کد مطلب: 25100

تعطیلی مدارس| مدارس| مدارس و آلودگی

فوری: خبر مهم از تعطیلی مدارس | مدارس تا چه تاریخی باز است؟

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فعالیت و جریان آموزشی و تربیتی مدارس تا آخرین روز درسی سال 1401 ادامه دارد، گفت: آخرین روز کاری مدارس در سال 1401، روز 28 اسفند است.

فوری: خبر مهم از تعطیلی مدارس | مدارس تا چه تاریخی باز است؟

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فعالیت و جریان آموزشی و تربیتی مدارس تا آخرین روز درسی سال 1401 ادامه دارد، گفت: آخرین روز کاری مدارس در سال 1401، روز 28 اسفند است.

محمدمهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس مطابق روال هرساله تا آخرین روز کاری سال ۱۴۰۱ باز است و کادر اداری و آموزشی با حضور در مدرسه به فعالیت‌های آموزشی و تربیتی خود می‌پردازند. امسال هم آخرین روز کاری سال ۲۸ اسفندماه است.

وی ادامه داد: از خانواده‌ها می‌خواهیم، با توجه به محدودیت زمانی تا پایان سال تحصیلی، حضور دانش آموزان در مدارس را پیگیری کنند تا بعد از تعطیلات نوروز شاهد عقب‌افتادگی‌های درسی و آموزشی دانش آموزان نباشیم.

 

کاظمی با اشاره به اهداف نظام تعلیم و تربیت اظهار کرد: مدرسه مهم‌ترین و بهترین مکان برای تربیت و رشد اجتماعی دانش آموزان است که کودکان و نوجوانان در محیطی امن و سالم رشد و تربیت می‌یابند و امکان ورود دانش آموزان به اجتماع فراهم می‌شود، لذا ضرورت دارد، خانواده‌ها بر حضور دانش آموزان در مدرسه تأکید داشته باشند و این موضوع را پیگیری کنند./فارس

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان گرمسار (فقط مدارس شهری و روستایی ایوانکی)، به‌صورت غیرحضوری برگزار می‌شود. در منطقه بسطام و روستاهای اطراف نیز مدارس به‌صورت غیرحضوری برگزار می‌شود. در شهرستان مهدی‌شهر، میامی نیز آغاز فعالیت مدارس از ساعت 9 صبح خواهد بود.در منطقه بیارجمند (فقط مدارس شهری) نیز آغاز فعالیت از ساعت 9 صبح است.

به دلیل بارش برف و برودت هوا در شهر خلخال پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه دوره اول و هیر پیش دبستانی و ابتدایی به صورت غیر حضوری و از طریق شبکه آموزشی «شاد» انجام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل در خصوص نحوه استمرار فعالیت های آموزشی مدارس در روز دوشنبه 24 بهمن ماه  اطلاعیه‌ای صادر کرد.

به دلیل بارش برف و برودت هوا در شهر خلخال پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه دوره اول و در هیر پیش دبستانی و ابتدایی ‌بصورت غیر حضوری و از طریق شبکه آموزشی «شاد» انجام خواهد شد.

اسماعیل جیریایی، رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به وضعیت فعالیت مدارس استان مرکزی، اظهار داشت: فعالیت تمام مدارس نوبت صبح و عصر استان به‌دلیل برودت هوا، بارش برف و لغزندگی معابر و جاده‌ها روز دوشنبه بیست و چهارم بهمن‌ماه به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

وی افزود: پیرو هماهنگی با ستاد پیشگیری  هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران، با توجه به بارش برف و لغزندگی معابر، تمامی مدارس و آموزشگاه‌ها شامل مهدهای کودک، مراکز پیش‌دبستانی و مدارس همه دوره‌های آموزشی در کل استان مرکزی، روز دوشنبه 24 بهمن ماه در نوبت صبح و عصر به صورت غیرحضوری فعالیت خواهند کرد.

مدارس 2 شهرستان استان چهارمحال و بختیاری غیرحضوری شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، با ورود یک سامانه بارشی به استان چهارمحال و بختیاری اکثر مناطق این استان شاهد بارش برف و باران بودند، فعالیت این سامانه بارشی در استان باعث غیرحضوری شدن فعالیت آموزشی 2 شهرستان شد.

