کد مطلب: 32047

تست شخصیت شناسی | تست شخصیت شناسی و روانشناسی

تست شخصیت | کدوم شکل تو رو بیشتر می‌ترسونه؟ تا بزرگترین ترست تو زندگی رو بگم

از کدام یک از چهار شکل زیر حس بد بیشتری می‌گیرید؟ همین شکل پاسخ تروماهای کودکی شما را در خود پنهان کرده‌است.

تست شخصیت | کدوم شکل تو رو بیشتر می‌ترسونه؟ تا بزرگترین ترست تو زندگی رو بگم

تفسیر تست شخصیت نوع ترومای دوران کودکی

شکل ۱: ترس از پس زده شدن

اگر انتخاب شما شکل شماره ۱ بود، گویی شما انتظار افکار منفی را از دیگران دارید و همین انتظار باعث شده تا در موارد بسیاری بی دلیل نسبت به دیگران حالت تدافعی داشته‌باشید. حتی با اینکه تعداد زیادی از انسان‌های زندگیتان، شما را دوست دارند اما گرفتن و پس دادن این احساسات برای شما کار سختی است. همچنین شما محبت و علاقه خود را بیشتر از طریق کلام ابراز می‌کنید تا لمس فیزیکی.

شما می‌توانید باعث به وجود آمدن احساسات عمیقی در دیگران شوید اما احساسات شدید شما را دستپاچه می‌کند و همین امر باعث می‌شود تحمل و ماندن در رابطه طولانی مدت برای شما سخت باشد و بی دلیل بدترین چیزها را از سمت شریک عاطفی خود پیش‌بینی می‌کنید و با او برخورد ناملایمی دارید.

شکل ۲: ترس از رها شدن

اگر شکل شماره ۲ به شما حس بدی داد، گویی شما ترسی همیشگی از رها شدن و جا ماندن دارید که باعث می‌شود موقعیت‌هایتان به دلیل عزت نفس پایینی که دارید، از دست بروند. شما همیشه نوعی حس اضطراب و آسیب‌پذیری همیشه همراه شما است که باعث می‌شود شما از خود واقعیتان متفاوت عمل کنید و بیش از حد در حق بقیه لطف کنید و باعث به وجود آمدن توقعی همیشگی در آن‌ها شوید. این تمایلات شما همچنین باعث تقویت خود سرزنش‌گری در شما می‌شود که باعث شده همه چیز را بیش از حد تحلیل کنید و تلاش کنید که همیشه برای دیگران خوب و کافی باشید. از سوی دیگر، دستاوردهای شما دیگر شما را زیاد خوشحال نمی‌کند و حس خوبی نسبت به خود و پیشرفت‌هایی که کرده‌اید ندارید و خود را کوچک‌تر از حد معمول می‌پندارید.

شکل ۳: ترس از بی عدالتی و ظلم

اگر این شکل را انتخاب کردید، ممکن است درد مزمنی همواره در کمر و سینه شما به همراه خستگی و فرسودگی روانی زیاد برای شما آشنا باشد. آشفتگی احساسی یکی از همراهان همیشگی شماست. شما یک لحظه آرام و امیدوار نسبت به زندگی هستید و لحظه‌ای دیگر از زندگی خسته و ناامیدید. برای شما چسبیدن به یک مسیر و تمرکز روی هدف سخت و دشوار است و مدام این حس را دارید که همیشه در یک جنگ دائمی با زندگی هستید. معمولا شما آرامش ذهنی ندارید و مدام منتظر این هستید که دردسر جدیدی برایتان پیش بیاید یا مدام احساس می‌کنید کار نکرده و یا عقب‌افتاده‌ای دارید که باید انجام دهید.

شکل ۴: ترس از خیانت

کسانی که خیانت را تجربه کرده‌اند، معمولا این شکل را انتخاب می‌کنند. این افراد معمولا با تشخیص، ابراز و مدیریت احساساتشان مشکل دارند و بیشتر معده و روده آن‌ها دچار مشکل و درد می‌شود. شما ممکن است دنیایی خیالی برای خودتان ساخته‌باشید تا از دنیای واقعی و تهدیدهای واقعی فرار کنید و نسبت به شریک‌های عاطفی بعدیتان هم وابستگی زیاد و دردسرسازی خواهید داشت. جدایی نیز برای شما کار بسیار سختی است چون مدام این احساس را دارید که به خاطر چیزی یا کسی قرار است نادیده‌ گرفته‌شده و ترک شوید.

 

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی