کد مطلب: 24936

وام| وام جدید| وام قرض الحسنه

فوری: وام قرض الحسنه جدید برای مردم| وام 50 میلیونی این بانک برای این افراد+ جزییات

مشتریان بانک سپه که مایل به دریافت وام 50 میلیون تومانی طرح «نگین مهر» هستند باید در یکی از شعب این مجموعه سپرده قرض الحسنه افتتاح کنند.

فوری: وام قرض الحسنه جدید برای مردم| وام 50 میلیونی این بانک برای این افراد+ جزییات

وام قرض الحسنه یکی از ترفندهای دنیای اقتصاد برای ایجاد آسایش در زندگی مردم است و امروزه یکی از راهکارهایی است که مردم از آن برای تأمین نقدینگی لازم برای کارهای مختلف خود استفاده می‌نمایند.  وام قرض الحسنه مجموعه‌ای از وام‌ قرض‌الحسنه و تسهیلات بانکی وسوسه‌برانگیز اس. صاحبان مشاغل، زوج‌های جوان، کارآفرینان،‌ مسکن‌جویان و خلاصه هر کسی که قصد ایجاد تحولی در زمینه شغلی، زندگی و تحصیلی خود دارد؛ می‌تواند از وام قرض الحسنه به‌عنوان یک وجه کمکی بهره‌مند شود

خبر مهم برای متقاضیان وام قرض الحسنه

 وام قرض الحسنه

مشتریان بانک سپه که مایل به دریافت وام 50 میلیون تومانی طرح «نگین مهر» هستند باید در یکی از شعب این مجموعه سپرده قرض الحسنه افتتاح کنند.

به گزارش بانک اول  آن دسته از مشتریان بانک سپه که مایل به دریافت وام 50 میلیون تومانی این مجموعه هستند، باید حداقل سه ماه از زمان افتتاح سپرده‌شان بگذرد تا امکان درخواست این تسهیلات را داشته باشند. حداقل میزان سپرده گذاری برای دریافت این وام 500 هزار تومان اعلام شده است. این وام قرض الحسنه بوده و با توجه به میزان ماندگاری سپرده دو یا چهار درصد کارمزد دارد. متقاضیان این تسهیلات باید به بانک ضامن رسمی ارائه دهند. حداکثر مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات 36 ماه اعلام شده است.

با توجه به مبلغ وام، حداکثر نرخ کارمزد و مدت زمان بازپرداخت، مبلغ هر قسط 1 میلیون و 476 هزار و 199 تومان است. کل سود تسهیلات، 3 میلیون و 143 هزار و 173 تومان و مجموع رقم وام و سود آن 53 میلیون و 198 هزار و 173 تومان خواهد بود.

بانک سپه سال 1304 فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون می‌کوشد تا در زمینه جذب سرمایه سرگردان جامعه و سوق دادن آن به سمت فعالیت‌های مولد اقتصادی به منظور تحقق اهداف کلان اقتصاد کشور موثر باشد. در حال حاضر این بانک انواع خدمات شخصی و اصناف و شرکتی را به مشتریان واجد شرایط خود ارائه می‌دهد.

این بانک انواع تسهیلات در قالب طرح‌های مختلف یا به شکل تکلیفی را به مشتریان واجد شرایط پرداخت می‌کند. براساس آخرین آمار روابط عمومی بانک سپه، این مجموعه در دی ماه سال جاری بالغ بر 15 هزار فقره تسهیلات در حوزه کمک ودیعه مسکن، ازدواج، فرزندآوری و خود اشتغالی پرداخت کرده است.

پروانه کسب کشاورزی، به عنوان مدرک معتبر شغلی برای ارائه خدمات به تولیدکنندگان و بهره‌برداران بخش کشاورزی و منابع طبیعی مورد تایید وزارت جهادکشاورزی و بانک کشاورزی خواهد بود.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، پروانه کسب کشاورزی صادر شده توسط اتحادیه‌های صنفی کشاورزی، به عنوان مدرک معتبر شغلی برای ارائه خدمات به تولیدکنندگان و بهره‌برداران بخش کشاورزی و منابع طبیعی مورد تأیید وزارت جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی خواهد بود.

