کد مطلب: 26744

وام| وام جدید| وام فوری

وام ۳۰۰ میلیونی دولت برای مردم از این لحظه | وام فوری و شگفت انگیز دولت برای مردم

امکان دریافت وام تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان از بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و اعطای آن به بنیاد مصطفی فراهم شد.

 وام ۳۰۰ میلیونی دولت برای مردم از این لحظه | وام فوری و شگفت انگیز دولت برای مردم

وام فوری مجموعه‌ای از وام‌های قرض‌الحسنه و تسهیلات بانکی وسوسه‌برانگیز است. صاحبان مشاغل، زوج‌های جوان، کارآفرینان،‌ مسکن‌جویان و خلاصه هر کسی که قصد ایجاد تحولی در زمینه شغلی، زندگی و تحصیلی خود دارد؛ می‌تواند از وام فوری بانک به‌عنوان یک وجه کمکی بهره‌مند شود. وام فوری به کمک آن دسته از افرادی می‌آید که نیاز مبرم به وجه نقدی هنگفت دارند؛ چرا که نقدینگی، گمشده همیشگی مردم است؛ پس نیاز به وجه نقد برای انجام هر پروژه‌ای، افراد را تشویق (وادار) به استفاده از وام فوری و تسهیلات ارائه‌شده از سوی بانک‌ها می‌کند.در ادامه به آخرین خبر از وام فوری می پردازیم.

به گزارش ایبِنا، سید سعید شمسی‌نژاد، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با بیان اینکه امکان دریافت وام تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان از این بانک و اعطای آن به بنیاد علم و فناوری مصطفی در قالب طرح نذر علم فراهم شده است، اظهار کرد: دریافت این وام بدون ضامن و بدون کارمزد است.

وی افزود: یکی از موضوعاتی که در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران دنبال می‌کنیم، حمایت از توسعه علم و فناوری است. بر همین اساس همکاری مطلوبی را با بنیاد علم و فناوری مصطفی به عنوان یک نهاد غیردولتی و غیرانتفاعی و همچنین بزرگ‌ترین بنیاد علم و فناوری کشور داشته‌ایم.

شمسی‌نژاد تصریح کرد: این بنیاد در بعد دانش‌آموزی، دانشجویی و حمایت از دانشمندان برتر جهان اسلام فعالیت می‌کند، هم جایزه علمی اعطا می‌کند و هم در توسعه علم و فناوری فعال است. ضمن اینکه اتکای این بنیاد به توان مردمی است و به هیچ عنوان از بودجه دولتی استفاده نمی‌کند.

شمسی‌نژاد گفت: «اوگور شاهین» که در سال ۱۳۹۸ برنده جایزه مصطفی شد، سازنده واکسن کرونا در شرکت بایون‌تک بود و سپس امتیاز آن به شرکت فایزر آمریکا اعطا شد. وی یک دانشمند مسلمان ترک‌تبار است که در آلمان زندگی می‌کند. این یعنی نتیجه حمایت از این دانشمندان می‌تواند خدمت به کل بشریت باشد.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با بیان اینکه خوشبختانه یکی از اقداماتی که بانک پیشگام آن است، همکاری با این بنیاد در چارچوب توسعه علم و فناوری است، افزود: سال گذشته، در چارچوب صندوق نیکوکاری جایزه مصطفی، بانک همکاری خود با بنیاد را کلید زد.

شمسی‌نژاد درباره صندوق نیکوکاری بنیاد گفت: این صندوق منابعی را از آحاد مردم و شرکت‌ها جمع‌آوری می‌کند. بخشی منابع را به صندوق هبه می‌کنند، بخشی دیگر سود آن را هبه می‌کنند و برخی نیز قسمتی از سود را هبه می‌کنند. بنیاد نیز از این محل کار‌های عام‌المنفعه خود را انجام می‌دهد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه صندوق توفیقات خوبی داشته و گزارشات آن نیز به‌صورت شفاف روی کدال وجود دارد و همه می‌توانند مشاهده کنند. اکنون اشخاص حقیقی و حقوقی مختلفی به این صندوق کمک می‌کنند.

شمسی‌نژاد با اشاره به توسعه همکاری بانک و بنیاد گفت: گام دومی که با همکاری بنیاد مصطفی پیگیری کردیم، بحث «نذر علم» بود. بانک قرض‌الحسنه مهر ایران شمولیت بالایی دارد.

وی ادامه داد: سال گذشته رکورد پرداخت ۳ میلیون فقره وام را شکستیم. رشد مبلغ وام نیز بیش از ۹۱ درصد بود و از ۶۰ همت در سال ۱۴۰۰ به ۱۱۴ همت در سال ۱۴۰۱ رسید. بیش از ۸۰ درصد نیز رشد منابع را تجربه کردیم و منابع بانک از ۸۵ همت به ۱۵۶ همت رسید که از نظر درصدی بالاترین رشد در شبکه بانکی به شمار می‌رود. معوقات این بانک نیز در سطح شبکه بانکی بی‌نظیر بوده و از ۰.۴۸ درصد به ۰.۳۸ درصد رسید. همچنین در سال گذشته ۲.۵ میلیون نفر به مشتریان بانک افزوده شدند.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ادامه داد: با توجه به شمولیتی که بانک قرض‌الحسنه مهر ایران دارد و اعتمادی که مردم به این بانک دارند، تصمیم گرفتیم طرح نذر علمی را راه‌اندازی کنیم.

