کد مطلب: 25350

حادثه|حادثه خونین| حادثه در شهر

مسمومیت شهر به شهر تکرار میشود| آخرین خبر از مسمومیت دانش آموزان+ علت

در حالی که در نخستین روز هفته خبرهایی از بروز مسمومیت در چندین مدرسه در استان‌های تهران، فارس و همدان منتشر شده بود، حالا خبر رسیده که چند شهر و چند مدرسه دیگر نیز به این فهرست طولانی اضافه شده‌اند.

 مسمومیت شهر به شهر تکرار میشود| آخرین خبر از مسمومیت دانش آموزان+ علت

در حالی که در نخستین روز هفته خبرهایی از بروز مسمومیت در چندین مدرسه در استان‌های تهران، فارس و همدان منتشر شده بود، حالا خبر رسیده که چند شهر و چند مدرسه دیگر نیز به این فهرست طولانی اضافه شده‌اند.

به گزارش سلام نو به نقل از«انتخاب»؛ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان از بروز مسمومیت در دو مدرسه دخترانه در همدان و کبودراهنگ خبر داد. علیرضا توقیری در توضیح خبر گفت: در پی تماس با فوریت‌های پزشکی استان خدمات امدادرسانی و انتقال مصدومان به بیمارستان در حال انجام است و با به‌کارگیری همه امکانات اورژانسی اقدامات لازم آغاز شد.

ارومیه

تعدادی از دانش‌آموزان مدرسه شاهد نورالزهرا (س) در ارومیه (استان آذربایجان غربی) صبح امروز دچار مسمومیت شدند. این دانش‌آموزان توسط اتوبوس آمبولانس به مراکز درمانی سطح شهر انتقال داده شده‌اند.

البرز

مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: تعدادی از دانش‌آموزان یکی از مدارس کرج احساس مسمومیت کردند. وی با بیان اینکه بلافاصله عوامل اورژانس به این مدرسه اعزام شدند، متذکر شد: در حال حاضر حال تمام دانش‌آموزان مساعد است.

اسلامشهر

صبح امروز چند دانش‌آموز مدرسه دخترانه‌ای در شهرک مهدیه جنوبی اسلامشهر (مدرسه دخترانه ام ابیها) دچار مسمومیت شدند. در این مدرسه هیچ انفجار و یا صدایی در مورد پخش مواد مسموم‌کننده دیده یا شنیده نشده است و فقط به مرور زمان تعدادی از دانش‌آموزان احساس مسمومیت کرده‌اند که به سرعت با ورود عوامل اورژانس دانش آموزان مسموم به دو بیمارستان امام رضا (ع) اسلامشهر و یکی از بیمارستان‌های تهران منتقل شدند.

زنجان

معاون دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان اعلام کرد: تعدادی از دانش آموزان دبیرستان دخترانه ولیعصر امروز مسموم شدند. وی افزود: این تعداد دانش آموزان تحت درمان هستند و وضعیت عمومی آن‌ها رضایت بخش است. ۲۹ نفر از دانش آموزان دچار مسمومیت شده اند که حال عمومی همه آن‌ها در حال حاضر خوب بوده و روند ترخیص آن‌ها در حال انجام است.

بهارستان

مدیر آموزش و پرورش بهارستان ضمن تأیید مسمومیت برخی دانش‌آموزان در مدارس دخترانه نسیم‌شهر گفت: ۱۲ دانش‌آموز در پی مسمومیت به بیمارستان منتقل شدند.

در شیفت صبح و بعدازظهر امروز تعدادی از دانش‌آموزان در مدرسه دخترانه جوادالائمه (ع) و فرزانگان بهارستان دچار مسمومیت شدند.

کاظم امیدی با تأیید مسمومیت دانش‌آموزان دختر در نسیم‌شهر اظهار داشت: ۱۲ دانش‌آموز دختر دچار مسمومیت شدند.

وی افزود: ۳ دانش‌آموز از مدرسه دخترانه جوادالائمه، ۷ دانش‌آموز از مدرسه فرزانگان و ۲ دانش‌آموز از مدرسه هاجر مسموم شده‌اند.

تبریز

دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام کرد: تعدادی از دانش‌آموزان دختر مدارس شهرستان تبریز ظهر امروز به علت مسمومیت به بیمارستان منتقل شدند. دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام کرد: این دانش‌آموزان مربوط به مقاطع یک مدرسه ابتدایی و ۲ دبیرستان دخترانه در مناطق تبریز، باسمنج و ستارداداشی هستند.

پاکدشت

روابط عمومی دادسرای پاکدشت از مسمومیت ۶۰ دانش‌آموز مدرسه امامت پاکدشت خبر داد و گفت: حال عمومی دانش‌آموزان مساعد است و تحقیقات برای شناسایی عامل این مسمومیت ادامه دارد.

وی افزود: پس از اعلام گزارش محمدحسن پور دادستان پاکدشت با همراهی مأموران امنیتی و فرمانداری به مدرسه و بیمارستان برای بررسی وضعیت دانش‌آموزان مراجعه کردند.

