کد مطلب: 29959

تربیت فرزندان | فرزندمو چجوری تربیت کنم

راهکار عالی برای داشتن فرزند عاقل و سالم | والدین بخوانند

شاید امروزه وقت گذراندن با خانواده کمی دور از تصور باشد ولی با انجام کارهای مشترک و بازی های گروهی می توان یک دورهمی خوب را با خانواده داشت.

راهکار عالی برای داشتن فرزند عاقل و سالم | والدین بخوانند

تقویت پیوند خانوادگی تان نباید مشکل داشته باشد، فعالیت های سرگرم کننده زیادی وجود دارند که می توانند خاطرات شاد بسیاری را ایجاد کنند، به شما کمک کنند که بهتر یکدیگر را بشناسید و اجازه دهید دنیا را به روش های جدید تجربه کنید. برای کمک به شما، در این بخش از خانواده پلاس نمناک لیستی از 24 فعالیت جالب و ساده را تهیه کردیم که با اعضای خانواده انجامشان دهید.

1. بازی های ساده ولی جذاب انجام دهید

بازی ها سنتی، مطمئناً، و شاید حتی کمی خارج از مکان خودتان در عصر تلفن های هوشمند و کنسول های بازی می تواند خوب باشد. اما بازی های صفحه ای مثل شطرنج - منچ و..، نوع متفاوتی از روابط اجتماعی را ارایه می دهند. کمی خودتان را جمع و جور کنید و یک شب دور هم بازی کنید تا بتوانید خاطرات شادی را داشته باشید.

2. به پیک نیک بروید

رفتن به هوای تازه برای لذت بردن از پیک نیک چیزی از یک هنر گم شده است. با اینکه ممکن است زنبورها یک مشکل باشند، و پشه ها در تابستان شما را اذیت کنند، اما هنوز هم حس آرامش و فرصتی برای جبران کردن برخی از مشکلات خانگی وجود دارد.

3. یک صندوقچه پر از خاطرات تهیه کنید

یک صندوقچه زمان تهیه کنید تا برای آینده مخفی شود.شما می توانید برخی چیزهای به یاد ماندنی از زندگی خودتان در حال حاضر را بردارید و آن ها را در صندوقچه تان قرار دهید. سپس می توانید برای یک دهه آن را چال کنید و ببینید که چه خاطراتی می تواند برایتان پیش بیاید.باز کردن آن می تواند برخی احساسات قوی را برایتان ایجاد کند.خاطرات بخش بزرگی از زندگی خانوادگی را به خود اختصاص می دهند، به همین دلیل این می تواند چیزی باشد که بیشتر از قبل آن را حفظ کند.

4. با هم مطالعه کنید

مطالعه برای رشد شخصی ضروری است، این امر تحریک ذهنی، امداد رسانی استرس، بهبود حافظه و بهبود واژگان را فراهم می کند.این هم جالب است که هر شب داستانی برای کودکان تان بخوانید، این یک سرگرمی خانوادگی محبوب است که می تواند خاطرات مثبت زیادی را ایجاد کند.

5. کاردستی درست کنید

صنایع دستی و کار دستی ها راهی درخشان برای بیان خلاقیت هستند. اما همانطور که شما باید بعنوان یک تیم عمل کنید، این یک فرصت عالی برای خانواده ها است تا از ایجاد چیزی با هم لذت ببرند.

6. سرگرمی کودکان خود را بیابید

چه آن ها بازی های ویدئویی بازی می کنند یا یک سری کتاب می خوانند که به طور معمول از همه اینها دوری می کنید، آگاه بودن از سرگرمی های فرزندان تان می تواند مزایای زیادی داشته باشد.

از نکات مکالمه برای فهمیدن اینکه کدام نوع بازی مورد علاقه کودک شماست، می توانید آن ها را به سمت چیزهای دیگر هدایت کنید.به علاوه چنانچه در نمناک اشاره شده است خریدن چیزهای مورد علاقه آن ها در روز تولد و عید را آسان تر می کند ، اگر که درباره سرگرمی های آن ها بدانید.

