کد مطلب: 28241

هواشناسی|هواشناسی امروز| هواشناسی فردا

هشدار هواشناسی به کشاورزان برخی مناطق کشور | خبر مهم برای این استان ها

سازمان هواشناسی با صدور هشدار برای کشاورزان برخی استان‌ها و طوفان گردوخاک در سیستان و بلوچستان از جو آرام و پایدار کشور تا روز جمعه خبر داد.

هشدار هواشناسی به کشاورزان برخی مناطق کشور | خبر مهم برای این استان ها

 پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد تا روز جمعه در اکثر مناطق کشور جو پایداری حاکم است.

شنبه هفته آینده در مناطقی از شمال غرب کشور رگبار،‌رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی شده است.

طی 3 روز آینده در شمال شرق و شرق کشور به‌ویژه در زابل در برخی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. همچنین طی 5 روز آینده شرق دریای عمان و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مرکز و شرق خلیج‌فارس مواج و متلاطم است.

توصیف سامانه دوم: تداوم گرادیان فشاری

زمان پایان: سه‌شنبه 1402/05/24

نوع مخاطره: وزش باد شدید، در نواحی مستعد خیزش گردوخاک

منطقه اثر:

سه‌شنبه 1402/05/24: شرق کرمان، غرب سیستان و بلوچستان.

اثر مخاطره: در مناطق مستعد خیزش گردوخاک و احتمال طوفان گردوخاک، کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست‌ها، تیرهای برق و سازه‌های موقت، احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات و احتمال شکستن نهال‌ها و درختان کهنسال.

توصیه: احتیاط و اجتناب از رفت‌وآمد غیرضروری برای افراد سالمند و بیماران تنفسی و قلبی، پرهیز از کویرنوردی، احتیاط در تردد جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، احتیاط در عبور و مرور، عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه‌کاره و درختان کهنسال و محدودیت در فعالیت‌های کشاورزی.

توصیف سامانه: افزایش وزش باد و افزایش ارتفاع امواج

زمان پایان: بعدازظهر سه‌شنبه 1402/05/24

نوع مخاطره: وزش باد گاهی شدید شمال شرقی-جنوب شرقی با حداکثر سرعت 14 متر بر ثانیه و افزایش ارتفاع امواج در سواحل 1.5 متر و دور از سواحل تا 2 متر در استان‌های خوزستان و بوشهر در شمال و مرکز خلیج فارس.

منطقه اثر: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر در خلیج‌فارس.

اثر مخاطره: احتمال غرق شدن شناگران و شناورهای سبک، تفریحی، احتمال اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس‌ها و احتمال آسیب به تأسیسات دریایی.

توصیه: اجتناب از عملیات تفریحی، به‌ویژه غواصی و شنا، محدودیت در سفرهای دریایی با شناور سبک، محدودیت در فعالیت‌های دریایی از جمله ورود و خروج کشتی به بنادر و احتیاط در صیادی بویژه در فراساحل.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    تبلیغات متنی