کد مطلب: 29190

قیمت مرغ | مرغ

گرانی 50 هزارتومانی قیمت مرغ امروز در بازار | قیمت‌ مرغ امروز 10 مهرماه پرواز کرد

قیمت‌ مرغ امروز 10 مهرماه اعلام شد.

گرانی 50 هزارتومانی قیمت مرغ امروز در بازار | قیمت‌ مرغ امروز 10 مهرماه پرواز کرد

قیمت مرغ از اهمیت بالا برخوردار است. قیمت مرغ در حال افزایش است. گرانی سرسام آور قیمت مرغ باعث شده است که از سفره های مردم جمع شود . قیمت مرغ در مهرماه سربه فلک کشید. قیمت مرغ را در ادامه میخوانیم.

خبر مهم از قیمت مرغ

معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد اعلام کرد: هیچ گونه افزایش قیمت برای مرغ در سامانه ستکا ثبت نشده است و مرغ با قیمت ۷۸ هزار تومان عرضه خواهد شد.

«مهدی غیب الهی» در این باره افزود: هر گونه افزایش قیمت محصولات پرتئینی توسط ستاد تنظیم بازار مشخص و اعلام می‌شود که تاکنون در خصوص افزایش قیمت مرغ هیچ مصوبه‌ای ثبت نشده است.

وی ادامه داد: مردم استان هیچ نگرانی بابت افزایش قیمت و کمبود مرغ نداشته باشند و مرغ را با قیمت مصوب خریداری کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی جهادکشارزی یزد، این مسئول در پایان اظهار کرد: تولید روزانه مرغ در استان ۱۵۰ تن است که ۱۰۰ تن آن مصرف و ۵۰ تن باقی مانده به استان‌های همجوار صادر می‌شود.

قیمت مرغ

این در حالی است که در حال حاضر، در قصابی‌های مرکز شهر تهران، هر کیلو مرغ گرم ۸۵ هزار تومان است. ران مرغ حدود ۸۰ هزار تومان، سینه مرغ ۱۹۰ هزار تومان و هر کیلو فیله مرغ هم تا ۲۳۰ هزار تومان است. یوسف‌خانی در واکنش به این قیمت‌ها بیان کرد: این قیمت‌ها خیلی بالاست و گرانفروشی محسوب می‌شود چرا که همانطور که اشاره کردم قیمت مشتقات مرغ نهایتا باید دوبرابر قیمت مرغ باشد.

قیمت مرغ اعلام شد

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در مورد وضعیت بازار مرغ در روزهای پیش رو در فصل پاییز بیان کرد: از آنجا که وضعیت تولید خوب است به نظر نمی‌رسد که تا پایان سال مشکلی در زمینه توزیع مرغ داشته باشیم.

مسعود پزشکیان، نماینده مردم تبریز در مجلس می‌گوید: دولت شعار می‌داد که سفره مردم را به برجام وصل نمی‌کنیم در حال حاضر هم عده‌ای ادعا می‌کنند که سفره مردم را به برجام وصل نکردند. آن زمان که مرغ ۲۵ هزار تومان بود می‌گفتند مشکل از مدیریت است، اما از وقتی خودشان بر سرکار آمدند قیمت گوشت و مرغ چهار، پنج برابر شده است. از طرف دیگر مدعی می‌شوند که پول‌ها را گرفتیم، اما دلار ۵۰ هزار تومان شد که همین قیمت را هم به زور نگه داشتند، این اقداماتی که انجام دادند چه تأثیری بر سفره مردم و یا در اقتصاد جامعه گذاشته که این‌ها چنین صحبت‌هایی را می‌کنند.