  

بنابر اطلاعیه آموزش و پرورش استان چهارمحال و بختیاری، با توجه به بارش برف و لغزندگی معابر، فعالیت آموزشی تمامی مدارس شهرستان‌های کوهرنگ و بن به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.فعالیت آموزشی سایر مدارس استان طبق روال عادی است و در صورت تغییرات جوی اطلاعیه تکمیلی ساعت 6 صبح فردا اعلام می‌شود.

فعالیت مدارس شاهرود و روستاهای حومه با تأخیر آغاز می‌شود

عادل خالقی ثمرین مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سمنان، اظهار داشت: به دلیل بارش برف، برودت هوا و یخ‌زدگی معابر مدارس تمام دوره‌های تحصیلی در شهر شاهرود و روستاهای حومه، فردا دوشنبه 24 بهمن‌ماه از ساعت 9 صبح آغاز می‌شود.

اداره‌کل مدیریت بحران استان زنجان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به پیشنهاد اداره کل آموزش و پرورش و فرمانداران استان به‌ جز شهرستان طارم، مدارس ابتدایی و متوسطه اول و دوم تمامی شهرستان‌ها در شیفت صبح روز دوشنبه 24 بهمن‌ماه به‌صورت غیر حضوری برگزار می‌شود.

همچنین دوره متوسطه دوم در شهرستان ماهنشان و شهرهای زنجان، ابهر و خرمدره به‌صورت حضوری برگزار خواهد شد.

مدارس 4 شهرستان کرمانشاه در نوبت صبح فردا غیرحضوری شد

افشین یگانه مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: تمام مقاطع تحصیلی مدارس چهار شهرستان استان به دلیل بارش برف و سرمای هوا در نوبت صبح فردا دوشنبه 24 بهمن غیرحضوری شد.

وی عنوان کرد: این تعطیلی شامل مدارس شهرستان‌های هرسین، صحنه، کنگاور و سنقر خواهد بود.

یگانه افزود: فعالیت مدارس در زمان تعطیلی به صورت غیرحضوری و در بستر پیام رسان «شاد» ادامه می‌یابد.

مدارس و دانشگاه‌های استان قزوین فردا تعطیل شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، با توجه به به بارش برف، برودت هوا و یخبندان و با مصوبه ستاد مدیریت بحران استان قزوین تمامی مدارس استان قزوین در نوبت صبح روز دوشنبه 24 بهمن‌ماه تعطیل شد.

بنا به اطلاعیه اداره‌کل آموزش و پرورش استان قزوین کلاس‌های درس مدارس استان قزوین در نوبت صبح فردا به صورت غیرحضوری و بر بستر شبکه اجتماعی دانش‌آموزان (شاد) برگزار می‌شود و اجباری هم برای حضور کارکنان و عوامل اجرایی در مدارس وجود ندارد.

همچنین با تصمیم ستاد مدیریت بحران استان قزوین پایگاه‌های سنجش نوآموزان پیش‌دبستانی و بدو ورود به دبستان هم تعطیل شد.

همچنین دانشگاه آزاد اسلامی قزوین هم با صدور اطلاعیه‌ای از تعطیلی کلاس‌های درس این دانشگاه در روز دوشنبه، 24 بهمن‌ماه خبر داد. در اطلاعیه دانشگاه آزاد آمده است: «به علت ادامه برودت هوا و شرایط نامساعد جوی، تمامی کلاس‌های دانشگاه در روز دوشنبه، 24 بهمن تعطیل است. گفتنی است بخش‌های اداری دانشگاه دایر است.»

دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) هم با صدور اطلاعیه‌ای کلاس‌های درس فردا را غیرحضوری و مجازی اعلام کرده است.

ادارات و مراکز آموزشی استان همدان فردا تعطیل شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، به نقل از استانداری همدان، معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار همدان در بخشنامه‌ای به تمامی دستگاه‌های اجرایی اعلام کرد؛ با توجه به بارش برف، برودت هوا و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر ادامه شرایط جوی، تمامی دستگاه‌های اجرایی، سازمان‌ها، نهادها، مؤسسات، بانک‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در سطح استان به استثنای مراکز امدادی، خدماتی، بهداشتی و درمانی در روز دوشنبه 24 بهمن‌ماه به صورت غیرحضوری و دورکار خواهند بود.

مدارس تمام مقاطع تحصیلی (پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه اول، متوسطه دوم) استان کردستان در شهرستان‌های سنندج ـ مریوان ـ دیواندره ـ کامیاران و سروآباد در هر دو شیفت صبح و عصر به صورت غیر حضوری و در بستر فضای مجازی [شبکه شاد] برگزار می‌گردد

به پیشنهاد ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران و با موافقت استاندار کردستان به دلیل بارش برف مدارس تعدادی از شهرستان های استان امروز تعطیل شدند.

