کد مطلب: 29421

احمدی نژاد | احمدی نژاد کجاست | شغل احمدی نژاد

احمدی نژاد برای همیشه از ایران رفت؟ | شغل جدید احمدی نژاد در خارج چیست؟

احمدی نژاد در پاسخ به دعوت رسمی دولت و دانشگاه گواتمالا، برای شرکت در یک سمپوزیوم بین المللی چهار روزه پیرامون «مدیریت جامع منابع آبی در جهان»، عازم این کشور در آمریکای مرکزی بود که در فرودگاه امام خمینی (ره) از خروجش جلوگیری شد اما در نهایت ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ مجوز خروج را گرفت.

 احمدی نژاد برای همیشه از ایران رفت؟ | شغل جدید احمدی نژاد در خارج چیست؟

بر اساس اخبار واصله از منابع آگاه، به دنبال اصرار آقای احمدی نژاد برای سفر به کشور گواتمالا، پس از تعهد ایشان مبنی بر قبول مسئولیت در خصوص ملاحظات سیاسی و امنیتی و پیامدهای احتمالی این سفر برای ایشان، نهادهای ذیربط با انجام آن موافقت کرده اند.

چندی پیش دفتر محمود احمدی نژاد و بعضی از اطرافیان او با ادعای بروز مخاطرات امنیتی، خواستار افزایش سطح حفاظت از وی و اتخاذ تدابیر امنیتی شدیدتر در اطراف محل زندگی او شده بودند.

گواتمالا جزو معدود کشورهایی بود که به تبعیت از ترامپ سفارتش را از اورشلیم به قدس انتقال داد. دولت راستگرای این کشور حزب‌الله را تروریست می‌داند و کاملا با سیاست‌های آمریکا هماهنگ است. احمدی‌نژاد هم به تازگی از سوی آمریکا تحریم شده است!

محمود احمدی‌نژاد، علی‌رغم توصیه‌های امنیتی با سیاست «بست نشینی» در فرودگاه و پذیرش مسئولیت سفر خود، راهی گواتمالا شد تا در یک سمپوزیوم با موضوع مدیریت آب در جهان سخنرانی کند.

به گزارش همشهری آنلاین،‌ باز هم نام محمود احمدی‌نژاد در میان است! مردی جنجالی که به همراه حلقه یارانش که بعدها خود را «مردان بهاری» نامیدند، هر از چند گاهی به دلیلی نامش در فضای مجازی مطرح می‌شود.

روز گذشته در خبرها آمد که محمود احمدی نژاد قصد دارد به منظور شرکت در یک سمپوزیوم بین‌المللی - مجمعی که در آن اشخاص مختلف راجع به موضوعی واحد، مقالاتی ارائه نموده و یا سخنرانی‌هایی ایراد می‌کنند- پیرامون مدیریت جامع منابع آب در جهان به کشور گواتمالا در آمریکای مرکزی سفر کند.

اما ساعتی بعد از انتشار این خبر، گفته شد برخی عوامل اطلاعاتی و امنیتی با حضور در فرودگاه امام خمینی (ره) ضمن ضبط گذرنامه احمدی نژاد از سفر وی به گواتمالا ممانعت به عمل آوردند.

با توجه به وجود شرایط بی ثبات سیاسی در گواتمالا و گزارش‌هایی مبنی بر احتمال وقوع شرایط امنیتی در این کشور، عوامل امنیتی با سفر احمدی نژاد در این مقطع زمانی مخالفت کردند و به وی توصیه شد با توجه به تحریم‌های بین‌المللی و احتمال بازداشت، این سفر را انجام ندهد، چراکه به تازگی یعنی ۲۷ شهریورماه سال جاری وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی را علیه محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق ایران اعمال می‌کند. معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا، مدعی شد «بازداشت نادرست شهروندان آمریکا» دلیل تحریم محمود احمدی‌نژاد بوده است.

از سوی دیگر گفته می‌شود این کشور در همسایگی مکزیک و یکی از فقیرترین کشورهای حوزه آمریکای مرکزی است و بر اساس آمار، میزان جرم و جنایت بسیار بالایی دارد.

همچنین ایران در گواتمالا سفارتخانه نداشته و گزارش‌هایی نیز مبنی بر نفوذ بالای رژیم صهیونیستی در این کشور وجود دارد. علاوه بر آن، این کشور جزو معدود کشورهایی بود که به تبعیت از ترامپ سفارتش را از اورشلیم به قدس انتقال داد و کاملاً با سیاست‌های آمریکا هماهنگ است.

اما احمدی نژاد به دنبال سیاست «بست نشینی» بهاری‌ها، به مدت ۱۰ ساعت در فرودگاه ماند و بر سفر خود اصرار کرد و پس از قبول مسئولیت پیامدهای احتمالی این سفر، راهی گواتمالا شد و حاضر نشد بخاطر منافع ملی و خطرات احتمالی این سفر، از خواسته خود عقب نشینی کند.

محمود احمدی نژاد پس از آغاز توفانی‌اش در استفاده از ادبیات انقلابی و شعارهای عدالتخواهانه، بعد از دولت دهم تحت تأثیر حلقه یاران خود به سمت جنجال‌آفرینی سوق پیدا کرد و با فعالیت‌هایی خارج از عرف و قانون، سخنرانی‌ها و پیام‌های تحریک‌آمیز و داستان پردازی و پروژه سازی علیه نهادهای انقلابی هر از چند گاهی نام خود را در فضای مجازی مطرح کرد. وی به تدریج از شعارهای عدالتخواهانه اولیه‌اش فاصله گرفت و دچار تضاد ساختاری شد، لیبرال بی‌پرده شد و در گفتگو با یک ماهنامه، خود را یک «لیبرال دموکرات» نامید! از بست نشینی و حمایت بی حد از مردان به اصطلاح بهاری‌اش گرفته تا پیچیدن نسخه تحریم انتخابات و مصاحبه‌ها و سخنرانی‌ها بی مبنا و توئیت زدن برای تولد مایکل جکسون و قتل نیپسی هاسل و سایر اقدامات پوپولیستی و نمایشی نام وی را هر از چند گاهی به فضای مجازی می‌کشاند.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی