کد مطلب: 24868

هواشناسی|هواشناسی امروز| هواشناسی فردا

خبر مهم: آلودگی هوا در این استان ها| هشدار جدی و مهم به گروه های حساس

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند.

خبر مهم: آلودگی هوا در این استان ها| هشدار جدی و مهم به گروه های حساس

سازمان هواشناسی از تشدید آلودگی هوای تهران و کرج تا حد «بسیار ناسالم» خبر داد و به شهروندان هشدار داد که از تردد غیرضروری خودداری کنند.

سازمان هواشناسی اعلام کرد: آلودگی هوای کلان‌شهرها تا ۴ روز آینده ادامه دارد.

سازمان هواشناسی اعلام کرد: در برخی نقاط نوار شرقی کشور وزش باد به نسبت شدید خواهیم داشت که ممکن است با خیزش گرد و خاک هم همراه باشد.

همچنین در جنوب فارس و بوشهر و برخی نقاط استان‌های ساحلی خزر افزایش ابر و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

در چهار روز آینده ماندگاری هوای سرد در اغلب نقاط کشور ادامه دارد و این موجب افزایش آلاینده‌های جوی و آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت می‌شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زرد از عدم وزش باد قابل ملاحظه و ماندگاری و انباشت آلاینده‌های هوا به‌ویژه ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون از جمعه تا صبح شنبه (۱۶ تا ۱۷ دی) خبر داد.

این شرایط جوی در مناطقی همچون تهران ،بهارستان ،قدس ،ورامین اسلامشهر ،پاکدشت، پیشوا، ری، شهریار، رباط کریم و ملارد پیش‌بینی می‌شود.

در اثر این مخاطره با توجه به کاهش دمای شبانه و رطوبت نسبی بالا، به دنبال آن ماندگاری آلودگی هوا، کاهش کیفیت هوا در مناطق شهری پرتردد در حد ناسالم برای گروه‌های حساس به‌ویژه کودکان، بیماران قلبی، عروقی و ریوی دور از انتظار نیست.

اداره کل هواشناسی استان برای جلوگیری از آسیب‌ها و مخاطرات کاهش ترددهای غیر ضروری به‌ویژه سالمندان، کودکان بیماران قلبی، عروقی و ریوی، پرهیز از فعالیت‌های ورزشی در فضاهای باز و مدیریت منابع آلاینده ثابت و متحرک را توصیه می‌کند.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم برای مواجهه با پدیده‌ای جوی را داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  اخبار از پلیکان

  آخرین اخبار

  اخبار روز سایر رسانه ها

   اخبار از پلیکان

   تبلیغات متنی