کد مطلب: 26801

وام| وام جدید| وام ازدواج

خبر مهم از وام ازدواج برای زوجین از این ماه | واریزی مهم دولت برای عروس و دامادها

استاندار در جلسه ستاد ساماندهی جوانان استان گیلان از بانک‌های عامل خواست وام‌های ازدواج را در سریعترین زمان ممکن پرداخت کنند.

خبر مهم از وام ازدواج برای زوجین از این ماه | واریزی مهم دولت برای عروس و دامادها

وام ازدواج | وام ازدواج افزایش یافت. وام ازدواج از سود کارمزد مناسبی برخوردار است. وام ازدواج دارای شرایط خاصی است. وام ازدواج از اقساط بلند مدتی بهره مند است.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان امروز (یکشنبه ۲۱ خرداد ماه) در جلسه ستاد ساماندهی جوانان با درخواست از بانک‌های عامل برای پرداخت وام‌های ازدواج در سریعترین زمان ممکن گفت: امروز سبک زندگی، شهرنشینی و ازدواج تغییر پیدا کرده است، از این رو باید همه تلاش کنند تا به سمت ازدواج و زندگی آسان و اسلامی حرکت کنیم.

او با بیان اینکه جوانان مدیران آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، گفت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و جهاد تبیین بار‌ها به نقش جوانان موثر در انقلاب اسلامی تاکید کردند.

استاندار گیلان افزود: جوانان بسیاری در کشور هستند که در بحث اشتغال دارای مهارت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف هستند که اگر از این ظرفیت‌ها به بهترین نحو استفاده شود، پیشرفت ایران اسلامی شتاب خواهد گرفت.

عباسی با تأکید بر لزوم توجه به استفاده از مدیران و مشاوران جوان در دستگاه‌های اجرایی گفت: در کشور ما جوانان دارای بار علمی ارزنده و ایده‌های بسیار خوبی هستند و اگر در بدنه دستگاه‌های اجرایی از آن‌ها به درستی استفاده شود بسیاری از مشکلات کشور و گیلان حل می‌شود.

او با اشاره به اولویت جوانان در طرح نهضت ملی مسکن افزود: در راستای تأمین مسکن و اشتغال جوانان متأهل دارای اولویت هستند، از این رو وقتی یک جوان متأهل به مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها برای کار مراجعه می‌کند باید این اولویت در نظر گرفته شود.

استاندار گیلان در اختیار گذاشتن محل مناسب رایگان برای برگزاری جشن‌های ازدواج جوانان در رشت مرکز استان و چندین شهرستان را حرکت و اقدام ارزنده‌ای دانست و تصریح کرد: به عنوان کسانی که امروز مسئولیت داریم باید به صورت عملی با جوان همراه باشیم به خصوص آنکه نگاه دولت انقلابی توجه بیش از پیش به قشر جوان است.

۳‌- پس از تعیین شعبه و تکمیل مدارک حداکثر ظرف مدت ۱۰ روز مبلغ تسهیلات به حساب متقاضیان واریز شود.

 

۴‌- بانک عامل می باید نسبت به گسترش و اتصال شعب خود، در کلیه شهرها و شهرستان های کشور به سامانه ازدواج اقدام کند.

۵‌- جهت مدیریت ثبت نام متقاضیان و تسهیل در ثبت نام، روزانه بیش از هفت بانک در هر استان از سوی بانک مرکزی در سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بدون در نظر گرفتن سهمیه ماهانه فعال خواهد بود.

 

۶‌- با عنایت به تضامین مورد تاکید در بند (ب) تبصره (۱۶) قانون بودجه سالجاری، بانک عامل می باید نسبت به دریافت تضامین مذکور به صورت دقیق نظارت نموده و مراتب تسهیل آن را با توجه به تاکیدات این بانک فراهم نماید.

۷‌- بانک عامل می باید تا پایان هفته جاری نسبت به تدوین دستور العمل مشخص درخصوص نحوه ضمانت تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج درچارچوب مفاد بند قانونی مربوطه به شرح موارد ذیل اقدام کرده و ضمن انتشار عمومی آن در تارنمای خود، مراتب را نیز به این مدیریت اعلام کند:

 

الف)نحوه اعتبار سنجی متقاضی (استفاده از نمره اعتباری سامانه ملی اعتبارسنجی و یا سیستم های اعتبارسنجی داخلی بانک و اعلام حداقل نمره‌/رتبه مورد قبول) جهت دریافت تسهیلات ازدواج بدون ضامن.

