کد مطلب: 28418

بهترین جایگزین های آزمون آیلتس را بشناسید

می دانیم که آزمون آیلتس یکی از مهم ترین آزمون‌های زبان برای دریافت ویزای تحصیلی و کاری است، و افرادی که قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در کشورهای دیگر مانند بریتانیا، استرالیا، کانادا ، نیوزیلند و... را دارند به نمره قبولی این آزمون احتیاج دارند. اما در این مقاله ما به دنبال راه‌های جایگزینی برای این آزمون می‌گردیم تا متقاضیانی که شرایط شرکت در آزمون آیلتس را ندارند بتوانند از آزمون‌های دیگری استفاده کنند.

بهترین جایگزین های آزمون آیلتس را بشناسید

 

 

آزمون تافل

مدرک تافل در بسیاری از دانشگاه‌ها در سراسر دنیا معتبر است و آن را باید رقیب آزمون آیلتس دانست. این آزمون به سه مدل برگزار می‌شود کاغذی(PBT)، کامپیوتری(CBT) و آنلاین (iBT ). آزمون آنلاین 4 ساعته برگزار می‌شود که از 4 بخش 60 دقیقه‌ای تشکیل شده و به ارزیابی چهار مهارت اصلی می‌پردازد.

نمره قبولی در آزمون تافل به طور متوسط 88 است ولی نمرات بالاتر از 95 شانس بیشتر دارند و نمره 75 تا 95 معادل نمرات 6.5 تا 7 آیلتس می‌باشد .

 

 

آزمون PTE

این آزمون هم مانند دو آزمون دیگر دارای مدرک معتبری است به خصوص در کشور استرالیا و به این دلیل که برای ارسال نمره عملکرد سریع تری نسبت به آیلتس دارد اخیرا مورد توجه متقاضیان زیادی قرار گرفته. هزین این آزمون مانند آیلتس و تافل در سراسر جهان یکسان نیست و در هر کشور قیمت‌های متفاوتی دارد.

مدت زمان برگزاری آزمون PTE سه ساعت است که در این زمان هر چهار مهارت را ارزیابی می‌کنند. همچنین مدرک قبولی این آزمون در کشورهای ایالت متحده آمریکا به سرعت در حال افزایش است. این آزمون به صورت جنرال از دو بخش شفاهی و کتبی تشکیل شده و مدرک جنرال آزمون PTE برعکس مدارک آزمون آیلتس و یا آزمون PTE آکادمیک که دو ساله است، دائمی می‌باشد.

 

 

آزمون دولینگو

آزمون دولینگو یا همان (Duolingo English Test :DET) یک آزمون تطبیقی است که به آن (Adaptive) می گویند که مبتنی به کامپیوتر است و میزان مهارت شما را ارزیابی می‌کند. شاید برایتان سوال پیش بیاید که تطبیقی یا (Adaptive) بودن این آزمون به چه معناست، در ادامه به این سوال شما پاسخ خواهیم داد.

 

 

 

 

تطبیقی یا Adaptive بودن آزمون دولینگو (Duolingo)

تطبیقی بودن این آزمون به این صورت است که در صورت پاسخ دادن به سوالات آسان، این سوالات به مراتب برای شما سخت و سخت‌تر می‌شوند، و اگر سوالی را اشتباه جواب دهید باز سوال بعدی برای شما آسان خواهد بود و دوباره رو به سختی می‌رود. به همین دلیل این آزمون نسبت آزمون‌های سنتی دیگر، مهارت های شما را به طور دقیق‌تری ارزیابی می‌کند.

حتما تا اینجا از آزمون دولینگو خوشتان آمده و به دنبال راه های شرکت در این آزمون هستید، پس با ما همراه باشید تا راه کارهای شرکت در این آزمون و نحوه برگزاری آن را برای شما توضیح دهیم.

 

 

چگونه برای آزمون دولینگو (Duolingo) آماده شویم؟

آزمون دولینگو نیز مانند آزمون‌های دیگر که درباره شان صحبت کردیم هر چهار مهارت خواندن نوشتن شنیدن و صحبت کردن شما را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

بهتر است قبل از شرکت در این آزمون از منابع دیگری مانند فیلم و پادکست استفاده کنید چون ممکن است این سوالات نسبت به آزمون‌های قبلی سخت‌تر و جدیدتر باشند و همچنین می‌توانید تست‌هایی که در سایت دولینگو بارگزاری شده را بزنید تا با انواع سوالات آشنا شوید.

ولی این آزمون آزمایشی از زمان کمتری برخوردار است و نمره آن رسمیت ندارد.

 

 

منابع آزمون دولینگو(Duolingo)

شاید بپرسید برای اینکه بخواهم در این آزمون نمره بالایی بگیرم باید از چه منابعی استفاده کنم؟ در ابتدا در جریان باشید که این آزمون مانند آیلتس و تافل در هر مراکز آموزشی مرجعی برای دریافت پذیرش شغلی و یا تحصیلی ندارد. پس بهتر است از همین منابعی که در ادامه برای شما آورده‌ایم استفاده کنید:

  • برای افزایش دانش گرامر خود استفاده از کتاب Grammar in Use

  • برای تقویت شنیداری خود به داستان‌های کوتاه گوش دهید که بهتر است در سطوح 4 و 5باشد

  • برای تقویت صحبت کردن خود از کتاب‌های اسپیکینگ که در بازار موجود است استفاده کنید که بهتر است برای سطح 2 آزمون آیلتس باشد.

  • و همچنین موسسه زبان دهخدا جزوات و منابعی را برای شرکت در این آزمون برای شما فراهم کرده که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

 

دوره های آمادگی آزمون دولینگو در موسسه دهخدا

موسسه زبان دهخدا یکی از اولین موسسات در زمینه آموزش تکنیک‌های مختلف آزمون دولینگو به حساب می‌آید. و شما به راحتی می‌توانید با تماس با مشاورین ما وقت تعیین سطح بگیرید، توجه داشته باشید که تعیین سطح در موسسه دهخدا برای آزمون دولینگو به صورت رایگان انجام می‌شود. بعد از تعیین سطح، مشاورین ما شما را در کلاس مناسب شما قرار می‌دهند.

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    تبلیغات متنی