کد مطلب: 24993

تعطیلی مدارس| مدارس| مدارس و آلودگی

اطلاعیه مهم تعطیلی| آخرین خبر از تعطیلی مدارس امروز 27 دی ماه| فردا تعطیل می شود؟؟

امروز به علت تدوام سرما و مدیریت مصرف گاز در کشور ادارات و مدارس برخی از استان‌ها تعطیل شد. اما آیا فردا چهارشنبه 28 دی ۱۴۰۱ تهران تعطیل می‌شود؟

اطلاعیه مهم تعطیلی| آخرین خبر از تعطیلی مدارس امروز 27 دی ماه| فردا تعطیل می شود؟؟

روابط عمومی استانداری تهران در گفتگویی در خصوص وضعیت تعطیلی ادارات فردا گفت: با توجه به وضعیت شاخص آلودگی هوای تهران که اکنون در شرایط قابل قبول قرار دارد، در پایان جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا که امروز برگزار شد با توجه به میزان آلودگی هوا تا این لحظه تصمیمی در خصوص تعطیلی ادارات استان تهران گرفته نشده است. و با بارش برف و باران در مناطق مختلف کشور احتمال تعطیلی ادارات  و بانک ها هنوز مشخص نشده و در زمان مشخص شدن وضعیت اطلاع رسانی می شود.برای چهارمین روز پیاپی مدارس استان تهران غیرحضوری شد. این درحالی است که در 120 روز گذشته دانش آموزان تنها 38 روز به مدرسه رفته و آموزش در روزهای دیگر به صورت غیر حضوری انجام شده است.

گفتنی است که اختلال در برنامه شاد در یکی دو روز گذشته باعث شده تا دانش آموزان نتوانند از آموزش غیرحضوری به خوبی استفاده کنند. وزیر آموزش و پرورش در این خصوص گفته علت اختلال در برنامه شاد استفاده همزمان 3 میلیون دانش آموز از این برنامه است.

بر اساس این گزارش معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران از غیر حضوری شدن مدارس استان تهران برای فردا سه‌شنبه ۲۷ دی‌ماه خبر داد.

مدارس دماوند و فیروزکوه تعطیل شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استان تهران اعلام کرد که فردا 27 دی 1401 تمام مدارس دماوند و فیروزکوه نیز تعطیل هستند.

همچنین کودکستان‌ها هم فردا در استان تهران تعطیل خواهند بود.

امروز به علت تدوام سرما و مدیریت مصرف گاز در کشور ادارات و مدارس برخی از استان‌ها از جمله تهران تعطیل شد. اما آیا فردا یکشنبه 25 دی 1401 تهران تعطیل می‌شود؟

با تدوام سرما در کشور مصرف گاز کشور رکورد زد و به 700 میلیون مترمکعب نزدیک شد. امروز شنبه ادارات، مدارس و دانشگاه‌های برخی از استان‌ها از جمله تهران برای کاهش مصرف گاز تعطیل است. اما آیا فردا یکشنبه 25 دی 1401 تهران تعطیل است؟

هفته گذشته وزیر نفت در مکاتبه‌ای با معاون اول رئیس جمهور برای جلوگیری از خاموشی و قطع سراسری برق و گاز، خواستار تعطیلی روزهای شنبه و یکشنبه شد. مهر در گزارشی نوشت با ورود موج جدید سرما به کشور و افزایش مصرف گاز احتمال تعطیلی تهران در روزهای شنبه و یکشنبه وجود دارد.

تعطیلی تهران به علت مدیریت مصرف گاز

روز گذشته قدرت الله شفیعی، معاون استانداری تهران خبر داد که تمام ادارات و سازمان‌های اجرایی استان تهران با هدف مدیریت مصرف گاز شنبه 24 دی 1401 تعطیل است.

البته بانک‌ها از ساعت 9 تا 13 فعال هستند. ضمن این‌‌که بنا بر اعلام برخی از دانشگاه‌ها امتحانات روز شنبه لغو شد. از جمله این دانشگاه‌ها می‌توان به دانشگاه تهران، تربیت مدرس و شهید بهشتی اشاره کرد.

البته طولی نکشید که ادارات و مدارس برخی از استان‌های دیگر مانند سیستان‌وبلوچستان، البرز، سمنان، قزوین، اصفهان، مازندران، قم، همدان، لرستان و زنجان نیز تعطیل شدند.

فردا یکشنبه تهران تعطیل است؟

در همین حال مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت که روز شنبه سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب ‌غرب وارد کشور می‌شود و موجب بارش برف و باران در استان‌های واقع در غرب و جنوب‌ غرب کشور، استان بوشهر و به تدریج دامنه‌های مرکزی و جنوبی زاگرس می‌شود.

صادق ضیاییان ادامه داد: «با ادامه فعالیت این سامانه بارشی روز یکشنبه 25 دی علاوه بر نقاطی که ذکر شد، در استان‌های اصفهان، زنجان، قم و ارتفاعات البرز در استان‌های مازندران، البرز، تهران، سمنان، خراسان رضوی و خراسان شمالی شاهد بارش هستیم.»

او همچنین گفت: «شدت بارش‌ها در روزهای شنبه و یکشنبه در استان‌های ایلام، چهارمحال و بختیاری، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و برخی مناطق خوزستان، اصفهان و فارس است.» (فارس)

هنوز برای تعطیلی روز یکشنبه 25 دی 1401 تصمیم‌گیری نشده است. اما اگر مبنا را همان تدوام سرما در نظر بگیریم چندان دور از ذهن نیست که فردا هم تعطیل شود.

ضمن این‌که تا کنون بارها پیش آمده که تعطیلی سراسری از سوی مقامات دولتی در واپسین لحظات اعلام می‌شود.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی