کد مطلب: 27429

مسکن|قیمت مسکن|قیمت مسکن امروز

ارزان مسکن و دولتی برای مستاجران از امروز | خبر مهم دولت برای افراد بی خانه از امروز

محدودیت خرید سقف اوراق تسه بانک مسکن از ۵۶۰ ورقه به حداکثر ۱۱۲۰ ورقه تغییر کرد.

ارزان مسکن و دولتی برای مستاجران از امروز | خبر مهم دولت برای افراد بی خانه از امروز

 بانک مسکن در نامه‌ای به مدیر عامل فرابورس اعلام کرد: با توجه به افزایش مجموع سقف تسهیلات انفرادی خرید و ساخت مسکن و تسهیلات جعاله تعمیر مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن از دو میلیارد و هشتصد میلیون ریال به پنج میلیارد و ششصد میلیون ریال خواهشمند است.

دستور فرمائید نسبت به تغییر محدودیت سقف خرید اوراق تسه بانک مسکن از ۵۶۰ سهم به حداکثر ۱۰۱۲۰ سهم در زمان ثبت درخواست خرید برای هر کد معاملاتی اقدام لازم معمول و از نتیجه این بانک را مطلع کنند.​

بر اساس این نامه فرابورس هم اعلام کرد: پیرو نامه شماره ۶۵/۳/۱۶۱۹ مورخ ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ بانک مسکن به شرح پیوست این اطلاعیه به اطلاع می رساند؛ محدودیت خرید سقف اوراق تسه بانک مسکن از ۵۶۰ ورقه به حداکثر ۱۲۰ ۱ ورقه تغییر یافت.

 بانک مسکن در نامه‌ای به مدیرعامل فرابورس اعلام کرد: با عنایت به افزایش مجموع سقف تسهیلات انفرادی خرید و ساخت مسکن و تسهیلات جعاله تعمیر مسکن از محل اوراق گواهی حق‌تقدم استفاده از تسهیلات مسکن از دو میلیارد و هشتصد میلیون ریال به پنج میلیارد و ششصد میلیون ریال خواهشمند است دستور فرمایید نسبت به تغییر محدودیت سقف خرید اوراق تسه بانک مسکن از 560 سهم به حداکثر 1120 سهم در زمان ثبت درخواست خرید برای هر کد معاملاتی اقدام لازم معمول و از نتیجه این بانک را مطلع نمایند.

بر اساس این نامه فرابورس هم اعلام کرد: پیرو نامه شماره 65/3/1619 مورخ 1402/04/18 بانک مسکن به‌شرح پیوست این اطلاعیه به اطلاع می‌رساند؛ محدودیت خرید سقف اوراق تسه بانک مسکن از 560 ورقه به حداکثر 1120 ورقه تغییر یافت.

پرویز آقایی گفت:  سامانه املاک و اسکان  موجب شفافیت  در بازار و اقتصاد کشور می شود و این شفافیت اهرم اصلی تنظیم بازار است.

به گفته کارشناس مسکن،  همچنین اطلاعات این سامانه صرفا مربوط به بخش مسکن نیست و ممکن است در تمام سطوح برنامه ریزی نظیر برنامه ریزی شهری، روستایی و آمایش سرزمین نیز مورد استفاده قرار گیرد.

او می گوید : از طریق اطلاعات موجود در این سامانه می توان بافت های فرسوده را شناسایی کرد یا نیاز به ساخت مسکن حتی در روستاها را برآورد کرد در حالی که بدون این اطلاعات، ممکن است نیازهای مردم پنهان بماند.

آقایی گفت: در شرایط کنونی این سامانه با چالش‌های روبرو است که از همه مردم باید تقاضا کنیم برای رفع آن کمک کنند. به طوری که بخشی از مردم هنوز اطلاعات مربوط به مالکیت واحدهای مسکونی خود را ثبت نکرده اند که لازم است این کار را انجام دهند. 

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    تبلیغات متنی