کد مطلب: 26832

شخصیت| شخصیت شناسی

شخصیت شناسی | ماه تولد عشقتو بگو تا همه خصوصیاتش بگم

ناراحتی احساسی است که در همه ی ما دیده میشود ،در حالی که دلایل آن در افراد متفاوت است اما دلایلی یکسان هم برای ناراحت شدن در متولدین ماه ها وجود دارد.

شخصیت شناسی | ماه تولد عشقتو بگو تا همه خصوصیاتش بگم

تست شخصیت‌شناسی یک روش ارزیابی است که به کمک آن می‌توان شخصیت افراد را بررسی و تحلیل کرد. این تست‌ها شامل مجموعه‌ای از سوالات و وظایف هستند که با هدف رصد و پیگیری رفتارها، عقاید و ویژگی‌های شخصی در نظر گرفته می‌شوند.تست شخصیت‌شناسی به منظور شناسایی نقاط قوت و ضعف شخصی، تشخیص جوانب مثبت و منفی و بررسی حدودی شخصیت فرد به کار می‌رود. این تست‌ها به دلیل کاربری گسترده‌ای که در محیط‌های مختلف از آن‌ها می‌شود، به عنوان یکی از ابزارهای مهم در حوزه روانشناسی شناختی شناخته می‌شوند.تست شخصیت‌شناسی به دو دسته تقسیم می‌شود: تست‌های مستقیم و تست‌های غیرمستقیم. تست‌های مستقیم شامل سوالات و کوئیزهایی هستند که به صراحت از فرد سؤال می‌شود و در پاسخ به آن‌ها، فرد باید عقاید و پیش‌فرض‌های خود را اعلام کند. این نوع تست‌ها به عنوان یکی از دقیق‌ترین روش‌ها در شناسایی شخصیت فرد شناخته می‌شوند.در کل، تست شخصیت‌شناسی به عنوان یک ابزار مفید و موثر در حوزه روانشناسی، به کار گرفته می‌شود. با استفاده از آن، بررسی شخصیت فرد و شناخت صحیح او قابل دستیابی است.تست شخصیت شناسی یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین روش‌های ارزیابی رفتار و شخصیت افراد است. این تست‌ها اغلب توسط روانشناسان، کارشناسان رفتاری و سایر متخصصان به کار گرفته می‌شود و برای انجام آن، فرد باید به سوالات خاصی پاسخ دهد.عمده‌ی تست‌های شخصیت شناسی به دو دسته تست های هنجاری و تست های پروژکتیو تقسیم می‌شوند. در تست‌های هنجاری، سوالاتی از فرد پرسیده می‌شود که به نوعی به بررسی ویژگی‌های مختلف شخصیت فرد می‌پردازد. در تست‌های پروژکتیو، فرد به چالش کشیده می‌شود تا به صورت آزادانه نقاشی و یا تکمیل جملات معینی شده با رعایت یک سری قواعد و دستورالعمل‌های خاص، عکس العمل و واکنش شخصیتی خود را به تصویر بکشد.تست شخصیت شناسی به عنوان یک ابزار ارزیابی، در بسیاری از زمینه‌های مختلف استفاده می‌شود. به عنوان مثال، در صنایع مختلف از جمله صنعت فروش، مدیریت منابع انسانی، کارآفرینی، روابط عمومی، تحقیقات بازار، طراحی و تولید محصولات و ... استفاده می‌شود.

.

 

رفتار و اتفاقاتی که باعث ناراحتی متولدین ماههای مختلف می شود

 فروردین 

فروردین ماهی ها دوست دارند همیشه برنده باشند. آن ها طاقت شکست را ندارند و در نتیجه زمانی که احساس کنند طرف مقابل برنده شده و آن ها شکست خورده اند، به شدت ناراحت می شوند و حتی ممکن است این ناراحتی باعث شود که ندانند چه کار می کنند و به طرف مقابل توهین کنند. فروردین ماهی ها به شدت از باختن می ترسند و عصبی میشوند. 

اردیبهشت 

اردیبهشت ماهی ها به شدت دوست دارند مالک چیز هایی باشند که در اختیار دارند. اگر چیزی که فکر کنند مال آن ها است را از دست بدهند، به شدت ناراحت و غمگین می شوند. فرقی ندارد که آن چیز یک شخص، یک وسیله مادی و حتی یک خودکار باشد. در هر صورت دوست ندارند چیزی که مال آن ها است دزدیده شده یا گرفته شود. 

