کد مطلب: 27006

وام| وام جدید| وام فوری

تسهیلات ویژه و مهم وام فوری دولت برای وام بگیران | خبر خوش برای این دسته از مردم

مدیر نوسازی ناوگان سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران جزئیات ارائه تسهیلات نوسازی تاکسی‌های فرسوده را تشریح کرد.

تسهیلات ویژه و مهم وام فوری دولت برای وام بگیران | خبر خوش برای این دسته از مردم

وام فوری مجموعه‌ای از وام‌های قرض‌الحسنه و تسهیلات بانکی وسوسه‌برانگیز است. صاحبان مشاغل، زوج‌های جوان، کارآفرینان،‌ مسکن‌جویان و خلاصه هر کسی که قصد ایجاد تحولی در زمینه شغلی، زندگی و تحصیلی خود دارد؛ می‌تواند از وام فوری بانک به‌عنوان یک وجه کمکی بهره‌مند شود. وام فوری به کمک آن دسته از افرادی می‌آید که نیاز مبرم به وجه نقدی هنگفت دارند؛ چرا که نقدینگی، گمشده همیشگی مردم است؛ پس نیاز به وجه نقد برای انجام هر پروژه‌ای، افراد را تشویق (وادار) به استفاده از وام فوری و تسهیلات ارائه‌شده از سوی بانک‌ها می‌کند.در ادامه به آخرین خبر از وام فوری می پردازیم.

مدیر نوسازی ناوگان سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران جزئیات ارائه تسهیلات نوسازی تاکسی‌های فرسوده را تشریح کرد.

امین رهبر در مورد ارائه تسهیلات جدید برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده گفت: نوسازی ناوگان تاکسی‌های فرسوده از ۲۸ خردادماه توسط نماینده سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ابلاغ شده است که در این طرح خودروی «سمندسورن پلاس» با قیمت ۳۶۲ میلیون تومان عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه در این طرح، شهرداری تهران از منابع داخلی خود تسهیلاتی برای نوسازی تاکسی‌های فرسوده با کمک صندوق کارآفرینی امید در نظر گرفته است، ادامه داد: بر همین اساس وام ۱۵۰ میلیون تومانی با نرخ ۸ درصد ۶۰ ماهه با سه ماه تنفس برای نوسازی تاکسی‌ها در نظر گرفته شده است.

رهبر با تاکید بر اینکه توافق نامه با صندوق کارآفرینی امید منعقد شده است که پس از انجام فرآیند اداری و تأمین منابع مالی، اطلاع رسانی لازم برای نحوه مراجعه متقاضیان به منظور ثبت نام و بهره مندی از تسهیلات عنوان شده، انجام خواهد شد.

وی  در مورد ارزش اسقاط خودروی فرسوده نیز اعلام کرد: با توجه به اینکه طرح نوسازی ناوگان به صورت کلید به کلید می باشد و از آنجایی که اگر متقاضیان نسبت به ثبت نام و واریز وجه اقدام کنند؛ عملا سه ماه دیگر با توجه به قرارداد منعقد شده با  خودروساز، خودروی جایگزین خود را دریافت می کنند، پیش بینی کرده‌ایم که قبل از تحویل خودرو در طرح جدید، فراخوان از مراکز اسقاط برای اعلام قیمت های جدید در دستور کار قرار گیرد.

مدیر نوسازی ناوگان سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران با بیان اینکه تاکسی‌های مدل سال ۹۱ و ماقبل می توانند از این تسهیلات استفاده کنند، افزود: نوسازی تاکسی ها با توجه به آیین نامه ماده ۸ قانون هوای پاک مبتنی بر سن تاکسی نیست و تاکسی هایی که نتوانند معاینه فنی دریافت کنند، مشمول نوسازی هستند.

رهبر در مورد نرخ نوسازی تاکسی‌های فرسوده نیز گفت: از ابتدای سال تاکنون ۹۸۸ پرونده نوسازی تشکیل شده که ۵۲۳ خودرو تحویل داده شده است و مابقی خودروها نیز طبق زمان‌بندی اعلامی از سوی خودروساز تا اواسط تیرماه تحویل داده می‌شود؛ اما دقت داشته باشید که این خودروها به صورت تمام نقد و بدون دریافت تسهیلات از سوی رانندگان خریداری شده است و به زودی تسهیلات نوسازی به رانندگان ارائه می‌شود

برای ضمانت وام‌هایی با مبلغ حداکثر 150 میلیون تومان یک گواهی کسر از اقساط، سفته تضمینی و دو نفر ضامن معتبر نیاز است. برای مبالغ بیش از 150 و کمتر از 300 میلیون تومان گواهی کسر از اقساط باید دو عدد باشد. مبالغ وام بیش از 300 میلیون تومان نیز تنها با ضمانت وثائق نوع اول همانند اموال غیر منقول، وجه نقد و … قابل پرداخت است.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، انسیه کتابچی در اختتامیه جشنواره «سرزمین جوان من»، اظهار داشت: در مرقومه رهبر معظم انقلاب به مناسبت ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت با تاکید بر اهمیت فرهنگ، دو ساحت «فرهنگ سازی عمومی و فرهنگ سازی در حوزه بهداشتی» را نشانه گرفتند.

وی ادامه داد: فرهنگ سازی در حوزه بهداشتی به عنوان یک محور مستقل و مؤثر باید مورد توجه قرار گیرد و موضوع کنترل جمعیت و تنظیم خانواده بر اساس برنامه توسعه اول نیز از همین رهگذر و با عزم نظام سلامت در جامعه اثرگذار شد و این زیر ساخت همچنان وجود دارد.