به گزارش مهر، با توجه به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی و به پیشنهاد ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران و با موافقت استاندار کردستان به دلیل بارش برف مدارس تمام مقاطع تحصیلی استان کردستان در شهرستان‌های سنندج، مریوان، دیواندره، کامیاران و سروآباد در هر دو شیفت صبح و عصر به صورت غیر حضوری و در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.

همچنین تمام مقاطع تحصیلی روستایی و مدارس پیش دبستانی و ابتدایی در شهرستان‌های بیجار، قروه و دهگلان در هر دو نوبت صبح و عصر به صورت غیر حضوری و در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود.

 

 

 

مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: مدارس آسارا به دلیل بارش برف غیرحضوری شد.

علی حجرگشت در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: مدارس بخش آسارا در نوبت صبح به علت بارش برف غیرحضوری شد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز متذکر شد: در صورت تعطیلی نوبت عصر در دیگر نقاط استان، متعاقباً اطلاع رسانی می‌شود

براساس تصمیم اتخاذ شده مدارس بخش‌های صفاییه، قطور و ایواوغلی به غیر از روستای بله سور علیا در همه مقاطع از روز یکشنبه ۲۳ بهمن باز و آموزش‌ها به صورت حضوری خواهد بود.

در بخش فیرورق با توجه به شرایط مدارس همه مقاطع تحصیلی همچنان تا آخر هفته آینده غیر حضوری و آموزش از طریق شبکه شاد دنبال خواهد شد.

مدارس روستایی بخش مرکزی خوی در همه مقاطع نیز از روز یکشنبه ۲۳ بهمن به صورت حضوری خواهد بود و کادر آموزشی و دانش‌آموزان ملزم به حضور در کلاس درس هستند.

 در بخش مرکزی خوی مدارس مناطق شهری در صورتی که مکان اسکان اضطراری (کمپ اسکان ) و اردوگاه‌ زلزله‌زدگان باشند یا بر اثر زلزله تخریب شده و یا آسیب دیده‌اند، غیر حضوری و آموزش از طریق شبکه شاد و در مدارس ذیل آموزش حضوری است.

مدرسه جهانگیر خویی دوره ابتدایی دخترانه، 

 مدرسه حاج اسداله امید دوره ابتدایی پسرانه، 

 مدرسه حاج اسداله امید2 دوره ابتدایی پسرانه

 مدرسه حاج مختار تکاور دوره ابتدایی، 

 مدرسه خلیج فارس دوره ابتدایی پسرانه، 

 مدرسه شهدای دیزج دیز 1 دوره ابتدایی پسرانه، 

 مدرسه شهدای دیزج دیز 2 دوره ابتدایی پسرانه، 

 مدرسه شهید نصرتی نیا دوره ابتدایی پسرانه، 

 مدرسه شهیدثانی (1) دوره ابتدایی، 

 مدرسه فرزان 1 دوره ابتدایی دخترانه، 

 مدرسه فرزان 2 دوره ابتدایی، 

 مدرسه مرحوم ایران قلی زاده1 دوره ابتدایی پسرانه، 

 مدرسه مرحوم حاج حسن چوبفروش دوره ابتدایی 

فرزانگان، دخترانه، دوره دوم متوسطه

فراهانی، پسرانه، دوره دوم متوسطه

مدنی، پسرانه، دوره دوم متوسطه

حوا یک کلمه، دخترانه، دوره اول متوسطه

همچنین بخوانید

فوری/ مدارس خوی پس از ۲ هفته حضوری شد

زلزله مدارس خوی را غیرحضوری کرد

شهید محمدزاده، پسرانه، دوره‌ اول متوسطه

شهید سیستانی‌زاده، پسرانه، دوره اول متوسطه

 این تصمیم در شرایط موجود اتخاذ شده و تا آخر هفته آینده این فرآیند ادامه دارد ولی در صورت بروز شرایط جدید، تصمیم مقتضی و متناسب با وضعیت اتخاذ و اطلاع رسانی خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان غربی؛ از مدیران و فرهنگیان شاغل در آموزش و پرورش شهرستان خوی درخواست میشود  متناسب با شرایط اعلام شده نسبت به حضور در مدارس و یا آموزش غیر حضوری اقدام کرده و در صورت بروز مشکل، موضوع را به اداره آموزش و پرورش اطلاع دهند.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی