کد مطلب: 26579

معلمان|رتبه بندی| رتبه بندی معلمان

خبر مهم رییسی برای معلمان از امروز | تغییرات جدید در رتبه بندی فرهنگیان

رضامراد صحرایی - گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش - در صفحه شخصی‌اش نوشت: در بعضی قسمت‌ها آیین‌نامه رتبه‌بندی معلمان به اصلاح نیاز دارد.

خبر مهم رییسی برای معلمان از امروز | تغییرات جدید در رتبه بندی فرهنگیان

 وزیر وزارت آموزش و پرورش خبر مهمی درباره طرح رتبه‌بندی معلمان اعلام کرد.

رتبه بندی معلمان دغدغه‌ای دیگر در حوزه آموزش و پرورش است که پس از گذشت حدود ۱۰ سال از تصویب آن اکنون تصویب لوایح آن در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است.طرح رتبه‌ بندی معلمان از اقداماتی است که در وهله اول برای ارتقای کیفیت آموزشی و سپس در راستای بهبود وضعیت معیشت معلمان در نظر گرفته شده است.طرح رتبه بندی معلمان یکی از طرح های پر سرو صدای این روزها در مجلس است . زیرا با انجام طرح رتبه بندی معلمان حقوق معلمان افزایش چشمگیری خواهد داشت.

رضا مراد صحرایی نوشت: دولت مردمی سیزدهم با اجرای رتبه‌بندی گام بزرگی در تحول نظام آموزشی و کمک به معیشت معلمان برداشت. همچنین اعضای محترم کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی نیز در این مسیر همواره در کنار معلمان بوده‌اند.

وی با اشاره به اینکه البته در بعضی قسمت‌ها آیین‌نامه رتبه‌بندی نیاز به اصلاح دارد، ادامه داد: مثلاً آن معلمی که می‌رود در مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته، آینده فرزندان این کشور را می‌سازد، کارش قابل قیاس با هیچ کس دیگری نیست. او را نباید با مقاله و فرآورده‌های علمی و از این قبیل سنجید. او انسان‌سازی می‌کند و کارش با چنین معیارهایی قابل سنجش نیست.

گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در مورد رتبه‌بندی معلمان معتقدم که پس از پایان فرایند رتبه‌بندی و رسیدگی به اعتراضات، آیین‌نامه آن باید با مأموریت واقعی معلمان اصلاح شود و حتی اگر لازم باشد قانون آن نیز پس از این اجرا بر اساس نقطه ضعف‌هایی که به دست می‌آید با کمک مجلس و کمیسیون آموزش مورد بازنگری قرار گیرد.

همچنین صحرایی با محمدباقر قالیباف - رئیس مجلس شورای اسلامی - دیدار و گفت‌وگو کرد که صحرایی در این دیدار به ارائه برنامه‌های خود برای تعالی نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

برنامه‌های صحرایی که در ابعاد و بخش‌های متعدد از جمله محوریت دغدغه‌ها و بیانات مقام معظم رهبری، اجرایی‌سازی سند تحول بنیادین، ارتقا و تعالی نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی ایران، توجه به اهمیت و جایگاه مدرسه، معلم، خانواده، دانش‌آموز و... ارائه شد، به طور کلی و در مجموع مورد توجه ریاست مجلس قرار گرفت.

روزنامه ایران

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    تبلیغات متنی