بانک کشاورزی طی ابلاغیه‌ای به مدیریت شعب بانک در استان‌ها ضمن اعلام این خبر تاکید کرده است؛ با عنایت به مکاتبات وزارت کشور و جهاد کشاورزی مبنی بر عدم تأیید استشهادیه‌های محلی تنظیمی با امضای مجاورین و تأیید شورای اسلامی روستا و جهاد کشاورزی در مراجعه به شعب بانک، پروانه کسب کشاورزی به عنوان یکی از مستندات معتبر در کنار سایر مستندات مورد نیاز، راهگشا در تشخیص کشاورزان واقعی و جلوگیری از انحراف منابع بانک و ورود آن به مجاری خارج بخش می‌باشد؛ لذا از این پس، اخذ پروانه کسب دارای اعتبار جز مستندات ضروری در پرداخت کلیه تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای مذکور خواهد بود.

این ابلاغ پیرو ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی و پیگیری‌های سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در برگزاری جلسات هماهنگی مشترک با حضور نمایندگان وزارت جهاد کشاورزی، اتاق اصناف کشاورزی ایران و بانک کشاورزی انجام پذیرفته است.

زمان ثبت نام وام بازنشستگان اعلام شد. وام بازنشستگان مبلغ چندانی ندارد. این وام در سال آینده پرداخت خواهد شد.

ثبت‌نام وام ضروری بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق‌ بازنشستگی کشوری برای سال آینده، از روز شنبه، ششم اسفندماه ۱۴۰۱ آغاز می‌شود و تا ۲۸ اسفندماه ادامه خواهد یافت.

ترکی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از افزایش ۱۰۰ درصدی مبلغ وام ضروری بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق خبر داده و گفته است که با هماهنگی بانک عامل (بانک صادرات) مبلغ وام با افزایش ۱۰۰ درصدی از ۱۵ به ۳۰ میلیون تومان برای سال آینده افزایش یافت.

ثبت‌ درخواست دریافت این تسهیلات برای بازنشستگان و وظیفه‌بگیران متقاضی تحت پوشش صندوق صرفا به صورت اینترنتی امکان‌پذیر است.

براین اساس و به مناسبت اعیاد شعبانیه، امکان ثبت درخواست اینترنتی برای متقاضیان دریافت این تسهیلات همانند گذشته، در درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir از روز شنبه ۶ اسفندماه ۱۴۰۱ تا روز یکشنبه ۲۸اسفندماه ۱۴۰۱ فراهم خواهد بود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین اعلام کرده است که پس از اتمام دوره حدودا یک ماهه ثبت‌نام اینترنتی در اسفندماه امسال، فرآیند بررسی تقاضای بازنشستگان و تعیین واجدین شرایط دریافت وام آغاز خواهد شد تا با هماهنگی بانک عامل، پرداخت تسهیلات ۳۰میلیون تومانی ضروری بازنشستگان در سال ۱۴۰۲ عملیاتی شود.

زمان پرداخت این تسهیلات نیز سال آینده خواهد بود.

نایب رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: پیشنهاد داده‌ایم که رقم تسهیلات را برای سال آینده به ۱۰هزار میلیارد تومان برسانند که اگر این رقم نهایی شود، امکان آن وجود دارد که به ۵۰۰ هزار نفر ۲۰ میلیون تومان پرداخت شود. البته احتمالا ارزش این وام ۲۰ میلیون تومانی حتی به پای ارزش وام ۱۲ میلیون تومانی امسال نخواهد رسید.

نایب رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: پیشنهاد داده‌ایم که رقم تسهیلات را برای سال آینده به ۱۰هزار میلیارد تومان برسانند که اگر این رقم نهایی شود، امکان آن وجود دارد که به ۵۰۰ هزار نفر ۲۰ میلیون تومان پرداخت شود. البته احتمالا ارزش این وام ۲۰ میلیون تومانی حتی به پای ارزش وام ۱۲ میلیون تومانی امسال نخواهد رسید.

به گزارش بانک اول علیرضا حیدری (نایب رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری) با انتقاد از سیاست‌های اقتصادی دولت و نحوه‌ی بودجه‌ریزی گفت: ما نگران وضعیتِ قیمت‌ها در سال ۱۴۰۲ هستیم. تا چند وقت پیش از ذخیره‌ی دارویی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده بود استفاده می‌کردیم، اما با حذف ارز ۴۲۰۰ داروسازان مجبور شدند مواد اولیه را با ارز جدید وارد کنند که این رقم چیزی حدود ۶ تا ۷ برابر قیمت‌های سال گذشته است. بنابراین یکی از بزرگترین مشکلات ما در سال آینده مشکل درمان و دارو است. البته همین امروز هم نشانه‌هایی از این مشکلات خود را نمایان کرده است؛ به طور مثال، داروی بیماران خاص گیر نمی‌آید و یا اگر هم گیر بیاید بسیار گران است و ما مراجعات مکرر در اعتراض به این وضعیت داریم. 

وی گفت: اعتبار درمانی که برای بودجه ۱۴۰۲ در نظر گرفتند چیزی حدود ۱۱۲ تا ۱۱۴هزار میلیارد تومان است که این بودجه با قیمت‌های امروز می‌تواند پوشش درمانِ ناقص ما را تأمین کند و اگر قیمت‌ها در سال آینده افزایش یابد کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد. 

حیدری گفت: بودجه پیشنهادی سال ۱۴۰۱ سازمان در حوزه‌ی درمان حدود ۷۰هزار میلیارد تومان بود اما وقتی ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کردند، این بودجه به ۸۳هزار میلیارد تومان رسید و چیزی حدودی ۱۷درصد در نیمه‌ی دوم سال افزایش یافت بدون آنکه منابعی برای آن تعریف شده باشد. همین امروز بسیاری از طرف قراردادهای تأمین اجتماعی مطالبات گذشته‌ی خود را دریافت نکرده‌اند چون منابع سازمان برای پرداختِ نقدی کافی نیست. 

وام قرض الحسنه

نایب رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: بخشی از منابع سازمان نقدی و بخشی نیز تعهدی است. در سال جاری، دولت برای پرداخت بخشی از بدهی خود، پتروشیمی شازند را واگذار کرد که چیزی حدود ۹۰هزار میلیارد تومان بود، این منابع تعهدی است و نه نقدی. حدود ۳۵درصد از بودجه سازمان تأمین اجتماعی تعهدی است و حدود ۶۰ تا ۶۵درصد آن نقدی و از محل وصول حق بیمه تأمین می‌شود اما این منابع نقدی کافی نیست. 

وی بیان کرد: وقتی منابع نقدی به اندازه‌ی کافی وجود نداشته باشد، این سازمان دست به اقداماتِ خطرناکی می‌زند؛ از جمله فروش اوراق با نرخ ۳۰درصد و فروش اموال و ذخایر. چرا این اتفاق می‌افتد؟ برای اینکه دولت حاضر نیست بپذیرد که به تامین اجتماعی بدهکار است. 

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری بیان کرد: سازمان تأمین اجتماعی برای سال آینده چیزی حدود ۶۴۵هزار میلیارد تومان بودجه بسته که البته این رقم هنوز مصوب نشده است. از این رقم چیزی حدود ۴۲۰هزار میلیارد تومان در حوزه‌ی مستمری و حقوق خرج می‌شود که اگر این را معیار قرار دهیم، سازمان تأمین اجتماعی باید ماهانه چیزی حدود ۳۸ میلیارد تومان مستمری پرداخت کند. 

