کد مطلب: 25584

مدارس| مدارس تعطیل شد

فوری: مدارس این شهر ها تعطیل شد | آغاز تعطیلات نوروزی دانش آموزان از فردا

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از دایر بودن مدارس کشور ۲۷ و ۲۸ اسفند خبر داد.

فوری: مدارس این شهر ها تعطیل شد | آغاز تعطیلات نوروزی دانش آموزان از فردا

 معصومه نجفی پازوکی معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین روز تحصیلی سال ۱۴۰۱، اظهار کرد: سال تحصیلی تا روز ۲۸ اسفند ادامه دارد و تعطیلی دانش‌آموزان از ۲۹ اسفند شروع می‌شود.

وی ادامه داد: آن چیزی که نگاه وزیر آموزش و پرورش و معاونانش است، این بوده که با توجه به اینکه لحظه‌های بچه‌ها، طلایی‌ترین دوره عمرشان است، اگر برای این لحظه‌ها برنامه نداشته باشیم و با تعطیلات بی‌مورد تعطیل کنیم یعنی سرمایه عمر این بچه را می‌سوزانیم لذا اصلا بحث تعطیلی را نداریم و تا ۲۸ اسفند، فرایند یادگیری ادامه دارد.

نجفی پازوکی تصریح کرد: فرایند یادگیری در سال ۱۴۰۱، تا ۲۸ اسفند در جریان است و معلمان سرکلاس درس حاضر هستند.

 

به گزارش ایسنا، اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تمامی مدارس شهرستان‌های استان تهران در نوبت عصر امروز (سه‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ) در نوبت عصر، ۲ ساعت زودتر تعطیل خواهند شد.

 

علت این تعطیلی پیشگیری از آسیب‌های ناشی از حوادث شب چهارشنبه آخر سال اعلام شده است.

آخرین روز فعالیت مدارس کشور در سال 1401 روز یکشنبه 28 اسفند است؛ یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در این‌باره گفته بود: مدارس در دوران کرونا بسته شدند و آموزش‌ها به‌صورت غیرحضوری ادامه پیدا کرد که کودکان و نوجوانان آسیب‌های بسیاری دیدند، بنابراین هم‌اکنون ادامه آموزش حضوری یکی از اولویت‌های آموزش و پرورش است. مدارس مطابق آیین‌نامه‌های آموزشی تا آخرین روز کاری سال باز هستند و فعالیت‌های آموزشی و تربیتی خود را ادامه می‌دهند.

 

همچنین آموزش و پرورش شهر تهران، تیم‌های ارزیابی را برای نظارت بر فعالیت مدارس و حضور دانش‌آموزان فعال کرده است و طی دو روز گذشته 920 مدرسه در شهر تهران توسط شورای معاونین و مدیران مناطق مورد بازدید قرار گرفته‌اند.

نظارت مداوم و مستمر در این خصوص تا آخرین روز سال تحصیلی ادامه دارد.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

تبلیغات متنی