کد مطلب: 27278

بنزین| قیمت بنزین|بنزین سوپر

قانون جدید دولت برای ارزان شدن قیمت بنزین | خبر خوش دولت از سهمیه بنزین در تابستان

مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از اجرای طرح آزمایشی عرضه سوخت با کارت بانکی در یک پمپ بنزین شهر تهران خبر داد.

قانون جدید دولت برای ارزان شدن قیمت بنزین | خبر خوش دولت از سهمیه بنزین در تابستان

 سهمیه بنزین از اهمیت بالا برخوردارست.سهمیه بنزین واریز شد. سهمیه بنزین در آخر هر ماه واریز میشود سهمیه بنزین هر ماه واریز میشود. آخرین تغییرات درباره سهمیه بنزین را در ادامه میخوانید.

به‌گزارش ایسنا، محمد صادقی مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از اجرای طرح آزمایشی عرضه سوخت از طریق کارت بانکی در یک جایگاه شهر تهران خبر داد و افزود: در مرحله نخست، این طرح در یک جایگاه به‌صورت پایلوت در شهر تهران اجرایی می‌شود و در صورت آماده بودن بسترها و دریافت مجوزها و انجام مراحل خوداظهاری از سوی افراد، به سمت عرضه بنزین سوپر با کارت مغناطیسی در دیگر جایگاه‌ها خواهیم رفت.

وی با ‌اشاره به این‌که عرضه بنزین سوپر فعلاً از طریق کارت آزاد انجام می‌شود، تأکید کرد: در حوزه توزیع سوخت نرخ اول، بستر ارتباطی ما باید آنلاین (برخط) باشد و اگر برخط نباشد، قطعاً استفاده از کارت بانکی چالش‌برانگیز است.

مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: برای استفاده از کارت بانکی در توزیع سوخت نیاز به اتصال به شبکه شتاب وجود ندارد و افرادی که کارت بانکی دارند مانند طرح هدفمندی یارانه‌ها یک شماره حساب در دسترس به عنوان کارت سوخت معرفی می‌کنند.

صادقی افزود: سامانه هوشمند سوخت یک شبکه مستقل از سایر سامانه‌ها است که هیچ ارتباطی با پایگاه داده دیگر سامانه‌ها ندارد و فقط از کارت بانکی، برای توزیع سوخت استفاده می‌شود. سامانه هوشمند سوخت مزیت آفلاین بودن را دارد که سایر این کارت‌ها این مزیت را ندارند و هیچ‌کدام از اینها به‌طور کامل جایگزین کارت هوشمند سوخت نخواهد شد.

او تصریح کرد: بسیاری از جایگاه‌های سوخت در نقاط دورافتاده هستند که با توجه به آفلاین بودن سامانه هوشمند سوخت امکان توزیع سوخت در صورت قطعی هم وجود دارد اما با توجه به آنلاین بودن شبکه بانکی، در صورت قطعی، جایگاه‌ غیر عملیاتی می‌شود و به همین دلیل فعلاً تنها توزیع بنزین سوپر از طریق کارت بانکی در دستور قرار گرفته است.

مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، امکان کپی‌برداری از کارت‌های بانکی را از دیگر موانع این طرح اعلام کرد و افزود: این در حالی است که کارت هوشمند سوخت به هیچ‌وجه امکان‌ کپی‌برداری ندارد. با این‌حال توزیع سوخت از طریق کارت بانکی یکی از طرح‌های اولویت‌داری است که در حال پیگیری و پیاده‌‌سازی آن هستیم. کدنویسی این طرح در حال اتمام است و در حال رفع چالش‌های طرح و هماهنگی با دیگر دستگاه‌ها هستیم.

اکنون دولت دلایل زیادی برای جمع‌آوری کارت سوخت از دست مصرف‌کنندگان دارد. ازجمله آنکه سامانه هوشمند سوخت عمر زیادی دارد و  در بخش سخت‌افزاری هم به درجه استهلاک رسیده است و مردم دائم با خرابی تجهیزات دست به گریبان هستند.

 

از سوی دیگر، در چند وقت اخیر در بیشتر جایگاه‌ها در بهترین حالت یک کارت سوخت بیشتر توزیع نمی‌شود و به‌ویژه افرادی که کارت سوخت شخصی ندارند، برای تأمین سوخت مورد نیاز خود دچار مشکل شده‌اند و این امر یکی از دلایل تشکیل صف‌های طویل است.

