کد مطلب: 27432

مسکن|قیمت مسکن|قیمت مسکن امروز

فوری: خبر خوش دولت برای مستاجران | افزایش سقف خرید اوراق تسهیلات مسکن

محدودیت خرید سقف اوراق تسه بانک مسکن از ۵۶۰ ورقه به ۱۱۲۰ ورقه افزایش یافت.

فوری: خبر خوش دولت برای مستاجران | افزایش سقف خرید اوراق تسهیلات مسکن

 بانک مسکن در نامه‌ای خطاب به مدیرعامل فرابورس اعلام کرد که با توجه به افزایش مجموع سقف تسهیلات خرید انفرادی خرید و ساخت مسکن و تسهیلات جعاله تعمیر مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن از دو میلیارد و  800 میلیون ریال به پنج میلیارد و  600  میلیون ریال، محدودیت خرید اوراق تسه بانک مسکن از ۵۶۰ سهم به حداکثر ۱۱۲۰ سهم در زمان ثبت درخواست خرید برای هر کد معاملاتی تغییر کند.

بر این اساس، شرکت فرابورس نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که پیرو نامه بانک مسکن، تغییر مذکور اعمال خواهد شد.

تهران- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از تایید نهایی بیش از ۱۱ هزار نفر متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در جنوب غرب استان خبر داد.

به گزارش ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، «حسین جنتی» در یکصدمین جلسه شورای مسکن، گفت: بیش از ۱۱ هزار نفر متقاضی در طرح نهضت ملی مسکن در جنوب غرب استان تایید نهایی شده اند که تا هفته دولت بخشی از این متقاضیان واحدهای آماده خود را تحویل می گیرند.

وی افزود: تامین زمین برای سایر متقاضیان نیز انجام شده است و به زودی عملیات اجرایی ساخت واحدهای دیگر طرح نهضت ملی مسکن آغاز می‌شود.

جنتی ادامه‌داد: تا پایان سال به همت شهر جدید پرند ۴۰۰ قطعه زمین به خانواده های مشمول طرح جوانی جمعیت در این شهر جدید واگذار می‌شود که به‌طور قطع با افزایش مشمولان این طرح، تامین زمین برای واگذاری به آنان در سایر نقاط استان انجام خواهد شد.

«علیرضا فخاری» استاندار تهران نیز در این نشست با اشاره به اهمیت اعطای زمین به خانواده های مشمول طرح جوانی جمعیت،گفت: واگذاری زمین به مشمولان در طرح جوانی جمعیت باید با سرعت بیشتری انجام شود، این مهم مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری نیز است.

وی از همه مدیران دستگاه‌های اجرایی، فرمانداران و شهرداران خواست تا به‌طور ویژه موضوع واگذاری زمین در طرح جمعیت جوانی را پیگیری کنند.

شایان ذکر است از موارد مهم مطروحه در یکصدمین جلسه شورای مسکن استان تهران ارائه گزارش و طرح موانع موجود توسط شهرداران در راستای عمل به قانون جهش تولید مسکن، ارائه گزارش دستگاه‌های خدمت رسان درباره نیازمندی‌های پروژه های حمایتی مسکن و همچنین گزارش عملکرد طرح های حمایتی مسکن توسط فرمانداران بود.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت دیجی سرگرمی هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

   تبلیغات متنی