کد مطلب: 27230

اینترنت| قطعی اینترنت

خبر مهم از قطعی اینترنت در آخر هفته | اینترنت در این روزها قطع میشود

به دنبال برگزاری نوبت دوم کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ در تیرماه، قرار شد تا بنابر دستور رئیس جمهور اینترنت در زمان آزمون قطع نشود؛ مسئله ای که به تازگی وزیر علوم هم بر آن تاکید کرده و گفته است طبق دستورات، اینترنت نباید قطع شود و وزارت علوم هم سیستم های خاص خود را دارد تا امنیت کنکور تأمین و تضمین شود.

خبر مهم از قطعی اینترنت در آخر هفته | اینترنت در این روزها قطع میشود

بروز تقلب و لو رفتن سؤالات آزمون ورودی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و حواشی آن چند سالی است که نگرانی‌ها و ابهامات زیادی را در اذهان عمومی جامعه به ویژه برای داوطلبان رشته‌های پرطرفدار دانشگاهی ایجاد کرده و مسئولان طی سال‌ها اقدامات و روش‌های گوناگونی را برای برگزاری سلامت این آزمون سراسری در نظر گرفتند که می‌توان به مواردی مانند قطع اینترنت در زمان برگزاری کنکور در سال گذشته اشاره کرد.

حال با گذشت چند ماه از این مسئله، زمان برگزاری نوبت دوم کنکور سراسری سال ۱۴۰۲ نزدیک است و در یک ماه گذشته بار دیگر شائبه قطع اینترنت مطرح شد و عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در واکنش به مسئله پیش آمده اعلام کرد قطع اینترنت نمی‌تواند کمکی کند و فناوری‌هایی وجود دارند که بتوان حتی در صورت قطع اینترنت هم ارتباط را برقرار کند.

توصیه او به سازمان سنجش این بود که با استفاده از فناوری‌ها و روش‌های آشکارساز سیگنال، این امکان ایجاد شود تا هرگونه ارتباط ممنوعه‌ای که داوطلبان دارند، تشخیص داده و شناسایی شود چراکه با قطع اینترنت نیز ممکن است بتوان ارتباط ایجاد کرد. در نهایت با دستور رئیس جمهوری، پرونده قطع اینترنت در زمان برگزاری کنکور بسته شد. به عبارتی رئیس جمهور تأکید کرد که اگرچه سلامت آزمون برایشان مهم است و همه تدابیر را برای باید متولیان امر برای ارتقاء سلامت کنکور به عمل آورند اما اینترنت به هیچ وجه قطع نخواهد شد؛ در واقع این دستوری بود که رئیس‌جمهوری صادر کردند و وزارت ارتباطات مطابق آن عمل خواهد کرد.

حال به تازگی محمد علی زلفی گل- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری - بر عدم قطع اینترنت در روزهای برگزاری کنکور ۱۴ و ۱۵ تیرماه تأکید کرده است. وی در این زمینه گفته است: دستور داده‌اند که نباید اینترنت قطع شود و ما هم سیستم‌های خاص خودمان را داریم تا امنیت کنکور را تأمین و تضمین کنیم.

بنابراین با توجه به اظهارات وزیر علوم و دستور رئیس جمهور مبنی بر عدم انجام این کار، پرونده قطع اینترنت برای حفظ سلامت کنکور و رعایت حقوق داوطلبان این آزمون سراسری پس از چند ماه بسته شد.

ایسنا

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    تبلیغات متنی