بازی با کودک

7. باهم فیلم ببینید

اکثر مردم فیلم دیدن را دوست دارند . جادوی سینما می تواند مردم را به روش های غیر منتظره ای متحد کند. بنابراین خودتان یک شب برنامه فیلم دیدن را برنامه ریزی کنید، کمی پاپ کرن را آماده کنید، و همراه اعضای خانواده تان فیلم ببینید.

8. داوطلب شوید

اگر فرصت کافی برای شرکت در فعالیت های داوطلبانه را دارید حتما همراه خانواده ی خود برای این کار قدام کنید . با عضویت در یک موسسه یا .. که با اهداف خیرخواهانه فعالیت هایی انجام میدهند ، خود و خانواده تان را در مسیر مثبت سرگرم کنید.

9. آشپزی کنید

پخت و پز یک سرگرمی فوق العاده و بسیار ارزشمند است، به عنوان یک فعالیت خانوادگی، این یک تمرین شخصیتی، سرگرم کننده و با مهارت است.برخی دستور العمل های جدید را امتحان کنید و مانند یک تیم با هم کاری کنید - پخت خود را تکمیل کرده و سپس یک دستور العمل جدید را امتحان کنید.

آشپزی

10. دورهمی بگیرید

با داشتن یک دورهمی ، یک سرگرمی عالی را ایجاد خواهید کرد – این گونه شما شانس بزرگی برای گپ زدن یا لذت بردن به عنوان یک خانواده را دارید.

11. به پیاده روی بروید

این می تواند گردشی در اطراف محل و یا سفر به حومه شهر باشد.در هر صورت راه رفتن فواید سلامتی زیادی دارد - کاهش وزن، سیستم عروقی و ریه بهتر (که قلب و ریه)، اهداف متفکرانه، شما می توانید برخی از مناظر را ببینید؛ و در تمامی مدت فرصت ایده آل برای صحبت کردن با اعضای خانواده خود دارید.

پیاده روی

12. یک گزینه جدید انتخاب کنید

برنامه تعطیلات آخر هفته خود را با سفر به جایی جدید حفظ کنید. این می تواند وسوسه انگیز باشد که مدام به جایی بروید که در آن ویلا داشته باشید و یا از آنجا آشنایی کامل را داشته باشین، اما خوب است که به مکان های جدید بروید و با همه ی آنها آشنا شوید اما حرکت بعدی تان در خارج از کشور با یک مقصد جدید می تواند روتین شما را احیا کند و خانواده تان را با محیط هیجان انگیز جدیدی برای اکتشاف فراهم کند.

13. به دیدن پدر و مادر بزرگ بروید

برای گذراندن تعطیلات آخر هفته تنبل هستید؟ به دیدن پدر و مادر بزرگ خود بروید، این فرصتی است برای بچه های شما که درباره زندگی و میراث خود یاد بگیرند.مطمئناً این یکی از مهم ترین کارهایی است که می توانید با خانواده انجام دهید - شانسی برای پیوند با نسل های متعدد!

دورهمی با خانواده

14. مهمانی ساده برگزار کنید

دوستانتان را برای مهمانی شام دور هم جمع کنید. اجتماعی شدن راهی خوب برای کودک تان است تا دوستان جدیدی پیدا کنند، که می تواند منجر به فرصت های جدید اجتماعی در آینده شود.در حالی که دیدن کودکان تان عالی است، می توانید در زندگی شخصی در حال توسعه نیز نقش فعالی داشته باشید.

15. به دیگران آموزش دهید

مهارت های شما برای چه خوب است؟ می توانید حرف بزنید؟ آیا شما یک بازی کن کینکت باهوش هستید و به دنبال آن هستید که مهارت های خود را به نمایش بگذارید؟

خوب این چیزی نیست که شما را برای جلب توجه خانواده تان نگه دارید. داشتن یک شور و اشتیاق مشترک راهی خوب برای سپری کردن کمی خوش گذرانی، کیفیت و زمان تولیدی است.

