کد مطلب: 28200

شخصیت| شخصیت شناسی

شخصیت شناسی: چه شکلی دست به سینه می شوید؟

شخصیت شناسی: چه شکلی دست به سینه می شوید؟

کارشناسان می‌گویند بخشی از مغز که روی فرآیند فکر تاثیر می‌گذارد می‌تواند با آنالیز کردن زبان بدن افشا شود و همچنین مطالعات بیشتری نیز در زمینه افشاسازی و درک این موضوع وجود دارد. یکی از محبوب‌ترین روش‌های خواندن زبان بدن، نوع دست به سینه شدن افراد است.

نکته مهم: قبل از آن که این مطلب را بخوانید لازم است بگوییم، احتمال دارد تمام این ویژگی ها در شما نباشد و یا نتوان چند ویژگی مشترک را به افراد زیادی نسبت داد. ممکن است بخشی از آن درباره شما صادق و بخشی هم نباشد. افراد معمولا تست های شخصیت شناسی را برای سرگرمی مطالعه می کنند، برخی هم آن را جدی می گیرند. شما از کدام دسته هستید؟

به صورت متداول دست به سینه شدن را به عنوان یک حالت دفاعی در نظر می‌گیرند، ولی به گفته جو ناوارو ام.‌ای مامورضد جاسوسی اف بی آی، این یک تصور غلط است. عمل ساده دست به سینه شدن در حقیقت اطلاعات زیادی در مورد شما و شخصیت کلی تان افشا می‌کند. به طور کلی این نوع از زبان بدن با سه روش درک و خوانده می‌شود. توضیحات زیر را بخوانید تا ببینید شما در کدام دسته جا می‌گیرید.

دست راست بیرون

اگر تمایل دارید دست هایتان را به شکلی قرار دهید که دست راست روی بالای بازوی چپ قرار بگیرد، پس شما شخصی بسیار مبتکر بوده وعاشق این هستید که خارج از قاعده متداول فکر کنید. ذاتا شخصی احساسی و شهودی هستید که با عواطف و احساسات خود همگام هستید و مهارت حس کردن تغییر حال و هوای محیط پیرامون خود را نیز دارید. عملکردتان به نحوی است که وقتی نوبت به تصمیم گیری می‌رسد همیشه از حرف دلتان پیروی می‌کنید و تنها دلیلی که ممکن است بررسی و ارزیابی دقیق تری انجام دهید زمانی است که ارزش فوق العاده بالایی داشته باشد و آن تصمیم به تغییر زندگی تان ارتباطی داشته باشد..

شریک زندگی تان برای داشتن شما احساس خوش شانسی می‌کند چرا که به لطف کنترلی که روی احساسات تان داشته و تعادل عالی که بین آن‌ها برقرار می‌کنید، عاشقی بسیار همدل هستید. شما از سر راه کنار می‌روید تا نیاز‌های احساسی شریک زندگی تان به سرانجام برسد. شما احساسی از گرما و عواطف بسیار قوی را به دیگران و به طور کلی به هر چیزی منتقل می‌کنید و از همین رو مردم به سمت تان جذب می‌شوند. به طور ذاتی حاوی استعداد درک احساسات مردم هستید، حتی قبل از آنکه آن‌ها چیزی بگویند و همین امر به شما اجازه می‌دهد همیشه چیز‌هایی را متوجه شوید که مردم معمولا از آن ساده گذشته و آن را از دست می‌دهند.

دست چپ بیرون

اگر ترجیح می‌دهید دست هایتان را به شکلی دست به سینه کنید که دست چپ روی بازوی راست قرار بگیرد، پس شخصی بسیار اهل عمل هستید و دوست دارید از عقل و منطق استفاده کنید. تحت هیچ شرایطی اجازه نمی‌دهید احساسات، عواطف و قلبتان روی داوری شما نسبت به دیگران و یا مسائل زندگی تاثیر بگذارد. حال این مسائل چه شخصی باشند چه حرفه ای، قبل از داوری و رسیدن به نتیجه گیری کلی، آن‌ها را منتقدانه بررسی می‌کنید. این شیوه دقیق برای رو به رو شدن با مردم و موقعیت‌های مختلف، موجب جذب آن‌ها به سمت شما می‌شود، در عین حال ممکن است بسیاری از آن‌ها شیفته تان شوند!

