کد مطلب: 28326

هواشناسی|هواشناسی امروز| هواشناسی فردا

هشدار هواشناسی برای این استان ها در روز جمعه | مراقب باشید

پیش بینی هواشناسی از وضعیت جوی کشور طی پنج روز آینده مشخص شد.

هشدار هواشناسی برای این استان ها در روز جمعه | مراقب باشید

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا وضعیت جوی کشور طی پنج روز آینده را تشریح کرد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، درخصوص وضعیت جوی کشور طی پنج روز آینده، گفت: در برخی مناطق واقع در دامنه‌ها و ارتفاعات هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب شرقی فارس در ساعات بعدازظهر و اویل شب، افزایش ابر و رگبار پراکنده گاهی رعد برق و وزش باد شدید موقت انتظار می‌رود.

وی افزود: همچنین جمعه (۲۷مرداد) در برخی نقاط واقع در شمال غرب رگبار پراکنده رخ می‌دهد. شنبه (۲۸ مرداد) در مناطقی از شمال غرب و برخی نقاط واقع در غرب، غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز مرکزی و روز یکشنبه (۲۹ مرداد) علاوه بر مناطق فوق در برخی مناطق واقع در خراسان شمالی و ارتفاعات البرز شرقی و دوشنبه (۳۰ مرداد) در برخی نقاط واقع در شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی رگبار و رعد و برق و وزش بادشدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

او تاکید کرد: از امروز تا شنبه (۲۶ لغایت ۲۸ مرداد) در نوار شرقی بویژه منطقه زابل و یکشنبه و دوشنبه (۲۹ و ۳۰ مرداد) در بخش‌هایی از مرکز و برخی مناطق استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، در بعضی ساعات افزایش سرعت وزش باد با احتمال خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود. همچنین یکشنبه و دوشنبه (۲۹ و ۳۰ مرداد) در نوار شرقی کشور بویژه در منطقه زابل وزش باد شدید، خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، ادامه داد: لازم به ذکر است طی روز شنبه (۲۸ مرداد) با افزایش سرعت وزش باد و تشکیل توده گرد و خاک روی کشور عراق،‌ انتقال گرد و خاک به جنوب غرب و مناطق مرزی غرب کشور دور از انتظار نیست.

به گفته وی امروز (۲۶ مرداد) خلیج فارس و دریای عمان بویژه مناطق شرقی دریا و از جمعه تا دوشنبه ( ۲۷ لغایت ۳۰ مرداد) شرق دریای عمان مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۲۷ مرداد) صاف و در بعدازظهر قسمتی ابری و گاهی با افزایش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و روز شنبه (۲۸ مرداد) کمی ابری و افزایش باد با احتمال وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

وی در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۶ و ۲۷ مرداد) اهواز با دمای ۴۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۶ و ۷ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مرکز استان کشور است. 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی