کد مطلب: 26939

بازنشستگان| حقوق بازنشستگان|همسان سازی حقوق

رسیدگی مهم و فوری به حقوق بازنشستگان در تیرماه | پرداخت حقوق ها سرعت می‌گیرد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و معاون قضایی دیوان عدالت اداری در حوزه اداری و استخدامی در خصوص همکاری دوجانبه برای حل و فصل پرونده‌های طرح شده در دیوان و رسیدگی به مطالبات به حق بازنشستگان کشوری دیدار و گفت و گو کردند.

رسیدگی مهم و فوری به حقوق بازنشستگان در تیرماه | پرداخت حقوق ها سرعت می‌گیرد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: باید حقوق بازنشستگان به ویژه آن دسته از بازنشستگانی که دریافتی کمی دارند، در بودجه سال آینده افزایش پیدا کند.در تعریف مستمری یا حقوق بازنشستگان به زبان عامیانه ، می توان گفت ، مقدار پولی است که ماهانه ، به طور مستمر و تا پایان عمر ، به افراد دارای شرایط بازنشستگی مندرج در قانون تامین اجتماعی و قانون مدیریت خدمات کشوری و بر اساس احکام جدید بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی ، تعلق می گیرد. سه میلیون و 600 هزار بازنشسته در انتظار اجرای مصوبه قانونی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان هستند.​​حقوق بازنشستگان1401 همانند پاداش بازنشستگی برای افراد مختلف متفاوت است . حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی 1401 مقداری از حقوق بازنشستگان کشور ی کمتر می باشد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و معاون قضایی دیوان عدالت اداری در حوزه اداری و استخدامی در خصوص همکاری دوجانبه برای حل و فصل پرونده‌های طرح شده در دیوان و رسیدگی به مطالبات به حق بازنشستگان کشوری دیدار و گفت و گو کردند.

به گزارش ایسنا، نعمت الله ترکی در این نشست که با حضور معاون فنی، مدیران کل فنی، حقوقی و امور املاک، درآمد و هزینه، امور استانها و استان تهران صندوق بازنشستگی برگزار شد؛ با قدردانی از دیوان عدالت اداری برای رسیدگی ویژه به پرونده‌های قضایی مربوط به صندوق بازنشستگی کشوری، گفت: همکاران ما باید پیش از طرح دعاوی در دیوان عدالت اداری و سایر مراجع قضایی نسبت به رسیدگی مطالبات به حق و قانونی بازنشستگان اقدام کنند تا از طرح دعاوی مختلف پیشگیری شود.

ترکی افزود: اخیرا نامه‌ای برای تامین اعتبار مطالبات بازنشستگان کشوری در قالب شش یا هفت دسته بندی مختلف با تخمین حدود ۱۰همت به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال کردیم تا بتوانیم بخش مهمی از مطالبات و معوقات بازنشستگان را پیگیری کنیم.

وی گفت: بسیاری از دعاوی طرح شده از سوی بازنشستگان مثل مناطق جنگی، ایثارگری و بهداشت و درمان و سایر مطالبات، مربوط به همین چند دسته است که اگر رسیدگی شده و به نتیجه برسد، از طرح دعاوی و تشکیل پرونده در دیوان پیشگیری خواهد کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با قدردانی از توجه و همکاری دیوان عدالت در رسیدگی به دعاوی مطرح شده در این نهاد از معاونت‌ها و ادارات کل صندوق بازنشستگی نیز تقدیر کرد و گفت: همکاران ما در دو ماه اخیر تلاش شبانه روزی و ارزشمندی انجام دادند و به بیش از ۱۲۰۰ پرونده قضایی مطرح شده رسیدگی کردند که بخش عمده‌ای از آنها حل و فصل شده است.

وی تاکید کرد: بخش قابل توجه پرونده‌های تشکیل شده در دیوان عدالت به عملکرد دستگاه‌های اجرایی محل اشتغال بازنشستگان بازمی گردد که در این خصوص نیاز است تا مرجع رسیدگی به دعاوی مطرح شده، دستگاه مربوطه تعیین شود و صندوق بازنشستگی نیز پیگیری حق و حقوق بازنشستگان را انجام دهد.

ترکی یادآور شد: در دو ماه اخیر با بسیج نیروهای کارشناسی در تهران و استفاده از همکاران فعال در استان‌ها، حجم بالای پرونده‌های موجود مورد رسیدگی قرار گرفته و با تفویض اختیار لازم به مدیریت‌های استانی، بسیاری از مسائل در خود استانها در حال رسیدگی است که این رویه همچنان ادامه خواهد داشت.

در این نشست، «عباس محدث» معاون قضایی دیوان عدالت اداری نیز با قدردانی از عملکرد صندوق بازنشستگی کشوری در رسیدگی سریع و کارشناسی به پرونده‌های تشکیل شده در دیوان گفت: از زمان حضور دکتر ترکی در صندوق بازنشستگی و به خصوص در ماه‌های اخیر، انسجام و هماهنگی خوبی بین صندوق و دیوان شکل گرفته است که جای امیدواری و قدردانی دارد.

وی تصریح کرد: انتظار همه ما این است که بازنشستگان که ۳۰سال خدمت کرده‌اند و اکنون باید در آسایش زندگی کنند، به دلایل مختلف به خصوص بی توجهی متولیان به مطالبات و حق و حقوق شان، به دیوان یا سایر مراجع قضایی مراجعه نکنند و متولیان امر به خصوص دستگاه های اجرایی مسائل این عزیزان را به فوریت رسیدگی کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، پیش از این نشست، معاون قضایی دیوان عدالت اداری از واحدهای مسئول رسیدگی به پرونده های قضایی دیوان بازدید کرد و در جریان فرآیند رسیدگی به این پرونده ها قرار گرفت.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی معتقد است حقوق بازنشستگان باید در برنامه هفتم اصلاح و به عدالت نزدیک شود.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: این معقول نیست که بازنشستگان ما با حقوقی زندگی خود را به سر ببرند که جوابگوی نیازهای آنها نیست و شرایط را برای آنها سخت کند.

حمیدرضا حاجی بابایی در این نشست با اشاره به پرداختن به موضوع همسان سازی حقوق بازنشستگان در برنامه هفتم توسعه بیان کرد: موضوع بازنشستگان و همسان سازی حقوق آنها و حقوق کارمندان از جمله تکالیفی است که برعهده دولت قرار داده شده و باید این دو مقوله را به عدالت نزدیک کند.

وی با بیان اینکه دولت موضوع عدالت در پرداختی‌ها را در برنامه هفتم توسعه منعکس کرده است، ادامه داد: همه ارگان‌ها و دستگاههای دولتی باید از مقوله عدالت در پرداختی‌ها پشتیبانی کنند.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این معقول نیست که بازنشستگان ما با حقوقی زندگی خود را به سر ببرند که جوابگوی نیازهای آنها نیست و شرایط را برای آنها سخت کند.

حاجی بابایی با بیان اینکه فاصله بین حقوق بازنشستگان و شاغلین نباید زیاد باشد،ادامه داد: این مسئله قابل قبول نیست و همه قبول دارند که حقوق بازنشستگان باید اصلاح شود و ان شاءالله بتوانیم در قوانین و برنامه هفتم توسعه اصلاحاتی به وجود بیاوریم که مورد قبول مجلس و دولت قرار گیرد.

وی افزود: بر همین اساس حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در اردیبهشت‌ماه بر مبنای مصوبه شورای عالی کار (افزایش ۲۵ درصدی برای حداقل‌بگیران و ۲۱ درصدی برای سایر سطوح) پرداخت می‌شود.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران گفت: بنابر پیگیری‌های صورت گرفته قرار است مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان مربوط به فروردین ماه نیز همزمان با حقوق اردیبهشت ماه به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی واریز شود.

وی تصریح رد: بر اساس جدول طراحی شده، حقوق بازنشستگان هر ماه از بیستم بر اساس حروف الفبا به حسابشان واریز خواهد شد

بازرس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران از قول مسئولان امر برای افزایش حقوق بازنشستگان در اردیبهشت خبر داد.

حسن ایزدان (بازرس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران) در ارتباط با افزایش حقوق بازنشستگان کارگری در سال جدید گفت: در روزهای اخیر، وزیر کار و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی قول موثق دادند که در اردیبهشت افزایش حقوق اعمال می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه هر ماه واریز حقوق بازنشستگان کارگری از بیستم آغاز می‌شود، توقع داریم مقدمات کار قبل از این تاریخ فراهم شود؛ حقوق اردیبهشت بازنشستگان باید افزایش یابد و در عین حال، بایستی مابه‌التفاوت فروردین همراه با مستمری اردیبهشت پرداخت شود.

ایزدان تاکید می‌کند: پیگیری‌های ما از سازمان تامین اجتماعی نشان می‌دهد که مقامات سازمان آماده پرداخت افزایش حقوق در ماه جاری هستند؛ حتی اگر مراحل اداری کار برای صدور احکام تا پایان ماه به سرانجام نرسد، احتمالاً پرداخت‌ها صورت می‌گیرد و در مرحله‌ی بعد احکام حقوقی جدید صادر می‌شود. احتمال دارد مراحل اداری کار و امضا توسط هیات امنا و سپس تایید در هیات دولت به طول بینجامد.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    تبلیغات متنی