دوستانتان شما را به عنوان شخصی باهوش، طعنه زننده، شوخ طبع و کسی که می‌تواند دیگران را بخنداند، می‌شناسند. شوخی‌های کوتاهتان فراموش نشدنی هستند و طور غیرقابل باوری تیزبین هستید، کسی که می‌تواند حقه و فریب را به خوبی تشخیص دهد و از این رو دور زدن شما برای دیگران سخت است. شخصیتی جالب توجه و شیوه‌ای بسیار ماهرانه و جذاب در باز کردن سر صحبت با فرد مقابل را دارید که این یکی از اولین دلایلی است که شریک زندگیتان به سادگی با شما ارتباط برقرار کرده و از مکالمات عمیقی که می‌توانید با او داشته باشید، لذت می‌برد.

هر دو دست بیرون

اگر کسی هستید که هر دو دست تان را روی بازو‌های مقابل قرار می‌دهید، پس فردی هستید که در نوع خود منحصربه فرد است! با اعتماد به نفس و از خود مطمئن هستید و حس ششم قوی برای مسیر زندگی تان دارید. بسیار متمرکز روی چیز‌هایی هستید که تقدیرتان در انجام آنهاست و در مورد انواع تصمیم‌هایی که با آن‌ها راحت هستید، بسیار واضح و شفاف عمل می‌کنید. حس اقتدار داشته و در عین حال رفتاری قابل دسترس دارید، از این رو به مردم انگیزه می‌دهد که از شما طلب کمک کنند. یک رهبر از خود گذشته که به احساسات و عقاید دیگران اهمیت می‌دهد و راه حلی به نفع همه ارائه می‌دهد.

شخصیت رک، صادق و روشن فکرتان باعث می‌شود به گزارش پرشین وی همه در اطراف شما احساس راحتی داشته باشند و البته به همین دلیل نیز برایتان احترام قائل هستند. وقتی نوبت به رابطه‌های عاشقانه می‌رسد، شما اولین قدم را برمی دارید ممکن است این اولین قدم پس از یک دعوا باشد و یا اینکه برای اولین بار به شخصی نزدیک شوید. شریک زندگتان همیشه از بابت عملکرد‌های خردمندانتان از شما راضی است حال این عمل ممکن است آشپزی برای او باشد و یا خرید گل مورد علاقه اش و یا رزرو یک سفر غیرمنتظره برای گذراندن تعطیلات. رابطه شما بلندمدت، پربار و عمیق است.

پوشاندن هر دو دست

نوع چهارمی نیز وجود دارد که البته همانند سه مورد ذکر شده چندان متداول نیست. در این نوع روانشناسی دست به سینه، شخص هر دو دستش را می‌پوشاند. معمولا این مورد شامل افراد درون گرایی می‌شود که مکان‌های ساکت را به رفتن به جشن‌ها ترجیح می‌دهند. شما گروه‌های کوچک را ترجیح داده و به اینکه حال و وضعیت دیگران چطور است اهمیت می‌دهید و برای کمک به افرادی که به کمک نیاز دارند، پا پیش می‌گذارید و در حقیقت کسی هستید که در اجتماع تغییر ایجاد می‌کند.

گاهی اوقات ممکن است شکل دست به سینه خود را تغییر می‌دهید و این کاملا به خلق و خو و وضعیت آن لحظه تان بستگی دارد. همچنین ممکن است ژست‌های مختلفی را به خود بگیرید که این امر بازتابی از ترکیب شخصیت‌های مختلف در شماست.

 

منبع تست: پرشین وی

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    تبلیغات متنی