16. کارهای هنری انجام دهید

جنبه خلاق خانواده خود را بالا بیاورید، یک کاغذ سفید ساده و چند مداد رنگی بخرید و یکدیگر را به چالش بکشید تا چیز دیدنی ایجاد کنید. شما می توانید بازخورد، پشتیبانی، نکات را در یک وبلاگ برای مستند کردن تلاش های خود برای ارتباط با جهان گسترده تر فراهم کنید.

کار هنری

17. یک چیز جدید را با هم یاد بگیرید

البته، شما هم چنین می توانید یک مهارت جدید را به طور کامل یاد بگیرید. به آینده فکر کنید، ممکن است بخواهید اصول کدگذاری وب را یاد بگیرید. یا می توانید شروع به وبلاگ نویسی در یک پلت فرم مانند وردپرس کنید، عکس بگیرید، یا یک ورزش جدید را با هم یاد بگیرید.

همچنین سایت هایی مانند سایت نمناک وجود دارند که در آن ها می توانید انواع زیادی از موضوعات را با سرعت خود یاد بگیرید و در عین حال برای پیوند خانوادگی عالی است، می توانید کودکان خود را با برخی مهارت های لازم آشنا کنید.

18. به اردوی خانوادگی بروید

کودکان بیشتر به ابزار خود عادت کرده اند و ممکن است نیاز به متقاعد کردن داشته باشند، اما سفر کمپینگ ضروری است. برای هر خانواده - سفری به بیابان برای برپایی اردو، آشپزی در اطراف آتش، و لذت بردن از مناظر روستایی بسیار هیجان انگیز خواهد بود. استراحت، سرگرمی و شانس بزرگی برای کودکان تان است که برای مدتی از زندگی عادی دور شوند.

اگر چادر زدن خیلی ابتدایی به نظر می رسد، درجه بالاترش را امتحان کنید. این می تواند اردو زدن پر زرق و برق باشد. شما می توانید همه وسایل رفاه را در اطراف خود داشته باشید، اما در عین حال از هوای آزاد بسیار لذت ببرید.

19. آلبوم عکس پر کنید

خاطرات خانوادگی خود را در یکی از این آلبوم ها ذخیره کنید شما می توانید برخی آلبوم های زیبایی را به صورت آنلاین بخرید، این آلبوم ها فقط منتظر شما هستند تا آن ها را با خاطرات پر کنید. شما می توانید آن را طی یک هفته به عنوان یک خانواده به روز کنید، به عقب نگاه کنید و این کاری است که موجب پیوند به یاد ماندنی تان می شود.

آلبوم خاطرات

20. حیاط خانه تان را با صفا کنید

باغبانی، استراحت کردن، پاداش دادن و آموزش دادن به کودکان در مورد دنیای طبیعت زیباست.بر روی زمین کار کنید، سخت کار کنید تا یک باغ زنده بسازید، و در یک دفترچه خاطرات پیشرفت خود را داشته باشید (یا، یک وبل.گ).

داشتن کمی از حیات وحش محلی برای تماشا کردن، آموزش و سرگرمی عالی است، هر چند باغچه ای که در آن کار می کنید، بسیار کوچک باشد.

21. بازی فکری را امتحان کنید

در این بازی چیز عجیب و غریبی وجود دارد، طبق تجربیاتم در زمان کودکی، همیشه سفرهای طولانی با ماشین فوق العاده بود.به سادگی به چیزی فکر کنید که می توانید ببینید، پس خانواده تان می تواند به تدریج آن را حدس بزنند. این بازی برای سفره ای طولانی اتومبیل عالی است.

22. اسنک های سالم درست کنید

چند دستور میان وعده مغذی را خوب یاد بگیرید و درکنار هم از آنها لذت ببرید، با این روش هم در کنار هم سرگرمی خوشمزه ای را تجربه کرده اید و هم مهارت آموزی را در اعضای خانواده خود تقویت کرده اید.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی