کد مطلب: 15492

عسکری خبر داد

رفع مشکل برگشت خوردن محصولات کشاورزی در دستور کار سفر هیات ایرانی به روسیه

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت که هیاتی درباره برگشت خوردن برخی از اقلام صادراتی کشاورزی ایران از روسیه به این کشور سفر کرده که مشکلات در حال حل شدن است و به زودی شاهد صادرات محصولات‌مان به کشورهای مختلف هستیم.

رفع مشکل برگشت خوردن محصولات کشاورزی در دستور کار سفر هیات ایرانی به روسیه

محمدجواد عسکری درباره برگشت خوردن برخی اقلام صادراتی کشاورزی ایران گفت: در دنیا صادرات محصولات کشاورزی قاعده و قانون دارد؛ باید دو موضوع را رعایت کرد یکی ارگانیک بودن محصولات و دیگری دوره کارنس.

وی توضیح داد: دوره کارنس محصولات کشاورزی بدان معناست که از زمانی که محصولات سم زده یا کود داده می‌شوند تا زمان برداشت آن، باید فاصله زمانی گذاشته شود که سم از چرخه فیزیولوژی گیاه خارج شود؛ این همان قاعده و قانون است.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه در بحث صادرات محصولات کشاورزی به این نکته بی‌دقتی شده است ما در این باره جلسات متعددی برگزار کرده و به رعایت این نکات تاکید داشتیم امیدواری به زودی این مشکل حل شود.

عسکری ادامه داد: بحثی هم درباره صادرات محصولات کشاورزی به روسیه است از چهارماه پیش که رئیس فدراسیون حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان محصولات کشاورزی اعلام کرد که چهار سم مصرفی کنه‌کش، حشره‌کش و قارچ‌کش در برخی محصولات وجود دارد که ناشناخته است، دستگاه‌های متولی را مامور کردیم و حتی یک هیات که متشکل از مسئولان وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، خارجه و نمایندگانی از کمیسیون کشاورزی بودند، به روسیه اعزام شده و مذاکراتی داشتند.

وی گفت: مشکلات در حال حل شدن است و به زودی شاهد خواهیم بود که محصولات‌مان به کشورهای مختلف صادر می‌شود، منتها باید دقت و تدبیر شود تا از این به بعد دیگر اتفاقی رخ ندهد.

 

آنچه دیگران میخوانند
آنچه دیگران میخوانند

دیدگاه تان را بنویسید

آخرین اخبار

تبلیغات متنی