کتابچی افزود: در دانشگاه‌های علوم پزشکی با سه دسته مخاطب یعنی «دانشجویان»، «اساتید و کارکنان» و «عموم جامعه» روبرو هستیم که برای هر یک از آنان می‌توانیم برنامه‌ریزی جداگانه داشته باشیم البته باید مراقب باشیم در این برنامه‌ریزی‌ها با تصمیم‌گیری‌های سریع دچار اشتباهات محاسباتی نشویم. به عنوان نمونه، دیده می‌شود برخی از دانشگاه‌های علوم پزشکی بر راه اندازی مراکز ناباروری فوق تخصصی اصرار دارند و این در صورتی است که از جنبه‌های علمی، تجربی و تجهیزات در این حوزه هیچ کمبودی در کشور نداریم.

ضرورت ساماندهی نظام درمان ناباروری

معاون دبیر ستاد ملی جمعیت ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: نیاز امروز در این زمینه، ساماندهی نظام درمان ناباروری است؛ یک زوج نابارور از لحظه‌ای که برای درمان تصمیم می‌گیرند باید بدانند گام به گام به کجا باید مراجعه کنند و چه اقدامی را انجام بدهند.

حداکثر ۱۵ درصد زوج‌های نابارور باید به مراکز فوق تخصصی مراجعه کنند

وی با بیان اینکه حداکثر ۱۵ درصد زوج‌های نابارور باید به مراکز فوق تخصصی مراجعه کنند، افزود: درمان عمده زوج‌های نابارور در سطح یک و دو نظام سلامت با بازدهی بیشتر قابل انجام است؛ بنابراین بیشترین منابع باید در مسیر تقویت شبکه‌های بهداشتی هزینه شود.

کتابچی با اشاره به جامعیت قانون جوانی جمعیت، خاطرنشان کرد: اجرای ناقص این قانون می‌تواند پیامدهای منفی و جبران ناپذیری داشته باشد. به عنوان مثال اگر فقط بر مشوق‌های اقتصادی تاکید شود ولی نسبت به موضوع فرهنگ بی تفاوت باشیم، خانواده‌ها در موضوع سبک زندگی دچار اشتباه می‌شوند.

اعطای ۸۳۰ هزار وام فرزندآوری

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۸۳۰ هزار وام فرزندآوری داده شد، ادامه داد: اگر مشوق‌های اقتصادی با سیاست‌های فرهنگی همراه نشود و از ظرفیت‌های نظام بهداشتی استفاده نکنیم به هدف برنامه هفتم توسعه یعنی نرخ دو و نیم در شاخص تولد سالانه، نخواهیم رسید.

معاون دبیر ستاد ملی جمعیت ریاست جمهوری گفت: میزان تولد در سال ۱۴۰۱ نسبت به ۱۴۰۰، ۴۰ هزار مورد کمتر شده است البته در سال ۱۴۰۰ برای کودکان اتباع ۲۰ هزار شناسنامه صادر شد که با کم کردن آن از آمار، عدد کاهش موالید کمتر از ۴۰ هزار نفر می‌شود اما با این وجود شیب همچنان کاهشی است.

افزایش تعداد تولدها از فرزند سوم به بعد

وی افزود: واقعیت این است که بسیاری از قسمت‌های قانون جوانی جمعیت کامل اجرا نشده است اما گفت‌وگو در این مورد موجب شد تا شیب کاهش تولدهای جدید کمتر شود؛ همچنین شاهد افزایش تعداد تولدها از فرزند سوم به بعد هستیم، به طوریکه دوازده هزار تولد در سال ۱۴۰۱، فرزند سوم به بعد خانواده‌های ایرانی بودند.

قائم مقام دبیر کل جشنواره سرزمین جوان من با اشاره اینکه یکی از تکالیف مهم قانون جوانی جمعیت، آموزش و فرهنگ سازی در حوزه جمعیت است از ارسال ۷۶۱ اثر به دبیرخانه جشنواره خبر داد و گفت: ۲۳ اثر در جمع برگزیدگان جشنواره «سرزمین جوان من» قرار گرفتند.

هاله احمدنیا افزود: جشنواره ملی هنری و ادبی «سرزمین جوان من» با هدف مردمی سازی رویکرد جوانی جمعیت، ارتقای آگاهی مردم از چالش‌های جمعیتی، مزایای جوانی جمعیت و تهدیدات سالخوردگی جمعیت و فرهنگ سازی در خصوص ارزش داشتن فرزند و خانواده کامل در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

قائم مقام دبیر کل جشنواره سرزمین جوان من گفت: خانواده کامل، حس شیرین مادری، آسیب‌های تک فرزندی، ازدواج دانشجویی و طلبگی، سزارین و عوارض آن و حفظ حیات جنین محورهای این جشنواره بودند.

وی ادامه داد: هنرمندان ۷۶۱ اثر را در پنج بخش رسانه‌های «دیداری، شنیداری، دیجیتال و ادبی» و همچنین ایده‌های نو و خلاق آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند که از این تعداد ۳۷ اثر در بخش رسانه دیداری، ۱۹ اثر در بخش رسانه‌ای شنیداری و ۳۴ اثر در بخش رسانه‌های ادبی در جمع منتخبین قرار گرفتند.

احمدنیا گفت: در بخش رسانه‌های دیداری ۱۰ اثر، رسانه‌های شنیداری ۳ اثر و رسانه‌های ادبی ۱۰ اثر به عنوان برگزیدگان «سرزمین جوان من» معرفی شدند.

وی با بیان اینکه هفده داور در ارزیابی آثار با جشنواره همکاری داشتند، افزود: در بخش رسانه‌های دیجیتال، هیچ کدام از آثار دریافتی، به مرحله داوری نهایی راه نیافتند.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    تبلیغات متنی