کد مطلب: 27298

وام| وام جدید| وام فوری

فوری؛ آغاز وام فوری دولت رییسی برای مردم در ۱۷ تیر | وام جدید اشتغال برای مردم در اول هفته

رئیس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور رقم وامی که در سال ۱۴۰۲ برای ایجاد اشتغال در اختیار مددجویان تحت پوشش قرار می‌گیرد را اعلام کرد.

فوری؛ آغاز وام فوری دولت رییسی برای مردم در ۱۷ تیر | وام جدید اشتغال برای مردم در اول هفته

وام فوری مجموعه‌ای از وام‌های قرض‌الحسنه و تسهیلات بانکی وسوسه‌برانگیز است. صاحبان مشاغل، زوج‌های جوان، کارآفرینان،‌ مسکن‌جویان و خلاصه هر کسی که قصد ایجاد تحولی در زمینه شغلی، زندگی و تحصیلی خود دارد؛ می‌تواند از وام فوری بانک به‌عنوان یک وجه کمکی بهره‌مند شود. وام فوری به کمک آن دسته از افرادی می‌آید که نیاز مبرم به وجه نقدی هنگفت دارند؛ چرا که نقدینگی، گمشده هطمیشگی مردم است؛ پس نیاز به وجه نقد برای انجام هر پروژه‌ای، افراد را تشویق (وادار) به استفاده از وام فوری و تسهیلات ارائه‌شده از سوی بانک‌ها می‌کند.در ادامه به آخرین خبر از وام فوری می پردازیم.

محسن ایروانی در این باره اظهار کرد: تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی که از طریق بانک‌های عامل در اختیار نهادهای حمایتی قرار داده می‌شود در سال ۱۴۰۲ تحت عنوان جزء ۴ تبصره ۱۸ لحاظ شده است و برای سازمان بهزیستی مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد تومان مصوب شد که نسبت به سال گذشته با کاهش ۵۰ درصدی همراه است. البته با پیگیری رئیس سازمان بهزیستی، در جلسه شورای عالی اشتغال کشور، ریاست جمهوری دستور دادند ۱۵ درصد اعتبارات تبصره ۱۸ (۷۵۰۰ همت) که در اختیار استانداری‌هاست به جبران کاهش ۵۰ درصدی تسهیلات در اختیار بهزیستی قرار داده شود.

وی به دیگر تسهیلات و منابعی که می‌تواند برای اشتغالزایی مددجویان سازمان بهزیستی صرف شود، اشاره کرد و افزود: سازمان بهزیستی با صندوق کارآفرینی امید نیز قراردادی دارد. طی این قرارداد از طریق وزارت اقتصاد ۳۰۰ میلیاردتومان در اختیار سازمان بهزیستی قرار داده می‌شود که به صندوق واریز خواهد شد که تحت عنوان بند الف تبصره ۱۸ در راستای حمایت از مشاغل خانگی و اشتغالزایی به تسهیلات اضافه می‌شود.

رئیس دبیرخانه اشتغال و کارآفرینی سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این سوال که امسال رقم وامی که برای ایجاد اشتغال در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد، چقدر است؟ توضیح داد: این تصمیم‌گیری در شورای پول و اعتبار توسط بانک مرکزی انجام می‌شود و در اختیار سازمان‌ها نیست. در سال ۱۴۰۲ بانک مرکزی برای مشاغل عادی ۱۵۰ میلیون تومان و برای ۲۸ رسته شغلی نیازمندِ به اعتبار بالا، ۳۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته است.

وی یکی از مهمترین بخش‌های بسته خرسند ساز را ارائه تسهیلات تشویقی فرزندآوری در جهت تحکیم بنیان خانواده عنوان کرد و افزود: بر اساس محور نوبهار به محض ارائه گواهی ولادت فرزند، تمامی کارکنان رسمی و قراردادی شهرداری تهران می‌توانند از تسهیلات پیش بینی شده برخوردار شوند.

 

مدیر کل رفاه، تعاون و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از پرداخت وام فوری، بدون ضامن و کم بهره ۵۰ میلیون تومانی به فرزند اول و دوم و ۱۰۰ میلیون تومانی به فرزند سوم به عنوان بخشی از تسهیلات فرزندآوری یاد کرد و گفت: بسته هدیه شامل اقلام بهداشتی، البسه و تغذیه ویژه مادر تسهیلات دیگری است که به محض تولد نوزاد به کارکنان مشمول اعطاء می‌شود.

