کد مطلب: 29648

شل حجابی مجری معروف تلویزیون همه را غافلگیر کرد + تصاویر

در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، در ادامه با بیوگرافی کامل مهناز شیرازی گوینده قدیمی خبر و علت کناره گیری این مجری خبر پیشکسوت به همراه عکس های خانوادگی و شخصی و جذاب مهناز شیرازی و عکسهای اینستاگرام مهناز شیرازی با شما در نم نمک خواهیم بود.

شل حجابی مجری معروف تلویزیون همه را غافلگیر کرد + تصاویر

دانش آموخته رشته حقوق و علوم سیاسی است .مهناز شیرازی یکی از مطرح ترین مجریان تلویزیون طی سال های گذشته به شمار می رود و تاکنون توانسته کارنامه درخشانی را در عرصه خبر از خود به جای بگذارد .

مهناز شیرازی استاد و مدرس بیان و برگزار کننده دوره های فن بیان است و جزو معدود بانوان گوینده ای به شمار می رود که خبرهای مطرح سیاسی را خوانده است.مادرش فوت کرده و یک خواهر دارد.

خانم شیرازی در مصاحبه ای درباره نحوه ورود به گویندگی و تلویزیون گفت : زمانی که من وارد تلویزیون شدم هنوز دیپلم نگرفته بودم و در حال تحصیل بودم و سنم کم بود ، تقریبا اوایل جوانی وارد سیما شدم و بعد از خواندن خبرهای شهرستان و کار در پشت

صحنه ، در نهایت با واحد خبر در شبکه دو به عنوان گوینده خبر سیاسی مشغول به کار شدم.

گوینده خبر قدیمی درباره کناره گیری از تلویزیون گفت : من بعد از دهه هشتاد از سیما کناره گرفتم و ترجیح دادم که به استراحت و فعالیت دیگری در جای دیگر بپردازم.

وی در انتقاد به نحوه گزینش های جدید در واحد خبر گفت : امروزه انتخاب خبرنگار بسیار شتاب زده انجام می شود و من معتقدم که باید مرحله به مرحله پیش رفت تا یک فرد قدر ارزش و جایگاه خودش را بداند.

خانم شیرازی درباره نوع گزینش در دهه شصت و هفتاد در تلویزیون را با امروز بسیار متفاوت دانست و گفت : نوع گزینش گویندگان نسل قدیم و جدید تفاوت های اساسی دارد و همین اختلاف ها تفاوت ها باعث بروز تمایزهایی در نوع اجرا دارد.

یعنی در دهه شصت و هفتاد بعد از گزینش آموزش های لازم نیز به طرف می دادند ، اما الان افرادی در تلویزیون هستند که نیمی از آنها استاندارد لازم برای این کار را ندارند و بهتر است بگویم که نظر شخصی در گزینش اعمال می شود تا حرفه ای.

ما برای انتخاب نیروهای جدید ، کمیته ای به عنوان «کمیته گویندگان» داشتیم که من و محمدرضا حیاتی عضوش بودیم و افرادی که مراجعه می کردند را بررسی و کارشناسی می کردیم.

یک گوینده باید از چهره مناسب و قابل قبولی برخوردارد باشد. نمی گوییم این چهره باید بسیار فتوژنیک و سینمایی باشد. نه ، چهره ای که مقبول من ایرانی مسلمان باشد. این چهره باید به گونه ای باشد که وقتی می خواهم خبر را نگاه کنم ، تا اندازه ای من را متقاعد کند که پای تلویزیون بنشینم ولی در حال حاضر این معیارها واقعا رعایت نمی شود.

IMG_20231010_155112_875

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی