کد مطلب: 26870

شخصیت| شخصیت شناسی

شخصیت شناسی جذاب | یک دختر انتخاب کن تا شخصیتتو بگم برات

یک تصویر را انتخاب کنید تا ببینید چه مدل شخصیتی دارید.

شخصیت شناسی جذاب | یک دختر انتخاب کن تا شخصیتتو بگم برات

تست شخصیت‌شناسی یک روش ارزیابی است که به کمک آن می‌توان شخصیت افراد را بررسی و تحلیل کرد. این تست‌ها شامل مجموعه‌ای از سوالات و وظایف هستند که با هدف رصد و پیگیری رفتارها، عقاید و ویژگی‌های شخصی در نظر گرفته می‌شوند.تست شخصیت‌شناسی به منظور شناسایی نقاط قوت و ضعف شخصی، تشخیص جوانب مثبت و منفی و بررسی حدودی شخصیت فرد به کار می‌رود. این تست‌ها به دلیل کاربری گسترده‌ای که در محیط‌های مختلف از آن‌ها می‌شود، به عنوان یکی از ابزارهای مهم در حوزه روانشناسی شناختی شناخته می‌شوند.تست شخصیت‌شناسی به دو دسته تقسیم می‌شود: تست‌های مستقیم و تست‌های غیرمستقیم. تست‌های مستقیم شامل سوالات و کوئیزهایی هستند که به صراحت از فرد سؤال می‌شود و در پاسخ به آن‌ها، فرد باید عقاید و پیش‌فرض‌های خود را اعلام کند. این نوع تست‌ها به عنوان یکی از دقیق‌ترین روش‌ها در شناسایی شخصیت فرد شناخته می‌شوند.در کل، تست شخصیت‌شناسی به عنوان یک ابزار مفید و موثر در حوزه روانشناسی، به کار گرفته می‌شود. با استفاده از آن، بررسی شخصیت فرد و شناخت صحیح او قابل دستیابی است.تست شخصیت شناسی یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین روش‌های ارزیابی رفتار و شخصیت افراد است. این تست‌ها اغلب توسط روانشناسان، کارشناسان رفتاری و سایر متخصصان به کار گرفته می‌شود و برای انجام آن، فرد باید به سوالات خاصی پاسخ دهد.عمده‌ی تست‌های شخصیت شناسی به دو دسته تست های هنجاری و تست های پروژکتیو تقسیم می‌شوند. در تست‌های هنجاری، سوالاتی از فرد پرسیده می‌شود که به نوعی به بررسی ویژگی‌های مختلف شخصیت فرد می‌پردازد. در تست‌های پروژکتیو، فرد به چالش کشیده می‌شود تا به صورت آزادانه نقاشی و یا تکمیل جملات معینی شده با رعایت یک سری قواعد و دستورالعمل‌های خاص، عکس العمل و واکنش شخصیتی خود را به تصویر بکشد.تست شخصیت شناسی به عنوان یک ابزار ارزیابی، در بسیاری از زمینه‌های مختلف استفاده می‌شود. به عنوان مثال، در صنایع مختلف از جمله صنعت فروش، مدیریت منابع انسانی، کارآفرینی، روابط عمومی، تحقیقات بازار، طراحی و تولید محصولات و ... استفاده می‌شود.

 

تصویر شماره یک: "عشق من برای همه کافی است"

انتخاب این گزینه نشان دهنده این است که شما بسیار مهربان هستید ، توجه زیادی به دیگران میکنید و بسیارحساس هستید. روابط اجتماعی بالایی دارید و میتوانید به راحتی بر دیگران تأثیربگذارید. گاهی اوقات تسلیم زندگی و مشکلاتتان می شوید، با این حال، پشیمان نمی شوید، اگرچه همه قدر زحمات شما را نمی دانند. عشق ورزیدن به دیگران امری مهم و ضروری است، اما شما باید به خودتان اهمیت بدهید و خودتان را نیز دوست داشته باشید.

تصویر شماره دو: "هر کسی می تواند یک نجات دهنده باشد"

باطن شما سرشار از دانش و تجربه کهن است. شما یک شفا دهنده هستید و یک شخصیت کامل در درون شما نهفته است. شما می دانید چه کسی هستید. شخصیت شما ،توجه دیگران را جلب می کند. اما بیشتر مردم شخصیت شما را مرموز می بینند.آنها گاهی احساس میکنند که شما خطرناک هستید زیرا وجود شما می تواند دیگران را مسحور کند، اما یادتان باشد که به هیچ کدام از آنها اعتماد نکنید .

زمان آن فرا رسیده است که مرموز بودن را کنار بگذارید و حداقل با اطرافیانتان راحت باشید. از گفتن رازهای خود به دیگران نترسید.

تصویر شماره سه : "جذابیت خنده بلند شماست"

شما ساده و خوش بین هستید. تعادلی که در رفتارتان است باعث میشود با دیگران رابطه خوبی داشته باشید. در باطن مانند یک کودک کوچک هستید که هنوز بالغ نشده است. شما به راحتی خوشحال می شوید و از همه چیز شگفت زده می شوید.

زمان بزرگ شدن فرا رسیده است، البته، شما می توانید تمام ویژگی های شگفت انگیز یک کودک را حفظ کنید، اما باید یاد بگیرید که منطقی فکر کنید و فردی مسئولیت پذیر باشید . تصمیم های احساسی و ناگهانی فقط به شما آسیب میزند.

تصویر شماره چهار : " من کامل هستم"

ظرافت، کارایی، جاه طلبی و هوش ویژگی های اصلی شخصیت شما هستند. شما دوست دارید همه چیز برای خودتان باشد تا بتوانید آن را به دیگران ببخشید. شما فردی هستید که می خواهید دنیا را به مکانی بهتر و شادتر تبدیل کنید، اما گاهی اوقات از روش های خشن استفاده می کنید.

شما انسان هستید ، از اینکه گاهی ناراحت و ناامید میشوید احساس ضعف نکنید. تضاد رنگ ها در یک نقاشی آن را زیباتر میکند.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    تبلیغات متنی