حیدری بیان کرد: برای سال ۱۴۰۲ تعهد دولت به سازمان ۲۱۲ هزار میلیارد تومان است که اگر دولت این تعهد را پرداخت نکند، سازمان تأمین اجتماعی برای پرداخت مستمری و درمان مشکل پیدا می‌کند. نمی‌توان به سادگی از وزنِ این تعهدات دولت به سازمان تامین اجتماعی گذشت و ما تعجب می‌کنیم که چرا سازمان برنامه و بودجه، دولت و مجلس این موضوعات را نادیده گرفته‌اند و به آن اشراف ندارند. 

این کارشناس مسائل اقتصادی تصریح کرد: بسیاری از نهادهایی که ارتباطی با وظایف حاکمیتیِ دولت ندارند، هزاران میلیارد از دولت بودجه می‌گیرند و هر سال هم بالاترین نرخِ افزایش بودجه را به خود اختصاص می‌دهند اما سازمان تأمین اجتماعی که مسئول حفظ امنیتِ اجتماعی ۵۰درصد از اعضای جامعه است، از بودجه محروم می‌ماند. 

حیدری گفت: نگرانی ما برای سال آینده جدی است؛ ما به دنبالِ افزایشِ حبابی حقوق نیستیم. وقتی نرخ تورم روی عدد ۵۰ – ۶۰ درصد است و قیمت‌ها روز به روز بالا می‌رود قدرت خرید پایین می‌آید. ما متهم می‌شویم که قدرتِ خریدی که بر اثر افزایش دستمزد به کارگر و بازنشسته می‌دهیم باعث افزایش نرخ تورم می‌شود، این استدلال غلطی است. 

وی افزود: سبد کارگران و بازنشستگان هر سال کوچکتر می‌شود؛ امروز خیلی از اقلام از سبد آن‌ها حذف شده است. کارگران و بازنشستگان به تدریج فقیرتر می‌شوند و آن وقت حقوق آنها را مهم‌ترین عامل افزایش نرخ تورم می‌دانند و براساس این استدلال غلط تصمیم‌گری می‌کنند. 

این کارشناس مسائل اقتصادی تصریح کرد: تورم، دادنِ مالیات از جیب فقرا به اغنیا است. کسری بودجه یکی از عوامل مهم افزایش نرخ تورم است. علت فقیر شدنِ ما دولت است و نباید به دنبال مقصری دیگر گشت. 

حیدری در بخش دیگری از صحبتهایش در خصوص اعتبار پرداخت تسهیلات به بازنشستگان گفت: در سال ۱۴۰۱ عدد تسهیلات ۵هزار میلیارد تومان بود که اگر این اعتبارات به طور کامل پرداخت می‌شد، حدود ۴۰۰هزار نفر باید وام ۱۲ میلیون تومانی می‌گرفتند، اما به دلیل اینکه تفاهم‌نامه با بانک رفاه دیر امضا شد و منابع به حد کفایت تأمین نشد، فکر می‌کنم این وام به ۲۵۰هزار نفر هم نرسید. 

وی گفت: پیشنهاد داده‌ایم که رقم تسهیلات را برای سال آینده به ۱۰هزار میلیارد تومان برسانند که اگر این رقم نهایی شود، امکان آن وجود دارد که به ۵۰۰ هزار نفر ۲۰ میلیون تومان پرداخت شود. البته احتمالا ارزش این وام ۲۰ میلیون تومانی حتی به پای ارزش وام ۱۲ میلیون تومانی امسال نخواهد رسید. 

حیدری در پایان گفت: ما منتظر تصویبِ بودجه سازمان تأمین اجتماعی هستیم؛ اما به نظر من با این اعداد و ارقام و با این افزایش‌ها مشکلات حل نخواهد شد و دلیل این وضعیت سیاستهای غلط اقتصادی است.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

تبلیغات متنی