کد مطلب: 29476

در پی وقوع زلزله در افغانستان اتفاق افتاد

خبر رسمی: تعطیلی مدارس امروز و فردا | مدارس این استان ها تعطیل شد

محمدعلی آخوندی خبر مهمی درباره تعطیلی مدارس این استان ها ارائه داد.

خبر رسمی: تعطیلی مدارس امروز و فردا | مدارس این استان ها تعطیل شد

خراسان جنوبی مدارس زیرکوه در پی احساس زلزله افغانستان تعطیل شد و تیم‌های بحران به حالت آماده باش درآمدند.

محمدعلی آخوندی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: زلزله ساعت ۱۰ و ۱۱ دقیقه و ۲ ثانیه امروز (۱۵ مهرماه) به بزرگی ۶.۳ ریشتر در کشور افغانستان روی داد. 

وی با بیان اینکه این زلزله در عمق ۷ کیلومتری در حوزه کشور افغانستان رخ داد،‌ افزود: فاصله این زمین لرزه با ما حدود ۶۰ کیلومتر بود و شدت زلزله در شهرهای مرزی و مرکز استان احساس شد. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی بیان کرد: با توجه به شدت آن در خراسان جنوبی به ویژه شهرستان‌های زیرکوه، قاینات، درمیان و بیرجند بیشتر احساس شده است. 

وی گفت: تاکنون خسارتی گزارش نشده، اما تیم‌های ارزیاب به منطقه اعزام شده‌اند و در حالت آماده باش هستند. کانون این زمین لرزه با قدرت ۶.۳ ریشتر در منطقه قره باغ در شمال هرات افغانستان ثبت شد که بخش‌هایی از استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی را هم لرزاند. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی یادآور شد: این زلزله تاکنون پس لرزه هایی به بزرگی ۵.۶ و ۴.۱ ریشتر داشته است. 

زمین لرزه، هلال احمر استان را به حالت آماده باش درآورد. در پی وقوع زمین لرزه در افغانستان و بخش هایی از خراسان جنوبی، هلال احمر استان به حالت آماده باش درآمد. 

محمدعلی کاوسی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی نیز گفت: در ساعت‌های  ۱۰:۱۱ و ۱۰:۱۹ و ۱۰:۲۵ دقیقه امروز،  سه زمین لرزه با قدرت ۶.۳ و ۵.۶ و ۴.۱ ریشتر در غرب افغانستان به وقوع پیوست که این زلزله ها در بخش‌هایی از خراسان جنوبی نیز احساس شد. 

وی افزود: در پی وقوع این زمین لرزه‌ها بلافاصله و حتی پیش از ثبت در سامانه‌ها کلیه تیم‌های عملیاتی و امدادی و خانه‌های هلال  این استان به حالت آماده باش کامل درآمدند تا در صورت نیاز به مناطق حادثه دیده اعزام شوند. 

کاوسی تصریح کرد: همچنین تیم‌های درمان اضطراری این استان به همراه تجهیزات کامل فراخوان و آماده شده تا در صورت نیاز به افغانستان اعزام شوند. 

محمدرضا غیرتی، فرماندار زیرکوه نیز گفت: مدارس زیرکوه در پی احساس زلزله افغانستان تعطیل شد. 

 وی یادآور شد: با توجه به احساس زلزله‌ افغانستان در زیرکوه و تدوام  پس لرزه‌ها و احساس آن در شهرستان زیرکوه بویژه روستاهای مرزی تمامی مدارس شهرستان زیرکوه، برای اطمینان بخشی به خانواده‌ها تعطیل شد./ ایسنا

مدارس شهرستان زیرکوه تعطیل شد

بیرجند - ایرنا - فرماندار زیرکوه گفت: در پی زلزله شدید افغانستان و به جهت اطمینان مردم، مدارس این شهرستان در نوبت صبح امروز (شنبه) تعطیل شد.

محمدرضا غیرتی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: لرزش شدیدی امروز در شهرستان مرزی زیرکوه احساس شد لذا شرایط اضطراری اعلام شده و همه واحدهای امدادی در حالت آماده باش کامل هستند.

وی بیان کرد: شماری از مردم پس از وقوع زلزله در کشور افغانستان و احساس آن در استان به خیابان‌ها آمدند اما اوضاع تحت کنترل است.

فرماندار زیرکوه گفت: تیم های ارزیاب در همه نقاط شهرستان فعال هستند و طبق بررسی های انجام شده تاکنون گزارشی از خسارت نداشتیم.

وی افزود: هرچه به سمت مرز می رویم شدت زلزله بیشتر بوده است.

غیرتی گفت: زلزله اول ساعت ۱۰ و ۱۱ دقیقه و زلزله بعد ساعت حدود ۱۰ و ۴۸ دقیقه در زیرکوه احساس شد.

زلزله با قدرت ۶.۳ ریشتر قبل از ظهر امروز کشور افغانستان را لزراند که کانون آن منطقه قره باغ در شمال هرات بوده است و مناطق از استان های خراسان رضوی و خراسان جنوبی را هم لرزاند.

خراسان جنوبی به طول ۳۳۱ کیلومتر در چهار شهرستان زیرکوه، درمیان، سربیشه و نهبندان با کشور افغانستان مرز مشترک دارد.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

تبلیغات متنی