کد مطلب: 23920

دلار صعودی شد / وضعیت جدید در بازار طلا

با افزایش ارزش دلار، قیمت طلا در روز پنجشنبه کاهش یافت و حمایت از انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو آمریکا ممکن است سرعت افزایش نرخ بهره خود را پس از نوامبر کاهش دهد، خنثی کرد.

دلار صعودی شد / وضعیت جدید در بازار طلا

به گزارش سایت خبر سراسری به نقل از خبرآنلاین، هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۳ دلار و ۶۶ سنت ارزان شد و هزار و ۶۶۳ دلار و ۶ سنت قیمت خورد.

قیمت طلا تحت فشار بازگشت قوی شاخص دلار و برخی داده های اقتصادی خوش بینانه ایالات متحده قرار گرفته است.

شاخص دلار ۰.۶ درصد افزایش یافت و باعث شد که شمش برای خریداران خارجی جذابیت کمتری داشته باشد. طلا همچنین به عنوان یک ذخیره امن ارزش با دلار رقابت می کند.

داده ها نشان داد که رشد اقتصادی ایالات متحده در سه ماهه سوم در بحبوحه کاهش مداوم کسری تجاری، بیش از حد انتظار بازگشته است. با این حال، نرخ بهره تهاجمی فدرال رزرو باعث افزایش مخارج محدود مصرف کننده می شود.

سرمایه گذاران همچنین از افزایش نرخ بهره دیگر از سوی بانک مرکزی اروپا بهره بردند، که هزینه های استقراض را با سریع ترین سرعت ثبت شده افزایش می دهد و افزایش های بیشتر تقریباً قطعی است.

انتظار می‌رود که نشست نوامبر فدرال رزرو ۷۵ واحد افزایش نرخ بهره را ارائه دهد و دسامبر احتمالاً همینطور خواهد بود.

اکثریت اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز ۱۷ تا ۲۴ اکتبر افزایش ۵۰ واحدی دیگر را در دسامبر پیش بینی کردند. افزایش نرخ بهره آمریکا هزینه فرصت نگهداری شمش با بازده صفر را افزایش می دهد.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

تبلیغات متنی