وی درباره جزئیات این طرح گفت: ما تعهد می‌کنیم هر یک از افراد جامعه بتوانند با مراجعه به شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از یک میلیون تومان تا ۳۰۰ میلیون تومان که سقف وام قرض‌الحسنه در سال جاری است، وام بگیرند. این وام که به حساب بنیاد مصطفی منتقل می‌شود، بدون نیاز به ایجاد معدل حساب است و اقساط آن از ۶ تا ۴۸ ماه است. کارمزد وام یاد شده نیز صفر درصد است.

شمسی‌نژاد افزود: این وام‌ها حتی نیاز به ضامن نیز ندارد و فقط با یک قرارداد لازم‌الاجرا پرداخت می‌شود. سازوکار آن در شعب بانک تعریف شده و بخشنامه آن نیز صادر شده است. بنیاد نیز به بانک اطمینان خاطر داده که اگر بخشی از این وام‌ها نکول شد، خود بنیاد نکول و معوقات را به ما باز گرداند.

وی تأکید کرد: هدف ما این است که مردم به‌راحتی نیت خیر خود را اجرا کنند. در مرحله بعدی نیز یک پروژه مشترک را با سازمان اوقاف و سازمان بورس پیگیری می‌کنیم که بحث وقف سهام و دارایی‌های مالی مطرح است.

شمسی‌نژاد گفت: در بحث حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان نیز ما سال گذشته، به ۱۰۰۰ شرکت دانش‌بنیان وام قرض‌الحسنه برای تأمین سرمایه در گردش پرداخت کردیم. این اقدام نیز در همان راستای حمایت از توسعه علم و فناوری است. سال جاری نیز سقف وام قرض‌الحسنه اشخاص حقوقی به ۷.۵ میلیارد ریال افزایش یافته است.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: طرح مذکور برای کل آحاد جامعه است، اما در عین حال کارکنان بانک نیز در این طرح مشارکت می‌کنند. خوشبختانه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران کارمندان سخت‌کوشی دارد که به فعالیت در این حوزه‌ها نیز علاقه‌مندند.

شمسی‌نژاد افزود: پیش از این نیز طرح‌های همیاران مهر و اندوخته اجتماعی در بانک اجرایی شده و بخشی از حقوق کارکنان بانک در چارچوب این طرح‌ها برای امور خیر مصرف شود. در طرح نذر علم نیز کارکنان بانک پیش‌گام شدند و منابعی را برای این کار اختصاص دادند که آن را به حساب بنیاد واریز می‌کنیم. همه پرسنل بانک در این طرح مشارکت کرده‌اند.

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در پاسخ به اینکه چرا برای شرکت در طرح نذر علم باید به شعب بانک مراجعه کرد و امکان انجام این کار به‌صورت غیرحضوری وجود ندارد، گفت: این پروژه به عنوان یکی از طرح‌های دائمی ما در بانک خواهد بود. همکاران من در حال فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز برای انجام این کار به‌صورت غیرحضوری هستند تا در همراه‌بانک مهریران که دومین همراه‌بانک برتر کشور از نظر نصب و تراکنش است، ارائه شود. گفتنی است که هم‌اکنون ۳۰ درصد وام‌های بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به‌صورت غیرحضوری پرداخت می‌شود.

وی اظهار کرد: سقف وام قرض‌الحسنه به تازگی افزایش یافته و افراد مختلف می‌توانند در این نذر شرکت کنند. باز بودن و افزایش سقف وام به این موضوع کمک می‌کند. ممکن است فردی وام داشته باشد، اما خویشاوندانش در این طرح شرکت کنند. کما اینکه میانگین وام‌های بانک در سال گذشته ۳۸ میلیون تومان بوده و تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان فاصله زیادی است و مردم قادر خواهند بود این کار را انجام دهند و از این بابت نگرانی نداریم.

در همین باره سید علی عمرانی، مدیر اجرایی بنیاد علم و فناوری مصطفی با بیان اینکه با ورود بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و ظرفیتی که این بانک دارد، امیدواریم در این طرح بتوانیم به توسعه فعالیت‌های بنیاد مصطفی کمک کنیم، اظهار کرد: این اتفاق محدود به ایران نیست بلکه ما افرادی از کشور‌های مختلف داریم که علاقه‌مند هستند به بنیاد کمک کنند. البته برای نقل و انتقال‌های بین‌المللی محدودیت‌هایی داریم که باید تلاش کنیم راهکاری برای آن بیابیم.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    تبلیغات متنی