کد مطلب: 28014

مسکن|قیمت مسکن|قیمت مسکن امروز

مسکن ارزان و دولتی برای این خانوارها در ۱۵ مرداد | کاهش قیمت مسکن برای مستاجران

رئیس اتاق تعاون ایران گفت:‌ اگر بتوانیم قیمت مصالح ساختمانی را ۲ سال ثابت نگه داریم، قیمت تمام شده مسکن نیز کاهش یافته و تولید افزایش یافته و رونق می‌گیرد.

مسکن ارزان و دولتی برای این خانوارها در ۱۵ مرداد | کاهش قیمت مسکن برای مستاجران

رئیس اتاق تعاون ایران گفت:‌ اگر بتوانیم قیمت مصالح ساختمانی را ۲ سال ثابت نگه داریم، قیمت تمام شده مسکن نیز کاهش یافته و تولید افزایش یافته و رونق می‌گیرد.

بهمن عبداللهی در نشست خبری نمایشگاه ساختمان با اشاره به برنامه ساخت 4 میلیون واحد مسکونی طی 4 سال، اظهار کرد: اتاق تعاون متولی ساخت 200 هزار واحد شده که تاکنون ساخت واحدهای مسکونی در 4 استان آغاز شده و در برخی پروژه‌ها به سقف دوم و سوم رسیده است.

وی از شروع ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن در چند استان دیگر تا پایان ماه جاری خبر داد و افزود: برای تحقق وعده رئیس‌جمهوری تمام امکانات را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار داده‌ایم.

رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به بازار مسکن گفت:‌ ار بتوانیم قیمت مصالح ساختمانی را 2 سال ثابت نگه داریم، قیمت تمام شده مسکن نیز کاهش یافته و تولید افزایش یافته و رونق می‌گیرد./تسنیم

تهران- ایرنا- دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی از برنامه ریزی برای کاهش مدت زمان ساخت نهضت ملی مسکن به ۲۴ ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «روح الله اکبری» امروز (شنبه) در نشستی که به دستور وزیر راه و شهرسازی با هدف بررسی آخرین اقدامات و دستاوردها در بخش مسکن در نمایشگاه ساخت و ساز برگزار شد، طولانی بودن مدت زمان ساخت را یکی از مشکلات نهضت ملی مسکن عنوان کرد.

وی افزود: طولانی بودن زمان ساخت و اینکه این طرح در ۳۶ ماه در حال اجرایی شدن است، یکی از مشکلات بوده و برنامه ما این است که این مدت زمان را به ۲ سال و حتی زیر ۲ سال کاهش دهیم.

اکبری با بیان اینکه نیازمند حمایت بخش خصوصی هستیم، تصریح کرد: همچین کاهش قیمت تمام شده به ویژه برای دهک‌هایی از جامعه، از دیگر اهداف است که به دنبال اجرایی شدن آن هستیم.

وی ادامه داد: در موضوع تامین مالی، فقط به دنبال استفاده از تسهیلات بانکی هستیم، این در حالی است که از ۶ هزار همت نقدینگی مردم نیز باید استفاده شود.کنیم.

دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی، استفاده از فناوری های نوین را از دیگر برنامه ها برای اجرایی شدن نهضت ملی مسکن عنوان کرد و افزود: دولت با سیاستگذاری میخواهد به طریقی عمل کند که مردم و بخش خصوصی برای استفاده از این فناوری ها ترغیب شوند.

اکبری با اشاره به اینکه صرفه جویی در مصرف انرژی از دیگر موارد مهم در اجرای نهضت ملی مسکن به شمار می رود، گفت: در تلاشیم تا با تدوین بهترین ضوابط و دستورالعمل ها از طریق حلقه واسط که همان اتاق تعاون است، بتوانیم شرایط مطلوب را برای سازندگان در ساخت و تولید مسکن ایجاد کنیم.

وی با اشاره به طولانی و زمان بر شدن فرآیند کار، گفت: در قانون مکلف به ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در مدت چهار سال شده ایم که لزوما همه آنها مسکن حمایتی نیستند.

دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هم اکنون ۳۰۰ هزار واگذاری زمین برای ساخت مسکن اجرایی شده است، اظهار داشت: همچنین ۳۵۰ هزار واحد توسط بخش خصوصی و مردم ساخته شده است.

اکبری گفت: این رقم با حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد زمینی که در مراحل ساخت توسط نیروهای مسلح و سایر سازندگان قرار دارد، رقم تولید مسکن در دولت سیزدهم را نشان می دهد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات شورای مسکن، گفت: جلسات این شورا هر ۲۰ روز یک بار تشکیل می شود که نشاندهنده توجه ویژه دولت سیزدهم به بخش مسکن و تولید هر چه بیشتر آن است

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    تبلیغات متنی