کد مطلب: 23944

جزئیاتی از قطعنامه پایانی راهپیمایی کشور در پی حادثه تروریستی در شیراز

در قطعنامه پایانی راهپیمایی سراسری کشور در محکومیت حمله تروریستی در حرم شاهچراغ شیراز با تاکید بر حفظ وحدت ملی، قومی و مذهبی، آمده است: جنایت به شهادت رساندن جمعی از فرزندان این مرز و بوم حجت را بر همه تمام کرده و راه هرگونه عذرو بهانه‌ای را بسته و از خواص جامعه می‌خواهیم با اهتمام به جهاد تبیین با تمام وجود به روشنگری پرداخته وتوطئه‌های تبلیغاتی دشمن را خنثی کنند.

جزئیاتی از قطعنامه پایانی راهپیمایی کشور در پی حادثه تروریستی در شیراز

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، متن این قطعنامه به شرح زیر است:

و سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ 

این روزها ایران اسلامی شاهد اتفاقات تلخ وناگواری بوده که بیانگر عمق کینه استکبار جهانی و مزدورانش از نظام اسلامی ومردم بیدار وهمیشه درصحنه است.

ملت بزرگ وصبور ایران اسلامی طی روزهای اخیر مورد هجمه‌ی وحشیانه دشمنان و درمعرض جنگ ترکیبی زخم خوردگان از نظام اسلامی قرار گرفته  است.

حمله به نوامیس مردم، آتش زدن اموال عمومی و خصوصی، به شهادت رساندن حافظان امنیت و بی حرمتی به ساحت مقدس کلام الله مجید و هتک حرمت مساجد و اماکن و مشاهد شریفه  گوشه‌ای از اقدامات پلیدی است که از سر استیصال، توسط مزدوران استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل صورت گرفته و بی گمان هریک از این ها، گناه نابخشودنی است که قطعاً توسط مردم غیرتمند و جوانان برومند کشورمان بی‌پاسخ نخواهد ماند. 

گناه عظیم و اقدام پلید حمله به بارگاه ملکوتی و قدسی حضرت احمد بن‌موسی علیهما السلام و جنایت هولناک به شهادت رساندن جمعی از زائران مظلوم این حرم مطهر نزد هر انسان آزاده محکوم و ننگ ابدی را برای عاملان و زمینه سازان این اقدام تروریستی در پی خواهد داشت.

ما امروز ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های والای حضرت امام خمینی (رحمت الله علیه) و مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) و شهدای عزیز و گرانقدر، موافقت خود را با موارد زیر با ندای رسای «الله اکبر ـ خامنه‌ای رهبر» اعلام می‌کنیم:

۱_جنایتی که درحرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) در شیراز رخ داد؛ قطعه‌ای از نقشه‌ی شوم مستکبران علیه ملت بزرگ ایران و مکمل اغتشاشات و آشوب‌های اخیر است.

ما این جنایت سخیف و شهادت زوار مظلوم و بی دفاع رابه شدت محکوم کرده وخواستار اشد مجازات برای عوامل پیدا و پنهان و زمینه سازان این جنایت وحشیانه هستیم.

۲_آنانی که طی هفته‌های اخیر با تحریکات خود زمینه ساز و مشوق فتنه گران شدند؛ دستانشان در خون بیگناهان و گام‌هایشان در مسیر آماده سازی این جنایت خونبار بوده و ملت مقتدر ایران هرگز آنها را نخواهند بخشید و مسئولین قضایی باید طبق قانون با آنان برخورد نمایند.

۳- ضمن تاکید بر وحدت ملی، قومی و مذهبی و تشکر از سعه‌ی صدر مسئولان محترم نظام اسلامی و نیروهای حافظ نظم و امنیت دربرابر فتنه‌گران، اعلام می‌کنیم دیگر  صبر و تحمل دربرابر اقدامات این عمال بیگانه جایز نیست و از دستگاه قضایی و مسئولان حافظ نظم وامنیت می‌خواهیم بدون کمترین ملاحظه، با قاطعیت با عوامل اصلی فتنه اخیر و شکاف آفرینان در حریم وحدت ملی برخورد قانونی نمایند. 

۴- ما متهم اصلی این جنایت‌ها را حکومت مستکبر و روبه زوال آمریکا ورژیم منحوس صهیونیستی و حکام دست نشانده منطقه‌ای استکبار (مثلث عبری-عربی- غربی) می‌دانیم یقیناً این حکام زورگو و جنایتکار خاصه حاکمان سرسپرده منطقه تاوان جنایات سنگین خود را خواهند پرداخت.

۵_سنگر تعلیم و تربیت و دانشگاه دارای تقدس بوده و دانشجویان و دانش‌آموزان عزیز آینده سازان کشور و مایه افتخار ما هستند از آنان می‌خواهیم همچون گذشته ادامه دهندگان راه امام راحل و شهدای عزیز و تحقق بخش رهنمودهای مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب بوده و توطئه‌های شوم عمال استکبار و فتنه گران مزدوررا خنثی سازند.

۶_ درطول این ایام، فتنه‌گران سعی کردند به ساحت نورانی ولایت، این رکن رکین اسلام و قوام و دوام نظام و کشور جسارت کنند، ما امروز ضمن تجدید پیمان با حضرت ولی عصر(عج) با تمام وجود اعلام می‌کنیم دست از نائب برحق ایشان نخواهیم کشید و همچنان استوار و پابرجا، گوش به فرمان منویات و رهنمودهای راهگشا و هدایت‌های داهیانۀ معظم‌له، تا پای جان و آخرین نفس بوده و از ولایت و ایران قوی و مستقل و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی و اعتقاداتمان در برابر هجمۀ شوم دشمنان دفاع خواهیم کرد.

۷-جنایت به شهادت رساندن جمعی از فرزندان این مرز و بوم حجت را بر همه تمام کرده و راه هرگونه عذرو بهانه‌ای را بسته و از خواص جامعه می‌خواهیم با اهتمام به جهاد تبیین با تمام وجود به روشنگری پرداخته وتوطئه‌های تبلیغاتی دشمن را خنثی کنند و با صدای رسا اعلام می‌کنیم در ایامی که باورها و مقدسات ملعبه دست بیگانه پرستان می‌شود؛ سکوت هر مسلمان خیانت است به قرآن و نزد خدای بزرگ نابخشودنی است.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

تبلیغات متنی