کد مطلب: 27015

حادثه|حادثه خونین| حادثه در مشهد

حادثه وحشتناک در شهر | ریزش ساختمان شهر را عزادار کردد

فرماندار بهارستان: ساختمان ۳ طبقه قدیمی در بافت فرسوده و در جوار ملکی که در حال ساخت‌وساز و گودبرداری بود، فروریخته است. احتمال وجود چندین نفر زیر آوار وجود دارد که تیم‌های امدادی در حال آواربرداری هستند.

حادثه وحشتناک در شهر | ریزش ساختمان شهر را عزادار کردد

ساخت‌وساز و گودبرداری بود، فروریخته است. احتمال وجود چندین نفر زیر آوار وجود دارد که تیم‌های امدادی در حال آواربرداری هستند.

اطلاعیه کرمان موتور برای ثبت نام خودرو از 10 تیرماه | فروش خودروهای پرطرفدار کرمان موتور با شرایط عالی + لینک ثبت ناماطلاعیه کرمان موتور برای ثبت نام خودرو از 10 تیرماه | فروش خودروهای پرطرفدار کرمان موتور با شرایط عالی + لینک ثبت نام

شاهین فتحی در این خصوص گفت: ظهر امروز گزارشی مبنی بر ریزش ساختمان مسکونی در شهرک گلستان شهرستان بهارستان به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال‌احمر استان تهران اعلام شد.

وی ادامه داد: پس از مشخص شدن ماهیت حادثه، تیم های عملیاتی هلال احمر دو شهرستان تهران و رباط کریم و بهارستان به محل حادثه اعزام شدند که با حضور در محل حادثه و بر اساس اعلام مردم محلی اعلام شد که احتمال وجود 4 نفر در زیر آوار وجود دارد.

 مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران اضافه کرد: عملیات جست و جو و نجات با حضور تیم های عملیاتی و سگ های زنده یاب این جمعیت در کنار عوامل آتش نشانی ادامه دارد.

علت ریزش ساختمان در گلستان​

عبدالله نوحی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در بهارستان، با بیان اینکه عملیات ساخت‌وساز یک ساختمان در شهر گلستان منجر به حادثه شد اظهار داشت: ساختمان 3 طبقه قدیمی در بافت فرسوده و در جوار ملکی که در حال ساخت‌وساز و گودبرداری بود، فروریخته است.

وی به تخریب کامل ساختمان اشاره کرد و افزود: احتمال وجود چندین نفر زیر آوار وجود دارد که تیم‌های امدادی در حال آواربرداری هستند.

در ادامه سیدمحمد میرزمانی شهردار گلستان در گفت‌و گو با خبرگزاری تسنیم گفت: یک ساختمان 3 طبقه و مستهلک صبح امروز به‌علت عدم استحکام بنا در حین پی‌کنی یک و نیم متری ساختمان همجوار ریزش کرد.

وی به حضور دادستان و فرماندار بهارستان در محل حادثه اشاره کرد و افزود: علاوه بر مسئولان تیم‌های امدادی و سگ‌های زنده‌یاب در محل حادثه حضور دارند.

شهردار گلستان در پایان تأکید کرد: اخبار تکمیلی این حادثه متعاقباً از طریق رسانه‌ها به نظر مردم خواهد رسید.

گفتنی است شاهدان محلی از حضور یک زن جوان و یک فرزندش در زیر ساختمان آوار شده خبر می‌دهند.

فوت یک نفر در ریزش ساختمان شهر گلستان

مصطفی مطلب‌نژاد رئیس بیمارستان امام حسین (ع) بهارستان در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در بهارستان، با اشاره به حادثه ریزش ساختمان 3 طبقه اظهار داشت: زن جوان مادر خانواده‌ ساکن در ساختمان آوار شده به علت جراحات شدید جان خود را در حادثه ریزش ساختمان از دست داد.

وی افزود: نیروهای امدادای و عملیاتی فرزند این مادر را زنده از زیر آوار بیرون کشیدند و در حال حاضر با انتقال به بیمارستان تحت نظر پزشک است‌.

رئیس بیمارستان امام حسین (ع) بهارستان حال عمومی کودک را مطلوب اعلام کرد و گفت: یکی از نیروهای امدادی در حین انجام وظیفه از ناحیه کمر دچار آسیب شده است که در بیمارستان بستری و تحت مراقبت‌های پزشکی قرار دارد.

 

2 نفر دستگیر شدند

سید‌امیر احمدی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهارستان در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در بهارستان، با تأیید فوت یک زن جوان در حادثه ریزش ساختمان در شهر گلستان اظهار داشت: خوشبخانه با عملیات امداد و نجات یک کودک از زیر آوار زنده بیرون آمد.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی در رابطه با ترک فعل مسئولین در رابطه با ریزش ساختمان 3 طبقه در شهر گلستان ورود خواهد کرد افزود: مهندس ناظر و مالک ساختمان به علت عدم رعایت اصول ایمنی ساخت‌وساز بازداشت شده‌اند تا تحقیقات در این رابطه تکمیل شود.

دادستان بهارستان به تخریب اسباب و اثاثیه ساکنان ساختمان 3 طبقه اشاره کرد و گفت: دیگر ساختمان‌های همجوار این ملک تخلیه و انشعابات آن تا اطلاع ثانوی قطع شده است.

احمدی تصریح کرد: کارشناس در حال حاضر با بررسی جوانب فنی به دنبال اعلام نظر کارشناسی آوار ساختمان و خسارت‌های جانبی آن هستند. بازپرس پرونده بررسی حادثه و اتفاقات آن را آغاز کرده است و پس از تکمیل پرونده جزییات آن از طریق رسانه برای آگاه مردم اعلام خواهد شد.

دادستان شهرستان بهارستان در پایان خاطرنشان کرد: تمامی برخوردها و مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز پیشگیری از حوادث این‌چنینی است که انتظار می‌رود دستگاه‌های ذی‌ربط و شهرداری‌ها نظارت خود در حوزه ساخت‌وسازها بیشتر کنند.

تکذیب فوت و مصدومیت 31 نفر در حادثه ریزش ساختمان گلستان

احمد رجبی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در بهارستان، با بیان اینکه در حادثه ریز ساختمان 3 طبقه در شهر گلستان فقط یک نفر جان‌باخته است، اظهار داشت: در این حادثه کودک خانواده و یک مأمور آتش‌نشانی دچار مصدومیت شده است و خبر فوت 5 نفر و مصدومیت 26 نفر دیگر کذب است.

وی تأکید کرد: مادر خانواده پس از اینکه از زیر آوار بیرون کشیده شد به بیمارستان انتقال و به علت شدت جراحات فوت می‌کند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری گلستان در پایان خاطرنشان کرد: کودک خانواده پس از تلاش مأمورین امدادی از زیر آوار بیرون کشیده شده و حال عمومی وی مطلوب اعلام شده است که در این حادثه یکی از مأمورین آتش‌نشانی نیز مصدوم شده است.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    تبلیغات متنی