 بنی حسن تعداد فرزندان متولد شده در خانواده بزرگ شهرداری تهران از زمان رونمایی از بسته خرسند ساز تا به امروز را در ۴۳۵ نفر ذکر کرد و یادآور شد: وام فرزندآوری به حساب برخی از کارکنان مشمول واریز شده و سایر کارکنان نیز به محض ارائه مدارک از این تسهیلات برخوردار می‌شوند.

وی در پایان با بیان اینکه وام قرض الحسنه ۲۰۰ میلیون تومانی فرزند چهارم و ۱۰۰ میلیون تومانی ویژه فرزند سوم به کارکنانی که تاریخ تولد فرزندان آن‌ها پس از رونمایی از بسته خرسند ساز بوده همزمان با عید سعید غدیر خم پرداخت می‌شود خاطر نشان کرد: انشاالله به زودی و با رونمایی از دومین بسته خرسند ساز خدمات بیشتری به کارکنان ارائه خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم:دانشجویانی که قصد دارند به صورت گروهی برای پیاده روی اربعین اقدام کنند تحت نظارت نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها می‌توانند برنامه ریزی کنند تا از طریق نهاد به صورت دسته جمعی به صندوق رفاه دانشجویان معرفی شوند، صندوق نیز این دانشجویان را به طور دسته جمعی به بانک طرف تعهد صندوق معرفی می‌کند تا وام دریافت کنند.

 

از شرایط پرداخت وام عتبات برای پیاده روی اربعین این است که متقاضی در حال حاضر دانشجو بوده و فارغ التحصیل نشده باشد و به صورت گروهی تحت نظارت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اقدام کنند.

 

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: افراد در صورت هرگونه سوال و مشکل، می‌توانند مراتب را از وظیفه عمومی استان محل سکونت خود پیگیری کنند.

تسهلت طرح مذکور در قالب عقد مرابحه به متقاضیان ارائه می‌شود. برای اهدای این وام حساب فرد اعتبارسنجی شده و سابقه مالی او بررسی می‌شود. متقاضی باید وثائق و ضمانت‌های مورد قبول بانک را فراهم کند تا واجد شرایط دریافت وام شود.

بانک مسکن به طرح‌های اشتغال خانگی و خوداشتغالی انفرادی ۱۵۰ میلیون تومان و به طرح‌های اشتغال کارفرمایی ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌کند.

زمان بازپرداخت تسهیلات انفرادی ۸۴ ماهه و نرخ سود آن ۴ درصد است. این زمان برای تسهیلات کارفرمایی ۶۰ ماه تعیین شده است. شرط دریافت این وام ارائه معرفی‌نامه از کمیته امداد، بهزیستی یا بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

برای ضمانت وام‌هایی با مبلغ حداکثر ۱۵۰ میلیون تومان یک گواهی کسر از اقساط، سفته تضمینی و دو نفر ضامن معتبر نیاز است. برای مبالغ بیش از ۱۵۰ و کمتر از ۳۰۰ میلیون تومان گواهی کسر از اقساط باید دو عدد باشد. مبالغ وام بیش از ۳۰۰ میلیون تومان نیز تنها با ضمانت وثائق نوع اول همانند اموال غیر منقول، وجه نقد و … قابل پرداخت است.

بانک ملت به منظور خرید کالا وام ۵۰ میلیون تومانی ارائه می‌دهد که دریافت آن بدون داشتن حساب و سپرده‌گذاری در این بانک امکان‌پذیر نیست. البته در صورتی‌ هم که با وام شما موافقت شود، شما فقط می‌توانید محصولات شرکت اسنوا را خریداری کنید.

بازپرداخت وام ۳۶ ماه زمان دارد و شما در طول این مدت باید اصل پول به اضافه ۱۲ درصد سود را بپردازید.

شایان ذکر است که دریافت وام از بانک ملت شرایطی دارد. مثلا شما اصلا نباید چک برگشتی داشته باشید و حتی نباید به بانک مقروض باشید.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    تبلیغات متنی