کد مطلب: 25127

سکه| قیمت سکه| سکه در بازار

ارزانی قیمت سکه امروز 12 اسفند | شوک معکوس به بازار سکه + جدول قیمت

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (جمعه) در بازار آزاد تهران به ۲۹ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان رسید است.

ارزانی قیمت سکه امروز 12 اسفند | شوک معکوس به بازار سکه  + جدول قیمت

قیمت سکه دچار تغییراتی شد. قیمت سکه امروز کاهش یافت. قیمت سکه روند نزولی گرفت. قیمت سکه امروز کمتر از قبل معامله شد. پیش بینی قیمت سکه نشان میدهد روند کاهشی ادامه دارد.

خبر مهم

قیمت سکه

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز (جمعه٫ ۱۲  اسفندماه) در بازار آزاد تهران به ۲۹ میلیون و ۳۹۰ هزارتومان رسید. قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز به ۲۶ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان رسید.

قیمت هر قطعه نیم سکه ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان و، ربع سکه ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان و سکه یک گرمی ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهان ۱۸۴۴ دلار و ۷۲ سنت و هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار تهران دو میلیون ۵۰۰ هزار تومان است.

قیمت سکه

دومین تفاوت در وزن سکه‌ها است. گفتیم که هدف از ارائهٔ سکه‌های پارسیان در بازار طلای کشور، توانایی خرید طلا توسط عموم مردم و با بودجه‌های مختلف بود، به همین دلیل است که سکه‌های پارسیان برخلاف سکه‌های بانکی مثل سکهٔ تمام، نیم سکه و ربع سکه وزن ثابت و مشخصی ندارند و هر کدام دارای وزنی متفاوت هستند که در صورت دریافت به صورت پرس، این وزن را بر روی آنها درج می‌کنند. این وزن معمولاً از ۵۰ سوت تا ۲ گرم متفاوت خواهد بود.

تفاوت سکه پارسیان چیست؟

قیمت سکه

سومین تفاوت مربوط به عیار سکه‌ها است. سکه‌های بانکی اغلب عیار ۲۲ یا ۹۰۰ دارند در حالی که سکه‌های پارسیان با عیاری مشابه سایر مصنوعات طلا در کشور (یعنی عیار ۱۸ یا ۷۵۰) عرضه می‌شوند. تفاوت آخر نیز در شکل آنهاست. سکه‌های پارسیان در گذشته به صورت مدور و مشابه سکه‌های بانکی عرضه می‌شدند؛ اما به دلیل اشتباه گرفته شدن با سکه‌های بانکی، امروزه ضرب آن‌ها به شکل مدور ممنوع است و عموماً در اشکال بیضی، شش ضلعی، مستطیل و پنج ضلعی به فروش می‌رسند.

در هنگام خرید سکه‌های پارسیان به چه نکاتی باید توجه کرد؟

با توجه به تنوع بالای سکه‌های پارسیان، بهتر است در هنگام خرید همه‌ی ویژگی‌های آن‌ها را در نظر بگیرید و با توجه به نیاز خود بهترین گزینه را خریداری کنید. از مهم‌ترین نکات خرید سکه‌های پارسیان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

عیار سکه پارسیان چیست؟

گفتیم که یکی از تفاوت‌های سکهٔ پارسیان با سکهٔ بهار آزادی در عیار آن‌ها است. سکه‌های بهار آزادی عیار ۲۲ یا ۹۰۰ دارند؛ اما سکه‌های پارسیان از عیار کمتری برخوردار هستند و با عیار ۱۸ یا ۷۵۰ به فروش می‌رسند؛ بنابراین حتماً به عیار نوشته شده روی جعبه وکیوم آن دقت کنید تا بفهمید عیار درج شده روی سکه پارسیان چیست؟

وزن سکه پارسیان چقدر است؟

سکهٔ پارسیان برخلاف سکه تمام، نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی وزن ثابتی ندارد. وزن سکه‌های پارسیان بر روی جعبه پرس آن‌ها درج شده است. وزن‌های متداول این سکه‌ها به شرح زیر است: سکه پارسیان ۵۰ سوتی، ۱۰۰ سوتی، ۱۵۰ سوتی، ۲۵۰ سوتی، ۳۰۰ سوتی، ۵۰۰ سوتی، ۱ گرمی، ۱.۵ گرمی و ۲ گرمی

از امروز شرط الزام به گشایش اعتبار اسنادی برای واردات طلا حذف شد و از این به بعد، واردکنندگان می‌توانند با استفاده از همه روش‌ها و ابزارهای پرداخت، طلا وارد کنند.

در این مصوبه محدودیت استفاده از منابع ارزی شخصِ واردکننده، برای واردات طلا برداشته شده و استفاده از منابع ارزی حاصل از صادرات خود، صادرات دیگران و ارز دیگران نیز برای واردات طلا فراهم شده است.

علاوه بر این تسهیلاتی در رابطه با ثبت اطلاعات وارده در سامانه تامین ارز در نظر گرفته شده است که جزئیات آن در بخشنامه ارزی بانک مرکزی به همه موسسات بانکی ذکر شده است.

هدف بانک مرکزی رفع موانع ورود طلا به کشور، افزایش واردات این فلز گرانبها و تعدیل قیمت در بازار معاملات آزاد است.

هر چند به نظر می‌رسد مصوبه فوق برای مدیریت قیمت طلا و سکه موثر باشد اما باید در نظر داشت اگر تاثیری بر قیمت، در بازار داشته باشد در طولانی مدت در بازار نمود پیدا می‌کند و از سویی رانت این مصوبه نباید شامل افرادی خاص شود تا حداقل اثر را در بازار داشته باشد.

قیمت اونس طلا در بازار دیروز در محدوده 1926 دلار معامله شد که نسبت به روز شنبه تغییر چندانی نداشت.

کف کانال ۲۴ میلیونی برای سکه

دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ قیمت سکه امامی روند پرنوسانی داشت. روز خود را با روند افزایشی آغاز کرد، در میانه روز به کف محدوده ۲۴ میلیونی رسید و در لحظاتی نیز در کانال ۲۳ میلیونی معامله شد.

اما در لحظه نگارش این گزارش با افزایش بیش از ۵۰ هزار تومانی با قیمت ۲۴ میلیون و ۴۹ هزار تومان معامله شد. این در حالی است که نوسان قیمت این قطعه از سکه همچنان ادامه دارد.

سکه بهار آزادی در لحظه نگارش این گزارش ۳۰۰ هزار تومان گران شد. این قطعه از سکه امروز ۲۲ میلیون و ۹۰۱ هزار تومان شد و نوسان زیادی داشت.

نیم سکه امروز ۵۰ هزار تومان گران شد و با قیمت ۱۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله شد. در مقابل ربع سکه کاهش ۵۰ هزار تومانی داشت و به قیمت ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسید.‌‌ سکه گرمی امروز با همان نرخ ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی ۲روز گذشته معامله شد.

دیروز حباب سکه به غیر از ربع سکه روند افزایشی داشت و بیشترین افزایش حباب مانند دیروز مربوط به سکه بهار با ۴۰۰ هزار تومان افزایش بود.

روز گذشته قیمت طلا روند افزایشی داشت و امروز ارزان شد. هر مثقال طلا امروز بیش از ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۴ هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۲ میلیون و ۱۲۷ هزار تومان در حال معامله است.

طلای دست دوم امروز به قیمت ۲ میلیون و ۸۴ هزار تومان معامله شد و بیش از ۲۴ هزار تومان کاهش قیمت داشت.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

تبلیغات متنی