پزشکیان با اشاره به وعده دولت برای به وجود آوردن وضع مطلوب تصریح کرد: به جای اینکه دولت گذشته را متهم کنند و بگویند ما خوب هستیم، سفره مردم را خوب کنند ما قبول می‌کنیم که خوب هستند برای نمونه قیمت مرغ را به کمتر از ۲۵ هزار تومان کاهش بدهند و یا برنج را به قیمت قبل برگردانند، قبول می‌کنیم که دولت خوب است. وقتی قیمت همه چیز به شدت در حال افزایش است به این معنی است که دولت سفره‌های مردم را از رنگ خالی می‌کند و چیزی داخل سفر مردم باقی نمانده و این موردی است که دولت و مجلس باید به فکر آن باشند چراکه حتی زندگی کارمندان معمولی به درستی نمی‌چرخد، بسیاری از مردم در مسکن و حتی ثبت نام فرزند خود مشکل دارند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: موضوعی که به نام عدالت درباره مدارس غیرانتفاعی مطرح می‌شود این است که مدرسه غیرانتفاعی یعنی مدرسه پولدار‌ها در مقابل فرزندان اکثریت مردم که حدود ۸۰ درصد آنها، به مدارس دولتی می‌روند، چرا نباید از استاندارد علمی مناسب برای آموزش برخوردار باشند که این دانش‌آموزان در آینده بتوانند سهمی در دانشگاه‌ها داشته باشند. در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد دانشجویانی که در دانشگاه قبول می‌شوند در مدارس غیرانتفاعی درس خواندند.

پزشکیان ادامه داد: در مجموع زندگی مردم سخت شده و این مورد قابل درک است. از طرفی دولت هر اقدامی انجام داده نتوانسته زندگی مردم را از سختی خارج کند، این در حالی است که تعداد حقوق بگیران افزایش پیدا کرده است؛ بنابراین اگر دولت می‌گوید موفق است به سفره مردم نگاه کند و ببیند موفقیتی مشاهده می‌کند یا خیر.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به نظر بنده روز به روز سرمایه اجتماعی ما کاهش پیدا می‌کند چرا که تا حالا با مردم صادق نبودیم انشاالله این افرادی که ادعا می‌کنند صادق باشند، وقتی می‌گویند یک میلیون مسکن می‌سازیم، یک میلیون شغل ایجاد می‌کنیم و یا تورم را تک رقمی می‌کنیم، در اجرا باید به آن عمل کنند، اما چنانچه به حرف‌های خود عمل نکنیم یعنی بین گفته و عمل ما فاصله است و مردم این نکته را متوجه می‌شوند، در این میان هر اندازه هم که شعار بدهیم، واقعیت آن چیزی است که در زندگی و سفره مردم مشاهده می‌شود.

 قیمت مرغ در پاییز دوبله می شود؟

پزشکیان در واکنش به ادعای برخی مبنی بر خالص‌سازی و ورود افراد انقلابی‌تر به مجلس خاطرنشان کرد: انقلابی‌ها همان افرادی بودند که در جبهه حضور داشتند، جنگ کردند، جبهه را اداره کردند و در انقلاب رشد کردند؛ لذا این افرادی که می‌خواهند خالص‌سازی کنند زمان جنگ کجا بودند و در عمر بیش از ۴۰ سال انقلاب چه گلی زدند که حالا بخواهند درستش کنند و قبلاً کجا‌ها را درست کردند که حالا بخواهند کشور را درست کنند.

او در پایان یادآور شد: آنچه که می‌تواند نتیجه بدهد این است که سابقه فرد نشان می‌دهد در انقلاب چه اقدامی انجام داده، در مدیریت و جایی که بوده چه اقدامی انجام داده، این افراد کجا را درست کردند که الان می‌خواهند کشور را درست کنند. واقعیت این است که اگر در سابقه بنده هیچ گونه عملکردی برای بهبود و یا تغییر در جا‌هایی که بودم مشاهده نمی‌شود، اگر مدیر شوم هم درست نخوانده شد. از طرفی با شعار دادن هم درست نمی‌شود کما اینکه شعار دادند سفره مردم بهتر می‌شود، اما در واقعیت چنین اتفاقاتی افتاد؟ و یا گفتند مسکن اصلاح می‌شود آیا مسکن مردم اصلاح شد؟ در حال حاضر روند زندگی به نحوی شده کارمندان مستأجر دیگر نمی‌توانند مسکن کرایه کنند.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

تبلیغات متنی