خرداد 

هنگامی که خرداد ماهی ها احساس کلافگی و بی حوصلگی داشته باشند، ناراحتی هم به سراغشان می‌ آید. اگر در جمعی قرار بگیرند که  چیزهای سرگرم کننده و جذابی برای آن ها وجود نداشته باشد و نتوانند کار خلاقانه ای انجام دهند، این کلافگی و بی حوصلگی باعث ایجاد حس ناراحتی در آن ها می‌ شود.

 تیر 

تیر ماهی ها خیلی عمیق به مسائل نگاه می‌ کنند و اگر افرادی در کنارشان باشند که نسبت به مسائل نگاه سطحی داشته و نتوانند با او ارتباط بگیرند، باعث ایجاد حس ناراحتی شان می شود . طرز فکر پوچ دیگران هم به شدت آن ها را به هم می‌ ریزد.

مرداد 

مرداد ماهی ها افراد خیلی مغروری هستند و همان طور که همیشه هم شنیدید، به دنبال جلب توجه می باشند. اگر احساس کنند که کسی از آن ها برتر است و بیشتر مورد توجه قرار می‌ گیرد،  نسبت به او حسادت می‌ کنند و این حسادت زیاد باعث می شود که در درون احساس غم و ناراحتی بسیار بالایی را تجربه کنند. 

شهریور 

شهریور ماهی ها افراد نسبتاً منظمی هستند، به دنبال تجزیه و تحلیل می باشند، مهارت های بسیار عالی دارند و در اوقات سخت به شما کمک می کنند اما اگر متوجه شوند که در چیزی اسراف شده است و دیگران از چیزی زیاد از حد استفاده کرده اند و آن را هدر داده‌ اند، این مسئله آن ها را به هم می‌ ریزد و ناراحت شان می کند.

مهر 

مهر ماهی ها عاشق چیزهای زیبا هستند. آن ها یک جهان عالی و زیبا را می خواهند و دوست ندارند هیچ زشتی و بدی را در آن تجربه کنند و هر گونه زشتی چه در ظاهر و چه در باطن، آن ها را به هم می‌ ریزد و ناراحت شان می کند.

آبان 

آبان ماهی ها دوست دارند که از همه افرادی که در اطرافشان هستند مطمئن باشند و از خودشان محافظت کنند. اگر متوجه شوند کسی که در کنار اوست از اعتمادش سوء استفاده کرده، خیلی دیر ریکاوری می‌ شوند. آنقدر ناراحت می‌ شوند که شاید هیچ کس نتواند کمک شان کند. 

آذر 

آذر ماهی ها افراد خوش بینی هستند و دوست دارند که اطرافیان شان هم انرژی مثبت داشته باشند و خوشبین باشند و منفی نگری به شدت آن ها را به هم می ریزد. در نتیجه اگر می خواهید یک آذر ماهی را ناراحت نکنید،‌ سعی کنید که در مورد چیز های منفی صحبت نکنید و همیشه خوش بین باشید. 

دی 

دی ماهی ها به شدت بلند پرواز هستند. تنبلی برای آن  ها معنی ندارد. اگر اطرافیانشان تنبل باشند، عصبانی می شوند. اگر هم خودشان هم به هر دلیلی حوصله نداشته باشند و تنبلی کنند، بعدا این قضیه باعث ناراحتی عمیق در آن ها می‌شود. 

بهمن 

بهمن ماهی ها دوست دارند آزاد و رها زندگی کنند. آن ها هم از لحاظ احساسی و هم اجتماعی به دنبال آزادی هستند.‌ اگر احساس کنند چیزی آن ها را محدود کرده و دست و پایشان را بسته، این باعث می شود که حس کنند مانند یک پرنده در قفس افتاده اند و ناراحتی عمیقی را تجربه می کنند.

چن

اسفند 

اسفند ماهی ها همیشه به دنبال چیزهای زیاد هستند و همیشه می‌توانند غمخوار دیگران باشند. دیگران معمولاً روی همدلی آن ها حساب باز می‌ کنند اما همین توقع را از طرف مقابل هم دارند و در نتیجه اگر هنگام نیاز نتوانند به کسی تکیه کنند و از سمت دیگران پس زده شوند، به شدت احساس غم به آن  ها دست می دهدو ناراحت می شوند .

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    تبلیغات متنی