کد مطلب: 27793

حادثه|حادثه خونین| حادثه در تهران

حادثه خونین در شهر | سقوط وحشتناک بالگرد در شهر

منابع خبری از سقوط این بالگرد در استان اربیل واقع در منطقه کردستان عراق خبر دادند و نوشتند که این بالگرد متعلق به ارتش آمریکا است.

حادثه خونین در شهر | سقوط وحشتناک بالگرد در شهر

منابع رسانه‌ای عراق از سقوط یک بالگرد متعلق به ائتلاف آمریکایی موسوم به ضدداعش در منطقه «خبات» نزدیک به استان «اربیل» خبر دادند.

کانال تلگرامی «صابرین» در خبری فوری از سقوط این بالگرد در استان اربیل واقع در منطقه کردستان عراق خبر داد و نوشت که گفته می‌شود این بالگرد متعلق به ارتش آمریکا است و سپس تصاویری از انتقال زخمی‌های این حادثه توسط یک بالگرد آمریکایی دیگر منتشر کرد. 

وبگاه شبکه کُردی «روداو» نیز با انتشار خبری نوشت: امروز (پنجشنبه، ۲۷ جولای)، یک فروند بالگرد در روستای «کلات سوران» در الکویر در منطقه مخمور سقوط کرد و بر اساس اطلاعات اولیه، این حادثه دو زخمی به همراه داشت. یک تیم از ائتلاف بین المللی ضدداعش نیز برای بررسی دلیل وقوع این حادثه در محل حاضر شدند.

بر اساس این گزارش، این حادثه در هنگام انجام تمرینات آموزشی و به دلیل نقص فنی روی داد و دو زخمی برجای گذاشت که هر دو آمریکایی بودند که با بالگرد دیگری به بیمارستان منتقل شدند. 

پهپادهای جدید و فوق پیشرفته کره شمالی رونمایی شد+ تصاویر

 

نیروهای آمریکایی در سال ۲۰۱۴ به درخواست دولت عراق برای مبارزه با داعش که در آن زمان یک سوم خاک این کشور را اشغال کرده بود، وارد عراق شدند. آمریکا به این بهانه  ۳۰۰۰ نیروی در قالب یک ائتلاف بین‌المللی موسوم به ضد داعش که ۲۵۰۰ تن از آن‌ها، آمریکایی بودند، وارد این کشور کرد.

  پس از اعلام پیروزی بر داعش از سوی بغداد، مردم و دولت عراق بر ضرورت خروج نظامیان خارجی از کشور تاکید کردند، اما این امر تاکنون به بهانه‌های مختلف به تاخیر افتاده است.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی