کد مطلب: 29049

مسکن|قیمت مسکن|قیمت مسکن امروز

مسکن ارزان و دولتی برای متقاضیان از امروز | خبر مهم از قیمت مسکن

اوراق تسهیلات بانک مسکن که در فرابورس مورد معامله قرار می‌گیرند روز سه‌شنبه عمدتا با رشد قیمت همراه بودند.

مسکن ارزان و دولتی برای متقاضیان از امروز | خبر مهم از قیمت مسکن

 اوراق تسهیلات بانک مسکن که در فرابورس مورد معامله قرار می‌گیرند روز سه‌شنبه عمدتا با رشد قیمت همراه بودند.

هر برگ اوراق تسهیلات بهمن ۱۴۰۰ که با نماد تسه ۰۰۱۱ مورد داد و ستد قرار می‌گیرد، روز گذشته با ۵۸/ ۱درصد افزایش معادل بیش از یک هزار و ۴۰۰ تومان رشد کار خود را در قیمت پایانی ۹۲ هزار و ۹۴ تومان خاتمه داد.

به عقیده برخی از کارشناسان این حوزه، به این دلیل افراد با وجود افزایش قیمت ساختمان در بخش ساخت‌و ساز مسکن باقی نمی‌مانند که به همان نسبت که هزینه تولید مسکن افزایش پیدا می‌کند، وزن قیمتی هم سنگین‌تر می‌شود.

در این شرایط، به همان نسبت خواهان و درخواست ‌کننده و مراجعه ‌کننده برای خرید مسکن کمتر می‌شود. به عبارت دیگر می‌توان گفت که خواب سرمایه برای تولیدکننده افزایش پیدا می‌کند.

خلیل محبت‌‌‌خواه مدیرکل شرکت عمران شهر جدید پردیس در گفت‌‌‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص تکمیل واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر و تامین خدمات زیربنایی و روبنایی در آن شهر جدید گفت: هم‌‌‌اکنون ۲۹‌هزار و ۸۲۱ واحد مسکونی مهر در پردیس باقی مانده است که با افتتاح و تحویل ۱۰‌هزار واحدی که تکمیل شده است این رقم به ۱۹‌هزار و ۸۲۱ واحد می‌‌‌رسد.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با اعلام تکمیل ۱۰‌هزار واحد مسکن مهر پردیس از تلاش برای تکمیل بیش از ۱۹‌هزار واحد باقی‌مانده آن شهر با کمک منابع صندوق ملی مسکن و منابع داخلی شرکت طی امسال و سال آینده خبر داد. وی تصریح کرد: برنامه تکمیل واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر در زمان اعلام شده در شرایطی محقق می‌شود که تامین بخشی از هزینه توسط صندوق ملی مسکن انجام شود. همچنین بخشی از هزینه‌‌‌ها را نیز از محل منابع داخلی شرکت عمران شهر پردیس تامین می‌‌‌کنیم.

محبت‌‌‌خواه گفت: واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر در شهر پردیس به منظور سهولت در تکمیل به سه دسته بالای ۸۰‌درصد پیشرفت فیزیکی به تعداد ۱۰‌هزار واحد، بالای ۵۰‌درصد پیشرفت فیزیکی به تعداد ۱۲‌هزار واحد و کمتر از ۵۰‌درصد پیشرفت فیزیکی به تعداد ۷‌هزار واحد تقسیم شدند که برنامه‌‌‌ریزی شده تا ۱۰‌هزار واحد به زودی تحویل متقاضیان شود. همچنین برای ۱۲‌هزار واحدی که پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰‌درصد دارند برنامه‌‌‌ریزی شده تا این واحدها تا قبل از اتمام سال و بیش از ۷‌هزار واحد باقی‌مانده در سال آینده تکمیل و تحویل متقاضیان شود.

به گفته محبت‌‌‌خواه، مجموع واحدهای مسکن مهری که از سال ۱۳۹۰ در شهر جدید پردیس برنامه‌ریزی شد، ۸۴‌هزار و ۱۷۲ واحد بود که در دولت سیزدهم ۲۹‌هزار و ۸۲۱ واحد آن باقی ماند و هم اینک بخشی از آنها تکمیل و آماده تحویل شده است و سایر واحدهای باقی‌مانده نیز با کمک منابع صندوق ملی مسکن و منابع داخلی شرکت عمران شهر جدید پردیس و مشارکت متقاضیان به مرور تکمیل و تحویل متقاضیان خواهد شد.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی