کد مطلب: 29386

هواشناسی|هواشناسی امروز| هواشناسی فردا

طوفان شدید و رگبار در راه این استان ها | هشدار مهم هواشناسی در آخر هفته

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به جو پایدار هوای کشور طی سه روز آتی، گفت: جمعه (۱۴ مهر) در شمال شرق کشور دمای هوا بین ۴ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.

طوفان شدید و رگبار در راه این استان ها | هشدار مهم هواشناسی در آخر هفته

صادق ضیاییان گفت: بر اساس آخرین تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز ( پنجشنبه ۱۳ مهر) در استان‌های اردبیل، گیلان، خراسان شمالی، گلستان، مازندران، برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی، آئ

ذربایجان شرقی، خراسان رضوی، زنجان و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان بارندگی، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید وقت و در نقاط مستعد تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: جمعه تا یکشنبه (۱۴ تا ۱۶ مهرماه) در اکثر مناطق کشور جو پایدار و آسمان صاف است. جمعه (۱۴ مهر) در برخی نقاط شمال شرق، شنبه (۱۵ مهر) در شمال غرب و ارتفاعات البرز، دوشنبه ( ۱۶ مهر) در شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل رشد ابر و بارش پراکنده رخ خواهد داد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، تاکید کرد: شایان ذکر است امروز (پنجشنبه ۱۳ مهر) در شمال شرق، شرق، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز، و جنوب غرب و جمعه (۱۴ مهر) در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. جمعه (۱۴ مهر) در شمال شرق کشور دمای هوا بین ۴ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد. طی دو روز آینده نیز دریای خزر و طی سه روز آینده خلیج فارس مواج است.

وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمان صاف تا نیمه ابری، در بعضی ساعت‌ها همراه با وزش باد در ارتفاعات و نواحی جنوبی استان گاهی با افزایش سرعت وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

.داره کل هواشناسی استان تهران از وزش باد خیلی شدید و تندباد لحظه‌ای همچنین خیزش گرد و خاک در نیمه جنوبی و غربی استان همچنین افزایش ابرناکی و بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق در بخش‌های شمالی و شرقی استان به‌ویژه در ارتفاعات شمال شرقی خبر داد.

به گزارش ایسنا، امروز و فردا (۱۲ مهرماه) با افزایش شرایط ناپایداری جو در بعضی ساعات وزش باد شدید در سطح استان و وزش باد خیلی شدید و تندباد لحظه‌ای و خیزش گرد و خاک در نیمه جنوبی و غربی استان با احتمال نفوذ گرد و غبار انتقالی از استان‌های مجاور و کاهش دید و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

از بعد از ظهر امروز تا فردا با نفوذ سامانه بارشی در بخش‌های شمالی و شرقی استان به‌ویژه در ارتفاعات شمال شرقی افزایش ابرناکی و بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق و در ارتفاعات بالادست با احتمال بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

از امروز تا روز جمعه (۱۲ تا ۱۴ مهرماه) روند کاهش دما و از روز شنبه (۱۵ مهرماه) افزایش نسبی دما رخ خواهد داد.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، فیروزکوه با کمینه دمای ۷ درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا ( ۱۳ مهرماه) کمی‌ ابری، به‌تدریج افزایش ابر و بارش پراکنده و گاهی افزایش باد با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و طی ‌جمعه ( ۱۴ مهرماه) کمی‌ابری و گاهی افزایش باد با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در خاتمه درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۱۴مهر) کمی ابری، همراه با افزایش باد با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد و روز شنبه ( ۱۵مهر) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای۱۷ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود./

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

تبلیغات متنی