کد مطلب: 28203

چگونه تیتر جذاب بنویسیم ؟ با این فنون یک تیتر جذاب برای آگهی تبلیغات خود بنویسید!

چرا وقت زیادی صرف تولید مطالب با کیفیت می‌کنید، اما برای نوشتن یک تیتر جذاب و متناسب کمی فکر نمی‌کنید؟ در واقع، اگر تیتر کافیاً جذاب نباشد، شاید هیچ کسی علاقه‌مند نشود که متن را بخواند. با این حال، یک تیتر مناسب، به جز جلب توجه و ترغیب به خواندن، می‌تواند هیجان زا و کنجکاوی برانگیز باشد و خواننده را به خواندن محتوا جذب کند. به عنوان مثال، همانند تریلر فیلم، تیتر می‌تواند علاقه‌مندی را برانگیزد و خواننده را به دیدن یا خواندن بقیه مطلب تشویق کند. به طرف دیگر، یک تیتر نامناسب ممکن است خسته‌کننده باشد و خواننده را از خواندن ادامه‌ی متن باز دارد. برای جلوگیری از این موضوع، حتماً اصول و قوانین نوشتن تیتر مناسب را در نظر داشته باشید.

چگونه تیتر جذاب بنویسیم ؟ با این فنون یک تیتر جذاب برای آگهی تبلیغات خود بنویسید!

 

آیا با روش‌ های نوشتن تیتر جذاب آشنا هستید؟ چقدر یک عنوان جذاب در جذب مخاطب تأثیرگذار است؟ اگر قصد نوشتن رپورتاژ آگهی دارید؛ بهتر است تا انتهای این متن همراه ما باشید تا شما را با اصول تیتر نویسی آشنا کنیم.

چه اصولی را برای تیتر نویسی جذاب رعایت کنیم؟

 

به طور کلی از بین تمام افرادی که تیتر محتوای شما را می‌خوانند، تنها 20 درصد، مقاله را خواهند خواند. به یاد داشته باشید که چه برای نوشتن یک ایمیل تبلیغاتی باشد یا نگارش پست‌های وبلاگ، نوشتن رپورتاژ آگهی، کتاب‌های الکترونیکی یا متن وبینار‌ها، شما به یک تیتر قدرتمند و جذاب نیاز دارید تا مخاطبان هدف خود را جذب کنید.

برای خرید رپورتاژ آگهی با بهترین قیمت کافیست از پلتفرم رپورتاژ تسمینو استفاده نمایید

از طرفی نوشتن عناوین برای مقالات آنلاین کمی پیچیده هستند؛ در واقع آن‌ها در عین حال که باید با کلمات کلیدی و اصول سئو سازگار باشند، همچنین باید منحصر‌به‌فرد و از ایده‌های خلاقانه برخوردار باشند تا نتیجه نهایی، عناوینی فوق‌العاده قابل کلیک و جذاب از کار درآید.

اما چگونه می‌توانید مخاطبان را وادار به خواندن آنچه می‌نویسید، کنید؟ همه چیز به نوشتن تیتر جذاب بر می‌گردد. عناوین جذاب مهم هستند؛ زیرا اولین چیزی بوده که افراد هنگام یافتن مقاله می‌بینند، حتی قبل از اینکه مطالب شما را بخوانند. اگر می‌خواهید توجه خوانندگان را جلب کنید و ترافیک ارگانیک سایت خود را افزایش دهید، مهم است که بدانید چگونه برای وبلاگ‌ها و مقالات، عناوین تأثیرگذار بنویسید. اگر مطمئن نیستید که چگونه برای وبلاگ‌ها، عنوان بنویسید، یا می‌خواهید مهارت‌های تیتر نویسی خود را بهبود ببخشید، در ادامه این متن همراه ما شوید تا مهم‌ترین اصول تیتر نویسی را بیان کنیم.

 

1- از اعداد، ارقام و فهرست‌ها استفاده کنید

شروع تیتر با یک عدد به برجسته‌تر شدن عنوان شما کمک می‌کند. همان‌طور که چشم انسان به سمت رنگ‌های متضاد کشیده می‌شود؛ به طور طبیعی نیز به سمت اعدادی که در کنار متن قرار گرفته‌اند، جذب خواهد شد. در واقع، اشاره به یک لیست یا فهرست در عنوان، به خوانندگان ایده واضح‌تری از آنچه در مقاله شما وجود دارد، می‌دهد. به عنوان مثال، تیتر «10 روش عالی برای نوشتن تیتر جذاب» در یک نگاه به شما نشان می‌دهد که برای نوشتن رپورتاژ آگهی مؤثر و جذب مخاطب می‌توانید از این روش‌های تیتر نویسی استفاده کنید.

چند کلمه برای نوشتن تیتر‌های فهرست‌وار:

• دلایل

• راه‌ها

• نکات

• ترفند‌ها

• اسرار

• ایده‌ها

• تکنیک

• استراتژی‌ها

• حقایق

• مواد و روش‌ها

• آمار

2- اشاره به متن مقاله داشته باشد

به طور کلی از نوشتن تیتر‌های رازآلود و بی‌ربط به آنچه در متن است، پرهیز کنید. شما نمی‌توانید بدون دادن سرنخی در عنوان، مخاطب خود را از آنچه در پست وبلاگ قرار داده‌اید، مطلع کنید. عنوان پست وبلاگ شما باید به وضوح، آنچه را که در مقاله خود دارید، بیان کند. هیچ‌کس قرار نیست روی یک عنوان مبهم کلیک کند؛ به عنوان مثال:

• تیتر بد: یک آهنگ بنویس

• تیتر خوب: چگونه آهنگ خود را بسازیم؟

3- ارزش خود را نشان دهید

به‌نوعی، عنوان باید خیلی ظریف و دقیق به خوانندگان با کلمات توضیح دهد که چرا مقاله شما ارزش خواندن دارد. به تیتر «یک عنوان جذاب در چند دقیقه بنویسید» دقت کنید. این تیتر، نوید یک راه سریع و احتمالا آسان برای نوشتن یک محتوای عالی و با کیفیت بالا را می‌دهد. در واقع به نظر می‌رسد، ارزش کلیک‌کردن و خواندن بیشتر در مورد آن را دارد. قول دادن به نتیجه دلخواه (عنوان جذاب) در یک بازه زمانی معین (دقیقه)، یک استراتژی کلاسیک نوشتن تیتر برنده است. نکته کلیدی این است که ثابت کنید مفید هستید و اطلاعات ضروری را به مخاطب خود ارائه می‌دهید.

4- از حس بی‌اعتمادی، استفاده کنید!

ما انسان‌ها اغلب به دنبال این هستیم که در مورد فریب‌کاری، دست‌کاری یا تقلب در محصولات یا فعالیت دیگران مطلع شویم. از این حس بی‌اعتمادی نسبت به موضوعات مختلف می‌توانید به طرز هوشمندانه‌ای در نوشتن تیتر‌های جذاب کمک بگیرید.

نمونه‌های تیتر نویسی:

• 6 دروغ که فروشنده اتومبیل سعی می‌کند به شما بگوید!

• آسیب آفتاب بد است، اما آیا استفاده از ضدآفتاب بدتر است؟

 

5- به آموزش موضوعات مختلف اشاره کنید

مردم اغلب برای آموزش خود یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک مفهوم خاص، آنلاین جستجو می‌کنند. در واقع آن‌ها می‌خواهند یاد بگیرند که چگونه یک کار را انجام دهند. بسیاری از تیتر‌های جذاب و موفق از مفهوم «چگونه» استفاده می‌کنند. البته به این نکته توجه داشته باشید که شروع همه مقالات خود با «چگونه...»، واقعا به‌سرعت خسته‌کننده می‌شود؛ بنابراین به روش‌های خلاقانه برای ارائه مقاله آموزشی نیز فکر کنید.

از طرفی استفاده از کلمات کلیدی مانند «101 روش آموزشی...» یا «راهنمای کامل» نیز در نگارش محتوا‌های آموزشی، بسیار در جذب مخاطب تأثیرگذار است.

به عنوان مثال:

• 3 تا از بهترین روش‌های پوست کندن انبه

• 6 استراتژی مهم برای جلوگیری از ورود سارقان

• چگونه اپل آیدی بسازیم؟

• راهنمای مبتدیان برای ساخت ایمیل

• 101 نکته آموزشی نگهداری از حیوانات خانگی

6- خوانندگان باید برای خواندن مقاله شما هیجان‌زده شوند

این وظیفه شماست که خواننده را در مورد خواندن پست خود هیجان‌زده کنید. آن‌ها باید مانند چند کودک که در ورودی شهربازی قرار گرفته‌اند، هیجان را با تمام وجود خود احساس کنند. به طور کلی مردم قرار نیست، مقاله خسته‌کننده و خشک شما را بخوانند.

نمونه‌های تیتر نویسی:

• تابستان خود را کجا می‌گذرانید؟

• پارک آبی یا موزه مردم‌شناسی؟

7- یک عنوان چشم‌نواز و منحصر‌به‌فرد بنویسید

از آراستن، اغراق کردن، مبالغه و اغوا کردن در مورد تیتر نویسی جذاب نترسید. در واقع بهتر است کمی آزادی عمل به خرج دهید و احساس فوریت در مخاطب ایجاد کنید. در بسیار مواقع، تیتر‌های جذاب آن‌هایی هستند که کمی عجیب و غریب به نظر برسند. در حالی که شاید کمی دشوار به نظر برسد؛ اما یکی از بهترین روش‌ های نوشتن تیتر جذاب، طی‌کردن مرز بین شفافیت و منحصر‌به‌فرد بودن است.

به عنوان مثال:

• خریداران تعطیلات را از دست ندهید!

• این 8 سؤال را قبل از خرید خانه از مشاور املاک بپرسید.

 

سخن آخر؛ چرا نوشتن تیتر جذاب مهم است؟

همان‌طور که به آن اشاره کردیم، تیتر نویسی جذاب، مهم‌تر از خود مقاله است. در واقع نوشتن سرفصل‌های جذاب به شما این امکان را می‌دهد که علاقه بیشتری به محتوا و برند خود ایجاد کنید. یادگیری روش‌ های نوشتن تیتر جذاب با استفاده از اصول و نکاتی که در متن بالا گفتیم، به شما کمک می‌کند تا استراتژی بازاریابی محتوای خود را بهبود بخشید و ترافیک ارگانیک سایتتان را افزایش دهید.

اگر قصد نوشتن رپورتاژ آگهی یا مقاله‌ای برای وبلاگ خود دارید؛ هرگز نوشتن یک عنوان عالی را فراموش نکنید. از این رو پیشنهاد می‌شود برای خواندن مطالب بیشتر در این مورد به سایت تسمینو مراجعه کنید. نظر شما در مورد تأثیر عنوان بر جذب مخاطب هدف چیست؟

منبع

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

اخبار روز سایر رسانه ها

    اخبار از پلیکان

    تبلیغات متنی