از مسئولین کشوری و لشکری در سالن اجتماعات شهرداری قم برگزار شد.

به گزارش فارس؛ تجلیل از خانواده شهید درخشانی و تقدیر از پژوهشگران و فعالین حوزه جمعیت و خانواده از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

واریز یارانه مرحله اول معیشتی آبان با ارقام جدید

مرحله جدید مستمری مددجویان سازمان بهزیستی کشور از دقایقی قبل به حساب افراد واجد شرایط واریز شده است و برای برخی که هنوز واریز نشده است هم حداکثر تا پایان امشب واریز خواهد شد.

ارقام جدید که براساس افزایش ۲۰ درصدی و مابه التفاوت مستمری‌ها در نظر گرفته شده است بدین شرح است:

یک‌نفره: ۷۶۴/۴۰۰ تومان

دونفره: ۱/۰۹۲/۰۰۰ تومان

سه‌نفره: ۱/۵۲۸/۸۰۰ تومان

چهارنفره ۱/۹۶۵/۶۰۰ تومان

پنج‌نفره: ۲/۴۰۲/۴۰۰ تومان

افزایش میلیونی یارانه معیشتی بگیران برای آبان ماه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به افزایش ۴۰ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی اشاره کرد و گفت: تامین مسکن این گروه از مددجویان با مشارکت مردم و با استفاده از منابع عمومی و کاهش هزینه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به افزایش ۴۰ درصدی مستمری مددجویان بهزیستی اشاره کرد و گفت: تامین مسکن این گروه از مددجویان با مشارکت مردم و با استفاده از منابع عمومی و کاهش هزینه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

 سید صولت مرتضوی در روز شنبه در برنامه رویداد ملی هم‌افزایی ظرفیت سازی اجتماعی سازمان بهزیستی افزود: در سال ۱۴۰۱ برای مراکز نگهداری معلولین منابع خوبی تخصیص داده شد و شهریه ها و کمک های دولت افزایش پیدا کرد و امسال برای اولین بار در مستمری مددجویان تحت پوشش بهزیستی افزایش ۴۰ درصدی داشتیم.

وی اضافه کرد: مهمترین توقع دولت از بهزیستی، رفتار شایسته با جامعه هدف است. حتما باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشیم که به معنای توجه به درمان، اشتغال، مسکن است. بخشی از اینها از عهده دولت برمی آید و بخشی از آن از عهده دولتمردان با ساماندهی مشارکت اجتماعی برمی آید.

وزیر رفاه گفت: سازمان بهزیستی از جمله نهادهایی است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به یکی از ارگان ها و ارکان توانمندسازی معلولان و آحاد دچار آسیب های اجتماعی تبدیل شده است. این سازمان یکی از مظاهر بزرگ عدالت اسلامی است. شاهد مثال آن نیز توفیق ورزشکاران معلول در عرصه های بین المللی است.

مرتضوی با بیان اینکه بهزیستی نسبت به بازتوانی جامعه هدف گام های بلندی برداشته است، افزود: در حوزه آموزش نیز کار بسیار بزرگی انجام شده است. دختر شایسته کم بینا در کنکور ۱۴۰۲ با رتبه برتر در رشته پزشکی پذیرفته شده است. در بحث بهداشت و درمان، نظام جمهوری اسلامی ایران نیز برای آحاد مختلف اقدامات مهمی انجام شده است. مرگ و میر مادران هنگام زایمان در ایران به کمتر از ۲۰ نفر در هر یکصد نفر رسیده است. در حوزه اتکاء به خود، مناعت طبع، ایجاد اشتغال، کارآفرینی گام های بسیار بلندی برداشته شده که جای تقدیر دارد البته مشکلاتی در این حدود متصور است.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم استغنای مالی را برای مددجویان فراهم کنیم و توجه کافی به ماموریت های سازمان بهزیستی داشته باشیم. سازمان بهزیستی تنوع ماموریت دارد و گاهی نیز ماموریت هایی که خارج از عهده بهزیستی است به بهزیستی واگذار می کنند که باید در این زمینه تلاش شود مشکلات برطرف شود.

وزیر رفاه تاکید کرد: باید به اشتغال مددجویان توجه شود، آموزش های لازم در این زمینه داده شود و منابع خوبی در این زمینه اختصاص داده شود. در حوزه مددجویان بهزیستی، بانک های عامل نیز همکاری بهتری از سایر بخش ها دارند. در حوزه اورژانس اجتماعی خیلی باید تلاش کرد.

مرتضوی افزود: افزایش سطح پوشش بیمه ای خدمات گیرندگان به ویژه زنان سرپرست خانوار، شناسایی استعدادهای برتر و کمک به این استعدادها تکلیف بهزیستی است. برای اینکه بتوانیم به تکالیف مان عمل کنیم باید خودمان را مجهز به خدمت بدون منت کنیم.

وزیر رفاه در بخش دیگری از سخنان خود به کودکان غزه اشاره کرد و گفت: جمع کثیری از مردم مظلوم غزه از باریکه ای محدود مورد هجوم همه جانبه استکباری جهانی قرار گرفتند و پس از حدود ۲۲ روز نزدیک به هشت هزار کودک و زن و سالمندان با وحشیانه ترین حملات مورد هجوم قرار گرفتند. قصه پرغصه اینجاست که سالها برای ایجاد نظم جهانی سازمان های مختلفی با هزینه کرد از جیب ملت های جهان ایجاد کردند و خیلی پرطمطراق از سازمان ملل و شورای امنیت سازمان حقوق بشر در جلسات دانشگاهی و گفت و گو از حدود اختیارات آنها سخن به میان می آید.

مرتضوی افزود: قدرت های بزرگ شعارشان ایجاد آزادی و دموکراسی در جهان بود اما مشاهده می شود که عده کمی در بخشی از فلسطین اشغالی تحت آماج شدیدترین حملات قرار گرفتند.

وی در ادامه به توفیق مددجویان در مسابقات پارالمپیک آسیایی تفلیس اشاره کرد که افتخار آفریدند و گفت: این قهرمانان بارها پرچم جمهوری اسلامی را برافراشتند و پرچم را جانمایه خود قرار دادند.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

تبلیغات متنی