کد مطلب: 26221

رتبه بندی| رتبه بندی معلمان

حقوق این دسته از معلمان سه برابر شد | خبر خوش از رتبه بندی معلمان برای مردم

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی گفت: حقوق معلمان مدارس غیردولتی باید متناسب با قانون کار پرداخت شود و اگر جایی پرداخت نمی‌شود، به ما اطلاع داده شود تا پیگیری کنیم.

حقوق این دسته از معلمان سه برابر شد |  خبر خوش از رتبه بندی معلمان برای مردم

احمد محمودزاده رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی اظهار کرد: وضعیت حقوقی معلمان مدارس غیردولتی یکی از دغدغه‌های این گروه از معلمان است و متاسفانه متناسب با حق و حقوق و زحمات معلمان این مدارس پرداخت نمی شود هرچند که تعدادی از مؤسسان مدارس غیردولتی، حقوق مناسب برای معلمان خود در نظر بگیرند اما گروهی نیز هنوز پیش‌بینی مناسبی ندارند لذا پیگیری خواهیم کرد که متناسب با الگوی شهریه، پیوست قرارداد فرهنگیان در مدارس غیردولتی دیده شود و انتظار داریم ادارات کل آموزش و پرورش استان ها نظارت ویژه داشته باشند.

وی با بیان اینکه از تمام معلمان مدارس غیردولتی حمایت می‌کنیم، افزود: حقوق معلمان مدارس غیردولتی باید متناسب با قانون کار پرداخت شود و اگر جایی پرداخت نمی‌شود، به ما اطلاع داده شود تا پیگیری کنیم.

محمودزاده ادامه داد: متأسفانه برخی مدارس غیردولتی، پرداخت مناسب به معلمان خود ندارند که به جد پیگیر هستیم تا تمام معلمان مدارس غیردولتی دارای حقوق مناسب شوند.

جزئیات شرایط رتبه بندی معلمان

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: فردی که اکنون رتبه‌ یک را کسب کرده است، سه سال آینده باید این رتبه را احراز کند و بر این اساس یا ارتقا یافته یا رتبه‌‌اش تنزل می‌یابد و اگر دو بار تنزل رتبه داشت از شغل معلمی به اداری منتقل می‌شود.

صحرایی ادامه داد: در جریان رتبه‌بندی، نخستین فردی که به معلمان امتیاز می‌دهد، مدیر مدرسه است و پس از آن مدیر منطقه اما موضوع شیوه امتیاز دادن برای آنها به خوبی جا نیفتاده است.

وی افزود: ممکن است، معلمی 900 امتیاز در رتبه‌بندی داشته باشد؛ به عنوان مثال در شایستگی‌های عمومی 120 امتیاز کسب کرده باشد و در شایستگی‌های حرفه ای و تخصصی امتیاز بالاتر، اما نکته مهم این است که باید در هر شایستگی، کف امتیاز را کسب کرده باشند و اگر این اتفاق نیفتاد در هر شایستگی که کف امتیاز را کسب کردند، در مجموع امتیاز آن برای فرد محسوب می‌شود.

صحرایی بیان کرد: فرصت بارگذاری مدارک جدید در بخش‌هایی از رتبه‌بندی که معلمان به آن اعتراض داشتند، فراهم شد همچنین 45 هزار معلم رتبه ندارند و 35 هزار نفر رتبه خود را مشاهده می‌کنند اما سامانه برای آنها بسته است که این افراد تا پایان اردیبهشت تعیین تکلیف می‌شوند.

امکان تنزل رتبه بندی معلمان بعد از بررسی اعتراضات

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: اعتراضات به رتبه‌بندی کاملا جدی بررسی می‌شود و ممکن است رتبه برخی افراد تنزل یابد البته امیدوارم، رتبه هیچ فردی کاهش نیابد و اعلام کردم اگر رتبه برخی افراد تنزل داشت، آن را نگه دارند تا هماهنگی‌های لازم در کمیسیون‌ها انجام شود.

وی افزود: کارگروه نظارت و ارزیابی رتبه‌های اعطا شده به معلمان را بررسی می‌کند تا مشخص شود به‌ویژه در رتبه‌های 4 و 5 تا چه اندازه رتبه‌های اعطا شده دقیق است.

صحرایی متذکر شد: یکی از اشکالات قانون رتبه‌بندی معلمان این است که برای رتبه بندی سقف بودجه تعیین کرده است، آموزش و پرورش اعلام کرد، هر فردی باید رتبه خود را بگیرد بنابراین نیاز به بودجه افزایش یافت و در اینجا بین آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه اختلاف ایجاد شد و با دستور رئیس جمهور برای رتبه‌بندی 5 هزار میلیارد تومان اضافه‌تر پرداخت شد.

میزان آموزش برای توانمندسازی معلمان چقدر است؟

وی با اشاره به اینکه تا پایان اردیبهشت تعیین رتبه‌ها انجام خواهد شد و نتایج اعتراضات تا پایان شهریور اعلام خواهد شد، گفت: امسال هر معلمی حداقل 50 ساعت آموزش با هدف توانمندسازی دریافت خواهد کرد البته مطلوب ما 200 ساعت آموزش است، نیمی از این آموزش باید حضوری و نیمی دیگر تعاملی باشد. آموزش های ضمن خدمت معلمان تقریبا رها شده بود و در هر شهر گروه‌های آموزشی داریم که بهترین معلمان در آنجا حضور دارند و می‌توانند در آموزش معلمان مشارکت کنند.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    تبلیغات متنی