آنچه از شواهد پیداست و می‌توان به دلایل دولت برای این تصمیم به آن اکتفا کرد این است که در چند ماه گذشته چند میلیون کارت سوخت المثنی یا حتی جدید صادر شده  و هر کدام از آنها هزینه‌ای حداقل 100 هزار تومانی برای مردم داشته است؛ با این روند نه‌تنها مردم ناراضی می‌شوند، بلکه آن کسی که کارت را صادر می‌کند یا واردات تراشه انجام می‌دهد هم متضر می‌شود.

 

سادات‌نجفی اجرای مشوق‌های گردشگری و ابتکار عمل در این حوزه را ضروری دانست و اظهار کرد: به دنبال تقویت سفرهای زمینی به کیش با مشوق‌های جذابی همچون بنزین رایگان هستیم که طی تیرماه عملی خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه تقویت مسیر ارتباطی زمینی برای توسعه گردشگری در کیش ضروری است، افزود: بالانس مسیر ارتباطی زمینی و هوایی در نهایت به نفع گردشگران خواهد بود؛‌ البته در همین راستا نیازمند یک مسیر ارتباطی از بندر آفتاب به بزرگراه عسلویه هستیم که امیدواریم دولت عنایت ویژه‌ای به آن داشته باشد.

 

سازمان منطقه آزاد کیش از اهرم حاکمیتی خود در بحث ایرلاین‌ها استفاده کند

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش با بیان اینکه برگزاری رویدادهای مختلف، برنامه‌های تشویقی خاصی برای ترددهای هوایی و زمینی می‌طلبد، اضافه کرد: به نظر می‌رسد وقت آن رسیده تا سازمان منطقه ازاد کیش برای کنترل فعالیت شرکت‌های هواپیمایی وارد عمل شده و به نقش حاکمیتی خود در این راستا عمل کند.

سادات نجفی ادامه داد: چرا باید اجازه داد تا برخی ایرلاین‌ها به صورت خودسر پروازهای خود را در فصل تابستان به کیش کاهش دهند و همان ایرلاین‌ها در فصل زمستان تعداد پروازهای خود را به این جزیره چندین برابر کنند؟ پیشنهاد این داده شده که سازمان منطقه آزاد فقط با ایرلاین‌هایی در فصل سرما و پرتردد به کیش همکاری کند که در فصل گرما تعداد پروازهای خود را کاهش نداده‌اند.

 

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش با بیان اینکه ظرفیت راه اندازی واحدهای تولیدی برند در کیش وجود دارد، گفت: این امر در بسیاری از کشورهای توسعه یافته در قالب مونتاژ قطعات یا ایجاد خط تولید وجود دارد که بخش خصوصی در جزیره کیش نیز آمادگی کامل برای راه اندازی آن را دارد.

سادات نجفی اضافه کرد: تحریم‌ها باعث شده که مناطق آزاد از شکل تجاری متعارف خود خارج شوند و به طور آنی در نوسانات ارزی آسیب ببینند، در همین راستا نیز راه اندازی خط تولید برندها به صورت پایلوت در کیش می‌تواند نقش بسزایی در دور زدن تحریم‌ها و افزایش صادرات غیر نفتی ایفا کند.

در کنترل بازار نباید با سیاست‌های دستوری عمل کرد

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده جهت اجرای جشنواره تابستانه کیش، گفت: بر این باور هستیم که در کنترل بازار نباید با سیاست‌های دستوری عمل کرد.

سادات نجفی تصریح کرد: معتقدیم که جشنواره تابستانه کیش به بهترین شکل ممکن باید اجرا شود و در همین راستا تمامی تلاش خود را به به کار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اما باید توجه کرد که صرفا برگزاری یک حراجی بزرگ نمی‌تواند همه بار جذب گردشگر را به دوش بکشد، متولیان امر باید برای افزایش تعداد پروازها به کیش، تبلیغات و یا تسهیل در ترددهای زمینی از تمامی ظرفیت‌های قانونی استفاده کنند.

این مقام مسئول ماهیت برگزاری جشنوراه تابستانی را عبور از فصل رکود گردشگری عنوان کرد و افزود: امروزعمده قیمت ارائه شده به مسافران در قالب تورهای گردشگری به کیش، صرفا فقط به قیمت هزینه بلیط هواپیما به فروش می‌رسد و عملا مراکز اقامتی و پذیرایی رایگان در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    تبلیغات متنی