ب) فرآیند دقیق نحوه توثیق حساب یارانه یا سهام عدالت متقاضیان یا بستگان درجه اول و یا سایر دارایی‌های مالی (به استثناء توثیق ملک که ممنوع است).

۸‌- بانک عامل به هیچ وجه اجازه دریافت بیش از یک ضامن بابت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را ندارد.

 

۹‌- بانک عامل می باید نسبت به انجام بازرسی های دوره ای و موردی از شعب خود و برخورد قاطع با رؤسای شعب متخلف اقدام نماید.

۱۰‌- بازرسان بانک مرکزی ضمن بازرسی های حضوری ویژه از شعب آن بانک نسبت به بررسی فرآیند مذکور نظارت دقیق داشته و در صورت مشاهده هر گونه تخلف به ویژه اخذ تضامین فراتر از مفاد مندرج در قانون بودجه سالجاری و تاکیدات این بانک، نسبت به عزل روسای شعب اقدام خواهند کرد.

۱۱‌- براساس برنامه ریزی های صورت گرفته توسط حوزه نظارت بانک مرکزی درخصوص بانک هایی که در پرداخت تسهیلات خرد عملکرد مطلوب داشته باشند، میزان تسهیلات خرد پرداختی آنها در رشد ترازنامه به عنوان عملکرد مثبت لحاظ خواهد شد.

 

۱۲‌- در صورت عملکرد فراتر از سهمیه های مربوطه از سوی شعب بانک ها، شعب موصوف از سوی مدیرعامل بانک مورد تشویق قرار گیرند. لازم است آن بانک دستور العمل تشویقی مربوطه را ظرف یک هفته تدوین و ضمن ابلاغ به شعب آن بانک، رونوشتی نیز به این مدیریت ارسال کنند.

۱۳‌- علیرغم اینکه در قانون بودجه سال جاری بانک های قرض الحسنه مهر ایران و رسالت از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج مستثنی شده اند، با توجه توافقات به عمل آمده نسبت به پرداخت کامل تسهیلات به متقاضیان در صف خود اقدام نمایند.

۱۴‌- بانک عامل می باید نسبت به فعال نمودن شیوه ای جهت دریافت شکایات مردمی برای ثبت شکایات تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج و سایر تسهیلات خرد ظرف حداکثر یک هفته کاری اقدام نماید. ضمن اینکه لازم است رسیدگی به شکایات ثبت شده در خصوص تسهیلات قرض الحسنه ازدواج در اولویت قرار گرفته و به همراه گزارش عملکرد شکایات رسیدگی شده هفتگی به اداره رسیدگی به شکایات و تقاضاهای این بانک ارسال شود.

۱۵‌- متقاضیان تسهیلات ازدواج می توانند علاوه بر طرح سوالات و مشکلات خود را از طریق سامانه های موجود در بانک های عامل از طریق سامانه CRM و با شماره ۲۷۰۶ با بانک مرکزی تماس حاصل نمایند.

در پایان این بخشنامه بر ابلاغ مراتب به قید فوریت به واحدهای اجرایی ذیربط بانک ها و موسسات اعتباری تاکید و عنوان شده است نسخه ای از ابلاغیه مربوطه به بانک مرکزی ارسال شود.‌

امام جمعه دامغان با انتقاد از نحوه پرداخت تسهیلات ازدواج به جوانان و معطلی بیش از حد افزود: یک جوان برای دریافت وام ازدواج نباید این قدر معطل باشد که برای برون رفت از مشکلات چاره اندیشیده شود تا یک جوان به راحتی بتواند تسهیلات ازدواج را بگیرد.

رستمیان با انتقاد از فضای مخرب و بی رویه فضای مجازی و نظارت بیشتر بر آن اظهار داشت: عیب و ایراد یک مؤمن باید حفظ شود و نگذارند این موضوع به فضای مجازی کشیده شود و از این طریق حرمت و جایگاه مؤمن حفظ شود.

وی با اشاره به روز نسیم مهر با هدف حمایت از خانواده‌های زندانیان گفت: مشکلات خانواده‌های زندانیان و فرزندان آنان باید مورد توجه قرار گیرد و از این موضوع مهم و اساسی غفلت نشود.

باشی زاده تصریح کرد: از ابتدای امسال تا ۲۳ اردیبهشت ماه، ۴۴ هزار فقره تسهیلات فرزندآوری به مبلغ ۲۵ هزار و ۸۳۳ میلیارد ریال به متقضیان پرداخت شده است.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    تبلیغات متنی