محلات

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان محلات گفت: تعدادی از دانش‌آموزان مدرسه‌ای در این شهرستان با علائم تهوع، سردرد و سرگیجه به بیمارستان مراجعه کردند که پس از انجام اقدامات درمانی ترخیص شدند.

وی افزود: خوشبختانه پس از انجام اقدامات درمانی و آزمایشات لازم، ۶ نفر ترخیص و ۲ نفر تحت نظر در اورژانس بستری شدند و در حال حاضر حال عمومی همه دانش آموزان مطلوب است.

بجنورد

تعدادی از دانش آموزان مدرسه حضرت مریم مرکز استان امروز با علائم مسمومیت تنفسی به مر اکز درمانی استان منتقل شدند.

فرماندار بجنورد با اعلام این خبر گفت: تعدادی از دانش آموزان مدرسه مریم بجنورد صبح امروز دچار مسمومیت شدند. بر اساس گزارش منابع محلی، چندین نفر از دانش آموزان به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

محمدباقر باقرپور افزود: حال عمومی همه دانش آموزان مسموم شده خوب است و به صورت سرپایی در مرکز درمانی در حال مداوا هستند.

کرمانشاه

تعدادی دیگر از دانش آموزان دختر کرمانشاهی با علائم مشابه مسمومیت راهی مراکز درمانی شدند.

بر اساس اطلاعات منابع آگاه در ادامه سریال مسمومیت دانش آموزان ظهر امروز شنبه سیزدهم اسفند تعدادی از دانش آموزان کرمانشاهی با علائم مشابه مسمومیت به بیمارستان امام خمینی (ره) شهر کرمانشاه منتقل شدند.

هفتکل خوزستان

مدیر شبکه بهداشت و درمان هفتکل از مسمومیت تعداد ۱۷ نفر از دانش آموزان دبیرستان هاجر این شهرستان خبر داد. وی گفت حال عمومی اکثر دانش آموزان خوب است و در حال رسیدگی به وضعیت مابقی دانش‌آموزان هستیم. مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری اردبیل با اشاره به مشاهده علایم مسمومیت در تعدادی از دانش‌آموزان و کادر مدرسه در یک مدرسه دخترانه گرمی و یک مدرسه دخترانه مشکین‌شهر، از حال مساعد همه افراد خبر داد.

سمیرم و کاشان

براساس اطلاعیه اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان صبح امروز (شنبه، ۱۳ اسفند) در مدرسه بانو امین شهر حنای شهرستان سمیرم، ۹ نفر از دانش‌آموزان یکی از کلاس‌های این مدرسه با ابراز علائمی از قبیل سردرد و حالت تهوع از مسؤولان مدرسه درخواست بررسی و معاینه را داشتند که با همکاری مرکز بهداشت و اورژانس تحت بررسی قرار گرفتند و به مرکز بهداشت شهر حنای سمیرم منتقل شدند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: در هنرستان کتابچی شهر کاشان نیز صبح امروز پس از ورود دود ناشی از آتش در مجاورت مدرسه به داخل یکی از کلاس‌های درس، تعدادی از دانش‌آموزان برای اطمینان از این موضوع که دچار مشکل خاصی نشده باشند، برای بررسی‌های بیشتر به‌وسیله اورژانس به بیمارستان منتقل شدند و تحت معاینات پزشکی قرار گرفتند.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرد: امروز شنبه سیزدهم اسفندماه، ۴۴ دانش آموز با علائم مسمومیت در مراکز درمانی تحت نظر هستند که حال عمومی آن‌ها مناسب است. اقدامات تشخیصی و مراقبتی از سوی پزشکان و متخصصان برای این دانش آموزان در حال انجام است که در صورت پایداری شرایط جسمانی، در ساعات آینده از بیمارستان ترخیص می‌شوند.

گیلان

مدیرکل آموزش‌وپرورش گیلان در واکنش به خبر مسمومیت تعدادی از دانش‌آموزان گیلانی گفت: تعدادی از دانش‌آموزان در املش و رشت و لاهیجان احساس مسمومیت داشتند که برخی از آن‌ها به مراکز بیمارستانی ارجاع شده‌اند.

محمدی شهر پرند

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رباط‌کریم از مسمومیت تعدادی دانش‌آموز مدرسه محمدی شهر پرند خبر داد و گفت: حال دانش‌آموزان خوب است و تعدادی از آن‌ها مرخص شده‌اند. وی افزود: مراجعه کنندگان به بیمارستان در خصوص مسمومیت‌ها ۲۰ نفر بوده که ۶ نفر مرخص شده و ۶ نفر دیگر در حال ترخیص شدن هستند و ۸ نفر دیگر نیز در حال درمان هستند و احتمالاً تا ۲ ساعت آینده مرخص می‌شوند.

لاهیجان و رشت

چند دانش آموز در شهرهای لاهیجان و رشت با علایمی مشکوک به مسمومیت به بیمارستان منتقل شدند.

حوالی ظهر امروز چند دانش آموز در رشت و لاهیجان با علایمی شبیه مسمومیت راهی بیمارستان شدند.

در حال حاضر حال دانش آموزان خوب گزارش شده است.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

تبلیغات متنی