کد مطلب: 28447

خبر مهم برای مسافران اربعین | اقدامات لازم برای پاسپورت اربعین 1402 چیست؟

خبر مهم برای مسافران اربعین | اقدامات لازم برای پاسپورت اربعین 1402 چیست؟

ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) روز دوشنبه در هفتمین اطلاعیه خود، چگونگی اخذ گذرنامه‌های بین المللی و زیارتی و نیز تمدید گذرنامه را برای راهیان اربعین در عراق اعلام و تشریح کرد.

اطلاعیه شماره 7  ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع)

« حیاتنا الحسین »

بسمه تعالی

به اطلاع ملت عزیز و محبان اهل بیت(علیهم السلام) و تمامی متقاضیان سفر اربعین حسینی(ع) می‌رساند با توجه مصوبات ستاد مرکزی اربعین و به منظور تسهیل شرایط سفر برای زائران عتبات عالیات؛ روش‌های دریافت گذرنامه بدین شرح خواهد بود:

جهت دریافت گذرنامه بین المللی مراجعه به درگاه پلیس من یا دفاتر پلیس+10 .

برای دریافت گذرنامه زیارتی اربعین می‌بایست افراد پس از ثبت‌نام در سامانه سماح از طریق مراجعه به درگاه پلیس من و یا مراجعه حضوری به ادارات پلیس گذرنامه مراکز استان‌ها نسبت به اخذ گذرنامه موصوف اقدام نمایند.

افرادی که بیش از دو سال از اعتبار گذرنامه آنان گذشته نیز می‌توانند پس از ثبت نام در سامانه سماح با مراجعه به ادارات پلیس گذرنامه مراکز استان‌ها نسبت به اخذ مهر تمدید گذرنامه خود اقدام نمایند.

تبصره - لازم بذکر است گذرنامه زیارتی اربعین و یا ممهور نمودن و تمدید اعتبار گذرنامه‌های منقضی صرفا برای سفر به کشور عراق تا پایان ماه صفر اعتبار داشته و جهت هرگونه سفر در غیر ایام اربعین و یا به سایر کشورها الزاماً گذرنامه بین المللی معتبر خواهد بود.

سیم‌کارت ارزان در اختیار زائران اربعین 1402 قرار می‌گیرد

 عیسی زارع پور در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۳۱ مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون صنایع درباره بررسی کیفیت اینترنت و شاخص‌های مرتبط با آن با رویکرد چالش‌های ایجاد شده برای افراد و کسب‌وکارهای مجازی، گفت: با تلاشی که همکاران ما انجام دادند و با تعامل خوب وزیر ارتباطات عراق، سیم‌کارت‌های عراقی، اینترنت عراقی و رومینگ اپراتورهای داخلی امسال ارزان‌تر و با کیفیت‌تر نسبت به سال گذشته در اختیار زائران اربعین قرار خواهد گرفت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: ما در دو سال گذشته تلاش گسترده‌ای برای نوسازی زیرساخت‌های ارتباطی در لایه‌های مختلف انجام دادیم؛ در چهار لایه دسترسی، تجمیع شبکه‌های استانی و شهری، شبکه مادر مخابراتی و دروازه‌های ورودی اینترنت به کشور اقدامات زیادی انجام شده است.

وی با بیان اینکه در لایه ورودی اینترنت کشور در دو سال گذشته سعی کردیم منابع ورودی را تنوع داده و میزان اینترنت ورودی را بیش از دو برابر نیاز کشور تأمین کنیم، تصریح کرد: اکنون بیش از دو برابر منابع کشور ظرفیت داریم. در لایه هسته مادر از ابتدای دولت تا به امروز ۵۰ درصد به ظرفیت شبکه مادر اینترنت کشور با اتکا به تجهیزات ۱۰۰ درصد ایرانی اضافه شده و تا پایان سال این ظرفیت دو برابر و تا پایان دولت به سه برابر خواهد رسید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه تعداد قطعی‌ها و تعداد لینک‌های اشباع کاهش پیدا کرده است، گفت: برای ترافیک داخلی نقاط تبادل ترافیک داریم که از ابتدای دولت این نقاط توسعه پیدا کرده و بیش از سه برابر افزایش یافته است. در لایه تجمیع تلاش‌هایی صورت گرفته اما کافی نیست.

وی افزود: تلاش می‌کنیم یک حرکت جهشی برای توسعه نسل پنجم اینترنت تلفن همراه در کشور اتفاق خواهد افتاد. در حوزه ارتباطات ثابت مهم‌ترین پروژه‌ای که دنبال می‌کنیم، پروژه ملی فیبر نوری است که قریب به ۱۰ سال پیش باید آغاز می‌شد که در تلاش هستیم تا ظرف سه سال این امکان را فراهم کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: درباره ساماندهی فیلترشکن‌ها معتقدیم راهکار جمع آوری آن صرفاً فنی نیست و مدیریت این موضوع نیازمند یک قانون مشخص است که بنده آن را به هیئت رئیسه مجلس تقدیم خواهم کرد. معتقدم ما می‌توانیم بساط فیلترشکن فروشی‌ را جمع کنیم. چند اقدام برای کاهش نیاز مردم به فیلترشکن‌ها می‌توان انجام داد که اولین کار این است که ما باید در لیست مصادیق فیلترینگ یک بازنگری جدی انجام دهیم که در گذشته به دلایل غیرامنیتی انجام شده است.

وی ادامه داد: ما در مدت اخیر با تحریم بیش از ۳۰۰ هزار دامنه پرکاربرد توسط کسانی که مدعی دفاع از حقوق مردم هستند، مواجهیم و حل این موضوع نیازمند رایزنی در سطح مراجع بین‌المللی است. حملات سایبری در سال‌های اخیر افزایش یافته و حملات هدفمند به زیرساخت‌ها بیش از ۲۰ برابر شده است، البته همکارانم بخش زیادی از این حملات را دفع کرده اند، اما حتی بخش کوچکی از این موضوعات مشکلات زیادی برای ما ایجاد می‌کند.

زارع پور بیان کرد: موضوع پیشرفت شبکه ملی اطلاعات نیز موضوع مهم ماست و در این دولت بیش از ۶۲ درصد پیشرفت داشته است و در همین دولت کار به سرانجام می‌رسد که یکی از زیرساخت‌های اصلی آن توسعه فیبر نوری است.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

   تبلیغات متنی